reklama

Moderní adventní svícen se sukulenty

Tuto neděli už budeme zapalovat první adventní svíčku! Ale ta nemusí být jenom na tradičním věnci. Jak ji můžeme zakomponovat do moderní dekorace, nám ukáže floristka Aneta Svobodová.

Moderní adventní svícen se sukulenty

Pro výrobu svícnu použijeme moderní mísu, která bude perlou každé domácnosti. Doporučujeme vždy všechno ladit do jedné barvy, do stejného stylu a hlavně tak, aby se nám to líbilo a cítili jsme se dobře. Dnes jsme vybrali nádobu v barvě Rosa Gold, protože jedním z letošních trendů je ledově bílá v kombinaci s pastelovými barvami.

Moderní adventní svícen se sukulenty
Moderní adventní svícen se sukulenty (Zdroj: Prima FTV)

Dnešní aranžmá je báječný nápad pro každého, komu se nechce po Vánocích uklízet opadané jehličí! Připravili jsme si krásnou kovovou mísu, v kombinaci se sukulenty v květináči, mechem, umělými květy hortenzie a typickými vánočními ozdobami. Tohle adventní aranžmá vydrží nejen po dobu Vánoc, ale rostliny i nádoba budou použitelné i po Vánocích.

Sukulenty, připravené na dekoraci
Sukulenty, připravené na dekoraci (Zdroj: Prima FTV)

Jak budeme postupovat při výrobě aranžmá

Ujasníme si, jak bude svícen vypadat. Rozdělíme si plochu na místa, kam dáme svíčky a naznačíme, kam by se svíčky mohly dát. Dopředu nachystáme bloky aranžovací hmoty a květináče se sukulenty tím zafixujeme. Rostliny tedy zafixujeme aranžovací hmotou, kterou následně využijeme jako podklad pro svíčky. Ty by měly být stabilní, a pevně v aranžmá držet. K bodci je přilepíme tavící pistolí a celý bodec do aranžovací hmoty opět přiděláme lepidlem. Pokud nemáme k dispozici bodce, naštípeme si drát o šířce kolem 1 mm, nahřejeme ho nad svíčkou, nebo nad sporákem a horkým koncem ho píchneme do svíčky. Spodní část drátu, kterou pícháme do podkladu, musí být dostatečně dlouhá, aby svíčku dobře udržel.

Nakonec dozdobíme umělou hortenzií
Nakonec dozdobíme umělou hortenzií (Zdroj: Prima FTV)

Po připevnění svíček celou plochu začistím mechem, svíčky se dají nejdříve, aby dobře držely – ne až na mech… Nakonec aranžmá odekorujeme vánočními ozdobami a umělými květy hortenzií.

Sukulenty v dekorací postačí po celou dobu adventu jenom mírně rosit.

Publikováno: 26. 11. 2018, Autor: Oldřich Navrátil , Profil autora: Oldřich Navrátil