reklama

Nejlepší přírodní lék pro muže: Na prostatu je tu vrbovka malokvětá

Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum) se považuje, a zcela právem, za velký dar pro muže, neboť je jedním z nejlepších přírodních léků proti problémům s prostatou v každém věku. Účinné látky vrbovky malokvěté především příznivě ovlivňují činnost prostaty, působí také na zánětlivé poruchy ledvin a močových cest. A teď můžete vynikající účinky téhle rostliny vyzkoušet sami na sobě.

Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum) je keříčkovitá rostlina až 80 cm vysoká a má malé, světlefialové až bledě růžové květy, někdy i téměř bílé, které kvetou od července do konce září. Daří se jí na vlhkých stanovištích. Má ráda paseky, okraje lesů, křovinaté stráně, rumiště, preferuje půdy kamenité, štěrkovité, hlinitopísčité a dusíkaté. Vrbovku malokvětou si můžete i sami pěstovat na zahradě – vysévá se na jaře do řádků nebo si ji můžete předpěstovat a v květnu vysadit na záhon. Nadzemní část rostliny (nať s květy a listy) sbírejte krátce před květem a během květu. Velmi opatrně odlamujte střední výhonek (rostlina tak ještě jednou nebo dvakrát obroste). Suší se ve slabých vrstvách na teplém, ale stinném místě, nebo zavěšená na šňůře či při umělé teplotě do 35 °C. 

Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum)
i (Zdroj: istock.com)
Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum)

Proč a jak vrbovka malokvětá léčí

Vrbovka malokvětá obsahuje gallatonin, triterpeny, pektin, vitamin C, sliz a alkaloidy, v květech nonasean, cerylalkohol, chanerol a hlavně sitosterin, který má protizánětlivé účinky. Účinné látky vrbovky malokvěté příznivě ovlivňují činnost prostaty, využívá se tedy jako podpůrný prostředek při léčení prostatických potíží – řeší bolestivost při močení, časté nutkání k močení, pomáhá zmírnit závažnější inkontinence, usnadňuje vyprazdňování moči při stařeckém nezhoubném zbytnění prostaty, zánětu prostaty či při chronickém prostatismu. Příznivě působí na zánětlivé poruchy ledvin a močových cest. Dnes se vrbovka malokvětá využívá také jako součást detoxikačních čajových směsí. Můžete ji aplikovat při nejrůznějších kožních chorobách, zevně se osvědčila na omývání nehojících se drobných poranění a bércových vředů. 2 lžičky (asi 10 g) vrbovky malokvěté povařte 10 až 15 minut ve 250 ml vody, sejměte a nechte 45 minut vyluhovat.

Nálev z vrbovky malokvěté řeší problémy s prostatou

Jednu lžičku sušené vrbovky (asi tak 5 g) zalijte 250 ml vroucí vody a nechte krátce vyluhovat. Sceďte a pomalu vypijte. Nálev z vrbovky malokvěté se pije maximálně dvakrát denně – šálek ráno na lačno a večer půl hodiny před večeří. Musí se popíjet jako kůra delší dobu.

Publikováno: 14. 9. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Jak a co léčí hluchavka bílá?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Připravte si hluchavkový odvar! Hluchavka umí léčit ženské, ale i mužské problémy.