reklama

Kam na výlet: Mlsné jazyky se mají na co těšit

Patříte mezi gurmány a máte hodně mlsný jazyk? Tento víkend máte šanci pořádně si užít na gastronomických akcích v Pardubicích, ve Velké nad Veličkou, v Malé Morávce i v Polné.

Ozvěny Horňácka s bělokarpatským biojarmarkem ve Velké nad Veličkou

18.–19. srpna 2018

XXII. ročník Mezinárodního folklórního festivalu, spojeného s tradičním bělokarpatským biojarmakem lidových výrobků a bohatým programem.

Mlsné jazyky se mají na co těšit
i (Zdroj: Ozvěny Horňácka s bělokarpatským biojarmarkem ve Velké nad Veličkou)
Mlsné jazyky se mají na co těšit

Borůvkové hody v Malé Morávce

18.–19. srpna 2018

Kynuté borůvkové knedlíky na mnoho různých způsobů, to bude i letos hlavní tahák v pořadí již 17. borůvkových hodů v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem. Borůvkové speciality nabídne celkem 13 místních restaurací. Návštěvníci Borůvkových hodů budou mít mj. možnost pořídit si nevšední záběry karlovského údolí a Pradědu z paluby vrtulníku, který bude mít zázemí v lyžařském areálu Kopřivná. První start je naplánován na 10. hodinu, zájemci si mohou rezervovat termín e-mailem na koprivna@koprivna.cz.

Mlsné jazyky se mají na co těšit
i (Zdroj: Borůvkové hody v Malé Morávce)
Mlsné jazyky se mají na co těšit

Borůvkový autobus bude o víkendu zdarma rozvážet návštěvníky mezi všemi zapojenými restauracemi, v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli od 10 do 15 hodin. Odjezd je vždy v celou hodinu od obecního parku.

Festival chutí, vůní a řemesel v Pardubicích

18. srpna 2018 (9.00–18.00) 

Producenti, výrobci i řemeslníci předvedou na festivalu to nejlepší ze své úrody a dílny. Prezentovat budou nejen sebe, ale i své značky regionálních produktů – Kraj Pernštejnů, Železné hory, Polabí, Orlické hory a Krkonoše a další. Těšit se můžete na bohatou nabídku regionálních specialit, ochutnávky i ukázky zručnosti. Zajímavosti o značce regionálních produktů i producentech se dozvíte v rámci stánkových workshopů.

Mlsné jazyky se mají na co těšit
i (Zdroj: Festival chutí)
Mlsné jazyky se mají na co těšit

Kulturní program pro letošní ročník připravil pořadatel festivalu spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech. Těšit se můžete na koncerty ve folkovém stylu, ale také na osvěžující klezmer a balkánskou hudbu. Chybět nebude ani divadelní improvizace, která zaručeně návštěvníky pobaví.

Mrkvancobraní v Polné

18. srpna 2018

Mrkvancobraní oživuje polenskou tradici pečení mrkvánků. Polná nabízí nejen samotnou pouť na Husově náměstí, ale také výstavy instalované v prostorách Muzea Vysočiny v pobočce Polná, synagoze a přízemí radnice, koncerty a další hudební vystoupení.

Mlsné jazyky se mají na co těšit
i (Zdroj: Mrkvancobraní v Polné)
Mlsné jazyky se mají na co těšit

Publikováno: 17. 8. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce