reklama

Kam na výlet: Víkend ve znamení dýní

Chystáte se využít volného víkendu na výlet a chcete si, třeba i s dětmi, užít spoustu zábavy? Vydejte se na nejrůznější dýňobraní a dýňové slavnosti. Pro podzim typických, oranžových či žlutých plodů dýní, je pro vás připraveno dost na mnoha místech.

Dýňobraní ve Zlíně

20. října 2018 (14.00–18.00) 

Další ročník podzimně laděné akce pro celou rodinu. Pro rodiny s dětmi bude připravena stezka s podzimními úkoly, dlabání halloweenských dýní, výtvarné tvoření, soutěž ve dlabání dýní, strašidelné malování na obličej a další aktivity. Maminky si mohou opět s floristkou Marií Janišovou vytvořit vlastní podzimní věnec. Celý program moderuje Pavel Vacek z Městského divadla Zlín. Nově se děti mohou těšit na klauna Brdíka.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní (Zdroj: Dýňobraní ve Zlíně)

A jaké je vstupné na akci? Pouze jablíčko do jablečné spirály. Vítány jsou zvláště děti ve strašidelných kostýmech. V případě deště se akce přesouvá na zlínský zámek.

Máslovické dýňování 2018

20. října 2018 (13.00–18.00) 

Obec Máslovice všechny srdečně zve ke strávení příjemného odpoledne v rámci Máslovického dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. Kromě vyřezávání a zdobení dýní se budou vyrábět i dýňová strašidýlka, skřítci a také lampióny a světýlka. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní (Zdroj: Máslovické dýňování 2018)

Městské dýňové slavnosti v Brně

20. října 2018 

Městské dýňové slavnosti se konají tuto sobotu. Přijďte a ochutnejte dýňové speciality, o kterých jste ani netušili, že existují. Průvod začíná v 18.00 hodin z Denisových sadů.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní (Zdroj: Městské dýňové slavnosti v Brně)

Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

20.–21. října 2018

Přijďte se s dětmi inspirovat podzimní přírodou, popusťte uzdu své fantazie a vyrábějte nejrůznější postavičky a zvířátka z toho, co na podzim zahrada nabízí. Na rodiny s dětmi čeká bohatý program.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní (Zdroj: Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy)

Vyřádit se může každý a díky společnému tvoření se pobaví celá rodina. Po vydatném tvůrčím zápalu návštěvníky jistě potěší dýňová polévka. Své výtvory si jejich autoři mohou odnést domů a vyzdobit si jimi svůj pokoj, balkon či zahradu. 

Publikováno: 19. 10. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce