reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Kratší dny a delší večery, krásně zbarvené listí a chladnější počasí nám ohlašuje příchod podzimu. Po létě je to období, kdy máme čas se zastavit a trochu zpomalit, než se nastane zima a hektická doba okolo Vánoc. Zpříjemněme si proto čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní (Zdroj: Depositphotos)

Již od pradávna je známo, že vůně mají velký vliv na psychiku člověka. Jsou tady s námi od prvopočátku. Ve starověké Číně, Egyptě, Mezopotámii či Římě se používaly nejen pro osvěžení kůže, ale i domova, a hlavně při veřejných slavnostech. Dnes vůně tvoří součást každého dne. Většina kosmetických produktů je parfemovaná, oblečení voní po aviváži, ale i třeba v autě máme oblíbenou vůni. Člověk dokáže rozeznat až 40 000 druhů vůní a pachů. Každou vůni máme často spojenou s nějakým okamžikem či člověkem. Jen málokdo ale ví, jak moc může ovlivnit naši mysl, náladu, soustředěnost. Právě proto je velmi důležité zvolit tu správnou vůni, kterou chcete provonět váš domov.

Terapie
Unavené tělo a pokleslou mysl zklidní vonné tyčinky (Zdroj: Jungle Way )

Odstraňte stres a napětí

Měli jste dlouhý den a cítíte se vyčerpaní a pod tlakem? Vyzkoušejte vůni peruánské skořice ve spojení s posvátným dřevem Palo Santo v podobě vonných tyčinek. Tato kombinace vůní reguluje stres a podrážděnost, odstraňuje špatnou náladu, navozuje pocit pohody a harmonizuje ducha i tělo. Skořice dále pomáhá k uzemnění, stimuluje rozpoznávací a pracovní paměť a aktivuje kořenovou čakru. Tuto kombinaci vůní můžete použít nejen po těžkém dni doma, ale i třeba při práci z domova. Skořice má totiž povzbuzující účinky, zatočí s únavou a ospalostí.

Zklidněte se a zhluboka dýchejte

Vůně eukalyptu má pozitivní účinky na psychiku. Pomáhá v boji s nadměrným stresem a přináší okamžité uvolnění. Kromě toho zažene i negativní myšlenky a starosti. Dodá dobrou náladu a pomůže zmírnit trému a nervozitu. To zní jako zázrak viďte? Kromě toho harmonizuje, vyrovnává energie, posiluje intuici a má silně očistné účinky na prostor, ale i bytosti v něm.

Spa sada
Spa sada s hořícími svíčkami, růžovými sušenými listy a kadidlem (Zdroj: Depositphotos)

Soustřeďte se

Čeká vás náročný den, kdy toho potřebujete stihnout co nejvíce? Provoňte svůj domov či kancelář vůní citrónové trávy s posvátným dřevem Palo Santo. Toto spojení má povzbuzující účinky, zároveň pomáhá udržet koncentraci a podporuje paměť. Kladně působí například i při depresích, stresu, psychické únavě a nervových onemocněních. Zapalte si vonnou tyčinku a nechte se tak unášet jemně dřevitou a kořenitou vůní amazonské pralesa. Budete se lépe soustředit a díky tomu podáte i kvalitnější výkon.

Náš tip: Vonné tyčinky Palo Santo

Citronová tráva
Vonný kouř s přídavkem citronové trávy působí blahodárně na nervy (Zdroj: Jungle Way )
Eukalyptus
Eukalyptové tyčinky na vás budou působit antibakteriálně a odpudí komáry (Zdroj: Jungle Way )
Skořice
Vdechování skořicového aroma vám zlepší trávení a vyčistí krev (Zdroj: Jungle Way )

Provoňte svůj domov pomocí prémiových tyčinek s vůní peruánské skořice a posvátného dřeva Palo Santo, jež je získáváno výhradně ze spadlých větví. Stres, napětí zregulujete a navodíte pocit harmonie tyčinkami s vůní eukalyptu. Do tropického amazonského lesa vás přenese vůně s citrónovou trávou. Každé balení obsahuje 10 tyčinek, kdy každá má dobu doutnání okolo 90 minut. Tyčinky jsou ručně mleté a svíjené. Vyrobeny byly v Peru.

Publikováno: 4. 10. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce