reklama

Učíme se hrou: Veselé, zábavné i poučné hry a hračky pro děti

Prázdniny končí a dětem začínají povinnosti. Ty menší se už těší do školky, větší do školy, ale aby jim to nadšení vydrželo co nejdéle, můžeme jim pořídit zábavné, a přitom poučné hračky ve stylu Montessori. Znáte je?

i (Zdroj: fler.cz/little-finger)
Dřevěná tabulka na kreslení i do školy

Montessori, to jsou přírodní materiály, krásné a jednoduché pomůcky, chápavý přístup s ohledem na individualitu dítěte a také důraz na ohleduplnost. Montessori přístup je založený na respektu k dítěti a jeho potřebám. Montessori hračky jsou speciální, ale často v tom nejlepším smyslu jednoduché pomůcky, které jsou navržené tak, aby rozvíjely smyslové vnímání dítěte i jeho emoční a sociální inteligenci. Montessori klade důraz na zapojení pokud možno všech smyslů do procesu učení, takže pokud budete chtít naučit své dítě poznat barvy, bude nejlepší, když bude moct vzít do ruky různě barevné předměty a v klidu je prozkoumat. Je veselou, zábavnou a poučnou hrou pro děti.

Hrou se děti učí nejlépe

Dřevěné stavebnice jsou skvělé na procvičení jemné motoriky. Zdaleka se nemusí skládat jen kostičky na sebe, máme pro vás i jiné varianty.

Barevné skládačky ze dřeva
i (Zdroj: fler.cz/woodooland)
Barevné skládačky ze dřeva

Kuličková stavebnice procvičí hlavně trpělivost. Menším dětem bude stačit umístit kuličky do podstavce, pomůže třeba pinzeta nebo lžička. Větší děti zvládnou třeba celou pyramidu. Vybrat si můžete se tří barevných variant. Kulička na kuličku a máme hotovo!

Kuličková stavebnice
i (Zdroj: fler.cz/zuzinka01)
Kuličková stavebnice

Montessori ale nejsou jen stavebnice. Pokud sháníte originální didaktické hračky, vyzkoušejte dřevěné mapy. Každý stát má vlastní barvu, takže nejmenší mohou trénovat prostě jen barvy nebo skládat puzzle, větší děti pomocí mapy naučí pojmenovávat jednotlivé země a klidně si o nich i něco říct.

Dřevěná mapa
i (Zdroj: www.fler.cz/woodooland)
Dřevěná mapa

Polštářkové pexeso rozvíjí emoční inteligenci (EQ). Během hry si můžete s dětmi povídat o tom, jak se asi postavička na obrázku cítí. Co ji naštvalo nebo potěšilo? Má velkou radost? Z čeho má velkou radost vaše dítě? Nebo se vám snad více líbí pexeso dřevěné, v látkovém sáčku?

Hravé pexeso
i (Zdroj: fler.cz/mymoo a fler.cz/little-finger)
Hravé pexeso

Vstup do první třídy může dětem usnadnit dřevěná oboustranná tabulka na kreslení ve tvaru tabletu.

Dřevěná tabulka na kreslení i do školy
i (Zdroj: fler.cz/little-finger)
Dřevěná tabulka na kreslení i do školy

Publikováno: 28. 8. 2018, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

16. díl: Petr Skácel - loutkař - TV verze

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Petr je loutkář světového formátu, který kromě svých dvou krámků v Nerudově ulici pomáhal založit také loutkovou univerzitu. Jeho výtvory používá ve svých filmech třeba i společnost Disney.