reklama

Jak posílit domácí kancelář?

Současná pandemická situace stále více ovlivňuje a mění zaběhnuté rutiny běžného života… naše byty se nám staly restaurací, fitness centrem, dětským hřištěm a v mnohých případech také kanceláří. Pojďte se s námi podívat na pár tipů, které vám chvíle strávené ve vašem, ať už přechodném nebo stálém, domácím pracovišti alespoň trochu ulehčí.

i (Zdroj: OBZOR)
Jak posílit domácí kancelář? (Zdroj: OBZOR)

Pracovní desku zvolte s NANO kabátkem

A kde jinde bychom měli začít, než u pracovního stolu, který bývá centrem dění každé domácí kanceláře a tím současně i jejím nejvíce namáhaným nábytkovým vybavením? Pokud už má ten váš něco za sebou a plánujete jeho výměnu, případně výměnu pracovní desky, sáhněte po inovativním nanomateriálu SOFTIXX, který každodenní pracovní tempo a nasazení hravě zvládne! Jde o moderní vysokopevnostní laminát, který na svém povrchu nese nanočástice. Díky nim je například neuvěřitelně sametově hebký a také pocitově teplý, takže zónu domácí kanceláře snadno zútulní. Přes svou sametovou hebkost je ovšem SOFTIXX extrémně odolný – nejenže bez poškození ustojí nárazy, neulpívají na něm otisky prstů a hravě odolá případným rozlitým tekutinám, ale nepřijdete si na něj ani se škrábanci a navíc z jeho povrchu lze jednoduše odstranit popsání tužkou i fixou. A co víc? Objednání SOFTIXXu nepředstavuje žádný velký problém – výrobci pouze zadáte přesné rozměry a domů vám přijde hotová deska na míru vašemu domácímu pracovišti.

SOFTIXX_stolova_deska_cerna_mat_kancelar_foto_zdroj_TRACHEA
i (Zdroj: TRACHEA)
SOFTIXX stolová deska

Nabijte si telefon jednoduše

Pracovní stůl bychom měli… co ale chaotická změť kabelů, která jej obklopuje? Pořádek a řád vaší domácí pracovně nastolí inteligentní komunikační zásuvky a systémy, které se zcela přizpůsobí vašim potřebám! V rámci domovní elektroinstalace můžete využít například zásuvky s USB konektorem pro připojení a napájení mobilního telefonu, ale také s čtečkami karet, nebo HDMI konektorem, pomocí kterého můžete například připojit osobní počítač k projektoru. Pro instalaci těchto zásuvek přitom není třeba žádných speciálních předchozích příprav. Stačí jednoduše odšroubovat kryt stávající klasické elektrické zásuvky a vnitřní elektrostrojek nahradit USB blokem, který změní střídavé napětí 230 V na stejnosměrné 5 V a 1000 mA. V posledním kroku se jenom přiklopí a přišroubuje pohledový kryt například s USB zakončením.

zásuvky_RETRO_konektory_hdmi_sat_pc_usb_tv_hdmi_keramika_beton_buk_dub_zdroj_OBZOR
i (Zdroj: OBZOR)
V rámci domovní elektroinstalace můžete využít například zásuvky s USB konektorem pro připojení a napájení mobilního telefonu, ale také s čtečkami karet, nebo HDMI konektorem

TIP: Chraňte počítač před přepětím – zásuvkou!

Stolní počítač, notebook, wifi router… to jsou spotřebiče, bez kterých se domácí kancelář asi neobejde. Jejich společným znakem je však citlivost na přepětí v síti, kvůli kterému může dojít k jejich poškození. Jak takovým nehodám předejít? Pokud máte systém přepěťové ochrany domu řešený již v rámci projektu od elektroprojektanta, ochranu elektronického vybavení domácí kanceláře pak snadno zajistíte pořízením zásuvek s přepěťovou ochranou, které jsou takovým „strážcem spotřebičů“. Tyto zásuvky dokážou zachytit přepětí a upozornit na něj jedním ze dvou způsobů – zásuvka se světelnou signalizací je vybavena zeleně svítící diodou, která v případě poruchy zhasne, a zásuvka se zvukovou signalizací při poruše začne vydávat pískavý zvuk, takže se hodí zejména do míst, kde ji nemáme přímo na očích. Pokud dojde k poruše, je nutné zásuvky vyměnit za nové, aby i nadále plnily správně svoji funkci – tedy chránily naše spotřebiče…

dvojzasuvka_pos_DECENTE_sklo_cerna_mat_zdroj_OBZOR
Zásuvka se světelnou signalizací je vybavena zeleně svítící diodou, která v případě poruchy zhasne (Zdroj: OBZOR)
dvojzasuvka_poz_DECENTE_sklo_cerna_mat_zdroj_OBZOR
Tato zásuvka dokáže zachytit přepětí a upozornit na něj zvukovou signalizací a při poruše začne vydávat pískavý zvuk (Zdroj: OBZOR)

Nechte děti i hluk za dveřmi

Stále se však na práci nedokážete plně soustředit, protože k vám z vedlejších místností neustále doléhají zvuky pračky, myčky, televize i výskání dětí? Pokud se nebojíte drobných stavebních úprav a zásahů, můžete hluk v interiéru poměrně snadno eliminovat! Do domácích pracoven určitě doporučujeme interiérové dveře v tzv. hlukovém standardu. Není přitom potřeba hned měnit celý dveřní komplet za nový ve zvukově izolačním provedení – i standardní dveře mohou poskytovat příjemný hlukový útlum plně dostačující v běžné domácnosti, je však třeba zvolit křídlo s plnou výplní, bez jakéhokoli prosklení. Alfou a omegou je pak správná montáž zárubně.

