reklama

Ultrazvukové zvlhčovače a aroma difuzéry v boji proti suchému vzduchu

V posledních měsících se lidé potýkají se strachem z epidemie, která hrozí prakticky na každém kroku. Tyto zimní měsíce však přináší další hrozbu. Nachlazení a chřipky dokážou potrápit naše dýchací cesty, proto je dobré dbát na správnou vlhkost vzduchu především v panelových domech. Právě tyto byty se vyznačují velice suchým vzduchem. K tomu, aby měl vzduch správnou vlhkost, napomáhají aroma difuzéry. Jedná se o společníka, díky kterému bude vzduch v naší domácnosti vlhčí, a tím se sníží přenosu kapénkových infekcí. Navíc bude celý byt příjemně provoněn.

Ultrazvukové zvlhčovače a aroma difuzéry v boji proti suchému vzduchu (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Zvlhčovač vzduchu s ultrazvukovým vypařováním vody

V několika nadcházejících měsících nás všechny čeká období nachlazení a chřipek. Všeobecně je známo, že v mírném pásu každý podzim a zimu vznikají ohniska této nemoci, která dokáže potrápit dýchací cesty nejednoho z nás. Měli bychom proto více dbát na správné zvlhčování vzduchu v domácnosti. Výkonný zvlhčovač vzduchu s ultrazvukovým vypařováním se tak může stát nerozlučitelným kamarádem v boji proti suchému vzduchu. Technologie ultrazvuku dokáže rozložit díky oscilátorům vodu na mikročástečky a vzniká tak pára. Tu si pak sami můžete uzpůsobit, zda bude studená či ohřátá na zhruba 40 °C. U studené páry si každý sám zvolí intenzitu vypařování od nízké, přes střední až po vysokou. Ohřátou páru pak získáváme díky funkci předehřevu. Dostaneme tím vyšší celkový výkon zvlhčovače i množství páry, která z něj vychází.

upr DO265HD_detail5
Dotykový ovládací panel zajistí pohodlné nastavení všech funkcí (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr DO265HD_sfeer
Studenou páru lze nastavit ve třech stupních intenzity (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Všichni dobře víme, že i ve vodě mohou být nejrůznější mikročástečky nečistot a mikroorganismy. Díky keramickému vodnímu filtru se však nemáme čeho obávat. Keramický filtr zapříčiní úpravu vody přímo na mikroskopické bázi a veškeré tyto částečky i již zmíněné mikroorganismy jsou vyfiltrovány. Zvlhčovač se tak stává velice vhodným pomocníkem i pro lidi, kteří trpí nejrůznějšími alergiemi. Navíc je tento přístroj vybaven i odděleným prostorem, kam můžeme bezpečně vložit vonný olejíček. Domácnost se tak stane nejen vhodnější pro naše dýchací cesty, ale i příjemná atmosféra či provoněný vzduch podtrhne pohodu našeho domova.

upr DO265HD_detail_2
Z prostoru pro vonný olejíček je vůně nasávána vnitřní cirkulací vzduchu (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Pro mnohé lidi je nezbytně nutná i snadná údržba a manipulace. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu disponuje kapacitou nádržky na 5 l vody, která dokáže hravě zpříjemnit dýchání až na 100 m³ prostoru. Navíc si můžeme libovolně nastavit časovač automatického vypnutí. Dobu provozu zvlhčovače si tak můžeme navolit na 2, 4 či 6 hodin. Jakmile se zásobník na vodu vyprázdní, přístroj se okamžitě automaticky vypne. Vodní nádržka je velice snadno vyjímatelná a obsahuje rukojeť pro bezpečné a jednoduché přenášení nádobky a doplnění tekutiny. Jeho provoz je navíc naprosto tichý.

upr DO265HD_detail_3
Nádržka na vodu je velmi snadno vyjímatelná (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

 Neméně důležitá je i estetická stránka produktu. Jednoduchý, avšak velice atraktivní design je podržen možností podsvícení vodní nádržky a dotykovým ovládacím panelem, díky kterému můžeme pohodlně nastavit jednotlivé funkce.

Aroma difuzéry s barevným podsvícením

Jsou lidé, kteří místo většího zvlhčovače vzduchu, volí spíše menší variantu v podobě aroma difuzéru. Na našem trhu je nepřeberné množství takových výrobků. Je však vhodné pečlivě vybírat a neupřednostňovat nižší cenu před mnohem důležitějšími parametry. Aroma difuzér je přístroj, který dokáže navodit příjemnou pohodu a klid v naší domácnosti. Navíc je velice vhodným společníkem při aromaterapii či terapii pomocí světla, neboť disponuje barevným podsvícením. Stejně jako ultrazvukový zvlhčovač vzduchu dokáže zbavit náš domov suchého dráždivého vzduchu, avšak jeho výdrž není tak razantní. Při nepřetržitém spuštění vydrží zvlhčovat okolí po dobu 60 min a při nastavení přerušovaného cyklu se tato doba prodlužuje na 120 min.

Aroma difuzér může mít i velice elegantní vzhled. Na podstavci v imitaci dřeva je postaven buď velice půvabný černý keramický kryt nebo oblý nástavec z lesklého bílého plastu. Celý difuzér je možno barevně podsvítit. Variantu barevného podsvícení můžeme volit hned ze 7 různých barev. Díky jednoduchému ovládání LED osvětlení se při zapnutí přístroje okamžitě osvětlení zapne. Barvy se automaticky a plynule mění. Existuje však volba, kdy si jednu barvu vybereme, a ta se posléze ustálí či celé osvětlení vypneme.

upr DO9215AV_green
Aroma difuzér s keramickým krytem v černé barvě a efektním barevným podsvícením (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr DO9213AV_mainlogo
Aroma difuzér je možné využít i jako elegantní zvlhčovač vzduchu v místnosti (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Máme-li doma nenechavé děti, dbáme především na jejich bezpečnost. U tohoto aroma difuzéru se nemusíme bát, že by se naše ratolesti opařily. K ohřevu vody a vonného oleje dochází bezpečně, za pomoci ultrazvuku pouze uvnitř přístroje. Ven pak vychází studená pára. Celý přístroj tak zůstává naprosto studeným a pro naše děti bezpečným.

I tento přístroj disponuje velice jednoduchým ovládáním, které zvládne naprosto každý z nás. Do nádobky na vodu se vejde 200 ml čiré tekutiny společně s esenciálními oleji. Jakmile se všechna voda odpaří, difuzér sám automaticky ukončí ohřev a vypne se.

Aroma difuzér je vhodné použít v jakékoliv místnosti našeho domova, ale i v kanceláři, masážním salonu či ve fitness. Jeho chod je úžasně tichý a vzhledem ke svému elegantnímu designu se může stát stylovým doplňkem každého interiéru.

Publikováno: 29. 12. 2020, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová