Polystyrenová vajíčka zdobená filcem a stužkami

Jestli máte doma čirou náhodou polystyrenová vajíčka, můžete mít celé odpoledne o zábavu postaráno. Spolu s Helenou Synkovou vám předvedeme, jak je můžete krásně ozdobit.

Co budete potřebovat

  • polystyrenový korpus
  • vlněnou plsť na potahování
  • barevné bavlněné plátky kytiček na ozdobu
  • bavlněnou stužku
  • prýmek
  • vodou ředitelné lepidlo

Jak na to

1. krok: natřete lepidlem

Korpus vajíčka na jedné polovině namažte lepidlem, následně přiložte jednu polovinu filcového plátku a přilepte ji na vejce. Potom namažte druhou polovinu vejce a opět přilepte filcový plátek. Plátek si vystřihněte nůžkami. Připravte si ze čtvrtky šablonu a podle ní vystřihněte. Šablonku si připravte dle velikosti vajíčka.

Vejce natřete lepidlem
Vejce natřete lepidlem (Zdroj: Prima FTV)

2. krok: potáhněte druhou polovinu

Na zaschnutí lepidla čekat nemusíte. Polepte jednu půlku vajíčka a můžete hned pokračovat druhou. Po nalepení druhé poloviny přilepíte ozdobnou stužku na zakončení a následuje zdobení celého vajíčka. K připevnění použijte opět vodou ředitelné lepidlo.

Potáhněte druhou polovinu vajíčka
Potáhněte druhou polovinu vajíčka (Zdroj: Prima FTV)

Jak postupovat, pokud chcete mít dekoraci z plsti na zavěšení nebo si ji zapíchnout například do květináče mezi rozkvetlé květiny

Vajíčka na zapichování

Jednoduše vystřihněte vajíčka z plsti a přilepte na špejli. Nechte vše zaschnout a dozdobte kytičkami. 

Jak rychle a snadno nazdobit polystyrenová vajíčka 1
Jak rychle a snadno nazdobit polystyrenová vajíčka 1 (Zdroj: Prima FTV)

Vajíčka na zavěšení

Dvě filcová vajíčka se slepte lepidlem k sobě. Nalepte menší vejce ke spodnímu okraji z obou stran vajíčka. Potom dozdobte kytičkami. V horní části přilepte stužku na zavěšení.

Autor:

Kutilství a zahrádkářství patří k činnostem, které mají léčebné účinky, jsou blahodárné pro lidskou psychiku, jsou cestou k dlouhověkosti a snižují riziko předčasného úmrtí až o čtvrtinu. Moji předkové tento přístup k životu praktikovali a já ho hodlám následovat.

Související k tématu