Nedostatečné_zapěnění_zárubně_foto_zdroj_Dendrit (1)
Pohled po odstranění obložky – nevypěněnými mezerami prochází zvuk z vedlejších místností (Zdroj: Dendrit)
Dveře ve správně zapěněné zárubni
Dveře ve správně zapěněné zárubni zajistí ideální hlukovou pohodu v interiéru (Zdroj: VEKRA)

Při osazení zárubně totiž vzniká mezi ní a stěnou drobná mezera, která by měla být vždy vyplněná po celém obvodu, což je pro VEKRU samozřejmostí. Většina montážníků ji ale bohužel poměrně běžně vyplňuje montážní pěnou pouze bodově a  právě nevypěněnými vzduchovými mezerami pak prochází zvuk z vedlejších místností. Pokud si tedy troufnete na odkrytí obložek, což je hodně jednoduché, vzduchové mezery mezi zárubní a stěnou pak stačí pouze dopěnovat, a zase budete mít na práci potřebný klid!

Hluk_v_interiéru_foto_zdroj_VEKRA
i (Zdroj: VEKRA)
Do domácích pracoven určitě doporučujeme interiérové dveře v hlukovém standardu

TIP: Nezapomínejte na protažení a odpočinek!

Práce z domova má jistě své výhody, ale pokud vás z dlouhého sezení u počítače bolí celé tělo, zkuste si zacvičit. Cvik na protažení krční páteře, která při nesprávném sezení začne trápit téměř každého, pochází z „kuchyně“ specialistů na rehabilitaci a léčbu pohybového aparátu – z Léčebných lázní Jáchymov a. s. Stačit vám přitom bude jen židle, tento cvik totiž provádíme v sedu, a ideálně také zrcadlo, pro kontrolu správného provedení. „Současně je pro co nejlepší efekt důležité provedení pohybu v rytmu nikoliv příliš pomalu,“ doplňuje MUDr. Jiří Hnátek, hlavní lékař společnosti Lázně Luhačovice, a. s., která se také zabývá účinnou léčbou pohybových onemocnění. A co ještě? Nezapomínejte ani na pravidelné opakování, díky kterému vaše záda přežijí home office v pohodě a ve zdraví.

Radium_Palace_fyzioterapie_hoste_foto_zdroj_Lecebne_Lazne_Jachymov
i (Zdroj: Léčebné Lázně_Jáchymov a. s.)
Cvik na protažení krční páteře, která při nesprávném sezení začne trápit téměř každého, pochází z „kuchyně“ specialistů na rehabilitaci

Výchozí poloha: ne zcela upažené paže, ruka na jedné straně otočená palcem nahoru, na druhé straně otočená palcem dolů (prsty rukou roztažené od sebe).

Provedení cviku: hlava se otočí na stranu, kde je otočená ruka palcem dolů ve snaze pohlédnout do dlaně této ruky. Současně se druhá ruka snaží o opačné otáčení palcem nahoru a dozadu. Následuje několike­ré rytmické střídání pohybů rukou a hlavy vždy tak, že hlava se točí k ruce s palcem dolů. Snaha pohlédnout do dlaně ruky na­pomáhá správnému provedení.

Cvik_na_krcni_pater_1_foto_zdroj_Lecebne_lazne_Jáchymov
i (Zdroj: Léčebné lázně Jáchymov a. s.)
Nezapomínejte ani na pravidelné opakování, díky kterému vaše záda přežijí home office v pohodě a ve zdraví

Myslete i na své oči…

… není totiž nic lepšího, než jim po celodenním koukání do monitoru počítače nechat odpočinout a zrelaxovat je. Už jste objevili chromatoterapii koupelnových zrcadel? Že ne, tak pojďte na to! Moderní zrcadla nabízí hned dvě hodně šikovné funkce, které i v domácím prostředí nabízí velice šikovný relax pro unavené oči, ale v podstatě celé tělo. Dokážou totiž regulovat nejen intenzitu světla, ale nabízí i změnu barvy, a tím různé tepelné zabarvení světel u koupelnových zrcadel. Hranaté NIGHT či oválné VITTA, oboje jsou příkladem zrcadel s teplými i studenými tóny světel. Každý si tedy může navolit jak sílu, tak barevný tón podle svých potřeb a nálady. Nenamáhejte tedy oči víc, než musíte, ale chraňte svůj zrak i pomocí vychytaných zrcadel v koupelně.

Zrcadlo_VITTA_foto_zdroj_Drevojas
i (Zdroj: Dřevojas)
Hranaté NIGHT či oválné VITTA, oboje jsou příkladem zrcadel s teplými i studenými tóny světel

Ulehčeme si práci v domácím prostředí a posilme svoji kancelář pomocí vychytávek, které jistě ještě mnohokrát oceníme i po návratu do běžného života…

Publikováno: 15. 12. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce