reklama

Jak vdechnout starým a vyhozeným věcem nový život: Krásné, praktické, nevšední

Inspirujte se šikovnými nápady, které lze realizovat i na vaší zahradě. Vše je pořízeno za minimální cenu, a proto je využíván zejména už nepotřený nábytek a vyhozený stavební materiál. Prostě recyklace jak má být. Vyhozené věci si nový život zaslouží.

i (Zdroj: Lubomír Dědek)
Recyklujte staré věci (Zdroj: Lubomír Dědek)

Každý z nás to jistě zná. Někdy se prostě musíme rozloučit s věcí, která již neslouží svému účelu. Ale co když ji ještě budeme potřebovat? Co kdyby se to opravilo? Přece nevyhodím takové krásné dřevo (umyvadlo, konev, vanu...) Někam to zatím uložím, pak se na to podívám... A věci se hromadí a hromadí, až se na ně, ve většině případů, dočista zapomene. Při generálním úklidu se pak nestačíme divit, jaké poklady na nás ze všech možných koutů a schovek vypadnou. A znovu přemýšlíme - vyhodit, či nevyhodit?

Staré věci si nový život určitě zaslouží, a i když jsme si pořídili rolety nové, ty staré nadělají ještě spoustu parády... třeba jako doplněk zahradního sezení. Nevěříte? Připravili jsme pro vás malou zahradní inspiraci.

Zahradní kůlna

Kůlna s úložným prostorem (mám tu uschované dřevo pro další využití) je ze zbytků dřeva.

Úložný prostor kůlny
i (Zdroj: Lubomír Dědek)
Úložný prostor kůlny

Pro pohodlnější vyndávání uložených zahradních strojů (sekačka, kultivátor, kolečka, drtič větví atd.) jsou udělané posuvné dveře.

Praktické posuvné dveře
i (Zdroj: Lubomír Dědek)
Praktické posuvné dveře

Květinové „schody“

Třípatrový truhlík na muškáty (v menším provedení je ideální na pěstování bylinek) je v létě nepřehlédnutelný. Na „schodech“ jsou použity staré rolety a vyhozené dřevo ze stavby.

Patrový truhlík na letničky
Patrový truhlík na letničky (Zdroj: Lubomír Dědek)
Vyhozené rolety jsou naprosto ideální materiálem
Vyhozené rolety jsou naprosto ideální materiálem (Zdroj: Lubomír Dědek)

Ještě si myslíte, že vyhozené věci nemohou dostat nový život? 

Zdroj informací: Lubomír Dědek

Publikováno: 21. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce