reklama

Venkovní koberec zútulní každou zahradu, balkon či terasu

Slyšeli jste už o venkovních kobercích? Tento originální prvek vykouzlí z každé zahrady, balkonu či terasy oázu klidu a pohodlí. Máte před sebou jediný úkol, vybrat si ten pravý z široké škály stylů, barev a vzorů. Tak do toho!

i (Zdroj: Mujkoberec)
Umělé venkovní koberce mají téměř nulovou údržbu (Zdroj: Mujkoberec)

Příjemné teplo zůstává až do pozdních večerních hodin a člověk velmi rád vymění čtyři stěny bytu či domu za pobyt na čerstvém vzduchu. I tam se však chceme cítit útulně a příjemně. Jak to ale zařídit?

Nechte se učarovat venkovními koberci

Máte pocit, že terase či posezení pod pergolou něco schází, ale nevíte, co to je? Zkuste vybrat venkovní koberec ze široké škály vzorů, barev i tvarů a uvidíte, jak se rázem celý prostor změní. I obyčejná dlažba totiž ožije, pokud jí zakoupíte kobercového parťáka. Kusové outdoorové koberce jsou k nerozeznání od těch, které zdobí interiér nejednoho domu, ale liší se především v odolnosti. Materiál, z něhož jsou vyrobeny, musí vydržet sluneční paprsky, vysoké teploty i vodu, a přitom stále neztratit původní vzhled. Právě vlastnosti, které venkovní koberec odlišují od toho interiérového, z něj dělají ideální doplněk ke zkrášlení pergoly či terasy. Pokud máte rádi opravdový komfort a pohodlí, dopřejte si polštáře a přehozy a nechte venkovní prostory ožít pod přívalem barev a hebkých materiálů. Fantazii se meze nekladou!

Kusový koberec
i (Zdroj: Mujkoberec)
Kusový koberec pro vaši venkovní oázu klidu

Anglický trávník okolo bazénu i na balkoně

Umělé trávníky už nejsou jen praktickým řešením těžko udržitelných prostor zahrad, jako jsou například příjezdové cesty, ale čím dál častěji se objevují na městských balkonech a terasách jako na dotek příjemný a komfortní doplněk. Téměř nulová údržba, vysoká odolnost vůči rozmařilostem přírody i výdrž až několik let přispívají k tomu, že je travní koberec skvělým řešením pro vaši domácí oázu klidu. Umělým trávníkům nevadí vedro, mráz, voda nebo slunce – jsou velmi odolné. Jediné, na co by si lidé měli dát pozor, jsou zamrzající louže, které mohou koberec poškodit.

Travní koberec terasa
i (Zdroj: Mujkoberec)
Umělý trávník je k nerozeznání od toho pravého

Na výběr je ze dvou typů, které se od sebe liší délkou vlasu. Koberec s krátkým vlasem se snadno udržuje, a proto je vhodný do prostor, jako jsou balkony a příjezdové cesty. Naopak druhý typ s delším vlasem se hodí například k bazénům, kde vypadá lépe a navíc poskytuje pohodlný došlap po vylezení z vody. Pod nafukovací bazény jsou pak vhodné kobercové podložky, které brání poškození materiálu a prodlouží tak životnost bazénu. Takový koberec je prodyšný, snadno se čistí a rychle schne, i díky tomu se tráva pod bazénem po skončení letní sezóny velmi rychle vrátí do původního stavu.

Travní koberec pokládka
i (Zdroj: Mujkoberec)
Pokládku venkovního koberce zvládne každý

Vyrobte si zahradní lucernu 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 22. 7. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.