reklama

Výroba adventního svícnu na poslední chvíli

Někdy se stane, že máme před Vánoci tolik práce, že prostě na něco zapomeneme. Pokud je to výroba adventního svícnu, tak není nic ztraceno. Spoustu nejrůznější dekorace na adventní svícen nakoupíme v obchodech, a také jistě najdeme mnoho doplňků a potřeb doma. A dnes si vyrobíme adventní svícen v pastelových tónech.

Výroba adventního svícnu na poslední chvíli (Zdroj: Prima DOMA)

Adventní svícen

Adventní svícen nemusí být vždy nutně jen v odstínech červené, zelené nebo zlaté. Výborně se hodí i pastelové tóny, které vyjadřují pohodu, klid a teplo. 

Co budeme potřebovat

  • korpus vánočního svícnu
  • 4 svíčky
  • dekoraci - stužky, rolničky, malé ozdoby
  • přírodní dekoraci - větvičky, kamínky, sušené květiny, lišejník
  • tavnou pistoli
  • nůžky
  • drátek
  • tekuté lepidlo
  • glitrové třpytky
Pomůcky
Pro výrobu svícnu potřebujeme: kamínky, lepidlo se stříbrnými třpytkami, sněhový sprej, sušený eukalyptus, sušené limonky, stříbrné a pastelové baňky, ozdůbky, tavnou pistoli a svícen se svíčkami (Zdroj: Prima DOMA)

Postup

Nejprve si natřeme kamínky lepidlem a posypeme třpytkami (lze sehnat i glitrové lepidlo, které třpytku již obsahuje). Kamínky necháme zaschnout. Protože budeme vyrábět svícen v pastelových barvách, sjednotíme si všechny dekorace do podobných odstínů - zde jsme použili prvky šedé, stříbrné, matně zelené a fialové.

Kamínky
Kamínky potřeme glitrovým lepidlem s třpytkami (Zdroj: Prima DOMA)

Na svícen (použijeme svícen, vyráběný z přírodních materiálů, zde slepovaný z větviček a opatřený kalíšky na svíčky) umístíme svíčky.

Svíčky
Nejprve na svícen umístíme 4 svíčky (Zdroj: Prima DOMA)

Dále na svícen umístíme sušené květiny (použili jsme sušený eukalyptus a limonky). Sušené květiny dáváme na svícen tak, aby se nedotýkaly svíček, jinak by se mohly květiny při zapálení svíček vznítit. Květiny upevníme pomocí slabého drátku.

Mezi sušené květiny pomocí tavné pistole přilepíme sušené tobolky bavlníku. 

Bavlník
Velmi elegantně budou na svícnu vypadat tobolky bavlníku (Zdroj: Prima DOMA)

Ze stříbrné nebo šedé stužky vytvoříme několik mašliček, přilepíme je na svícen a doprostřed mašličky nalepíme rolničku nebo malou ozdobu. 

Stužka
Dále přilepíme několik mašliček z šedé stužky (Zdroj: Prima DOMA)

Drobnou dekoraci, kamínky a lišejník umístíme na prázdná místa na svícnu, opět dáváme pozor, abychom nechali okolí svíček volné. 

Takto vytvořený svícen zvládnete během velmi krátké chvíle a při zapalování první adventní svíčky si můžete užít přicházející vánoční čas.

Svíčka
A pak už můžeme zapálit adventní svíčku (Zdroj: Prima DOMA)

 

Publikováno: 10. 12. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová