reklama

Ovládáte techniku správného praní?

Bez automatické pračky bychom si svoji domácnost už asi těžko uměli představit. Co ale dělat, pokud oblečení neustálým praním ztrácí na atraktivitě? Osvojte si techniku správného praní a vaše oblečení zůstane jako nové.

i (Zdroj: Gorenje)
Správná technika praní zaručuje oblečení trvanlivost (Zdroj: Gorenje)

Možná, že  některé oblíbené kousky z vašeho šatníku rychle ztrácejí svoji bývalou krásu. A že vaše pokožka nebo pokožka vašich blízkých reaguje citlivě na vyprané oblečení. Na vině může být špatná technika praní od zvoleného programu až po prací prostředky nebo zastaralou pračku. Co můžete vy sami udělat pro to, aby vyprané oblečení vypadalo dobře a kůži něžně hýčkalo bez zbytečné zátěže pro vás i planetu? Máme pro vás tři tipy odborníka.

Perte na 30 °C. Každé praní při vysoké teplotě představuje pro textilie zátěž, trpí barvy a mění se i charakter vlákna. Když budete prát při 30 °C, prádlo vám vydrží déle pěkné. Stačí si vybrat prací prášek, gel nebo kapsle, které umožňují účinně odstranit nečistoty i s nižší teplotou vodní lázně. Prádlo bude stejně dobře vyprané a vydrží vám déle. A ještě ušetříte, protože pračka spotřebuje nejvíce energie právě na ohřev vody.

Skvrny od jídla, trávy, bláta nebo potu jsou nepříjemné. Odolejte nutkání odstranit je tak, že zvýšíte dávku pracího prostředku. Tím, že překročíte doporučené dávkování, účinnost praní nezvýšíte, ale právě naopak! Navíc rozhodně neprospějete své pokožce ani přírodě. Pro boj se skvrnami je skvělá ionizační funkce praček. Unikátní technologie IonTech odstraňuje pomocí působení iontů až o 30 % více skvrn i při nízkých teplotách praní, aniž byste použili další chemické prostředky.

Ion technologie
i (Zdroj: Gorenje)
Ion technologie odstraňuje pomocí působení iontů až o 30 % více skvrn

Prací prostředek se totiž díky přirozené ionizaci lépe rozpouští ve vodě a rovnoměrně proniká do prádla. IonTech také zabraňuje ukládání vodního kamene na topné těleso, a tak prodlužuje životnost pračky. Některé pračky mají i speciální program StainExpert pro odstranění až 36 druhů odolných skvrn. Využívejte parní funkce, které mají moderní pračky. Zbavíte se tak nejen bakterií a dalších nežádoucích mikroorganismů, ale i alergenů a pachů.

Vytvořená pára sice dosahuje vysokých teplot, které stačí na efektivní odstranění škodlivých látek, textilie se však nenamočí do horké vody jako při vysokoteplotním programu. Přitom pára zajistí stejný výsledek, ale bez vedlejších nechtěných účinků, jako je například sražené oblečení. Prádlo bude navíc příjemně hebké, bez statické elektřiny a s minimem záhybů. A párou jde osvěžit a vyrovnat i čisté oblečení, které třeba dlouho leželo ve skříni.

Produktový tip

Gorenje WS947LN s ionizátorem vzduchu

Nová pračka Gorenje WS947LN z prémiové řady WaveActive Superior pojme až 9 kg prádla. Pyšní se tichým invertorovým motorem a extrémní účinností, patří do mimořádně úsporné energetické třídy B podle nového systému energetických štítků (dříve A+++ - 20 %). Pračka je vybavena 14 základními a speciálními programy, např. pro alergiky, pro praní ve studené vodě, rychlým 59minutovým praním nebo programem pro praní sportovního oblečení či péřových oděvů.

Pračka
i (Zdroj: Gorenje)
Gorenje WS947LN s ionizátorem vzduchu

Unikátní iontová technologie IonTech účinně odstraňuje nečistoty i při nízkých teplotách, funkce StainExpert se navíc postará o odstranění až 36 druhů odolných skvrn. Nechybí ani samočisticí program SterilTube, který udrží vaši pračku i po těch nejnáročnějších úkolech čistou a bez bakterií, takže bude vaše prádlo pokaždé svěže vonět. Užitečná funkce EcoEye zase poskytuje informace o spotřebě energie a vody. Počet otáček při odstřeďování je až 1600/min.

Publikováno: 27. 4. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce