reklama

Pozor na letní vedra u psů. Mohou přinést i nehezké žaludeční potíže

Současná vedra jsou náročná nejen pro lidi, ale také pro pejsky. Musíme být ostražití, aby se nepřehřáli, nepřivodili si zažívací potíže při pití zkažené vody. Nebo aby se jim například z vedra nezkazilo krmivo.

i (Zdroj: Depositphotos)
Pozor na letní vedra u psů. Mohou přinést i nehezké žaludeční potíže (Zdroj: Depositphotos)

Víte, jak v horkých letních dnech zajistit svému mazlíčkovi kvalitní a čerstvé krmivo, jak mu podávat vodu a jak mu pomoci, aby netrpěl horkem?

Psovi nedávejte ledovou vodu

Psi na rozdíl od lidí nemají tolik potních žláz. Většinu z nich mají pouze v oblastech pacek. Psi se tak ve velkých vedrech nebo při vyšší fyzické aktivitě ochlazují hlavně zrychleným dýcháním a za pomoci jazyka. Vyvarujte se proto v horkých dnech velké aktivitě pejska a nenechávejte ho na místech, kde není stín. Důležitý je i celodenní přísun tekutin. Ideální je za den vypít 50 ml vody na každé kilo váhy pejska. Vodu mu nedávejte nikdy příliš ledovou. Pes z ní může nehezky nastydnout. Pitný režim můžete zlepšit i tím, že granule namočíte do vody.

Pes pije
i (Zdroj: Depositphotos)
Pozor, co váš pes pije - ledová voda mu může ublížit

Noste vždy při sobě také i cestovní misku s vodou, především pokud budete v přírodě, kde mají pejsci tendencí pít z rybníků a kaluží. Tam na ně totiž číhá riziko otrav sinicemi, což může být velmi nebezpečné. Pozor si dejte i na koupání v moři. Slaná voda může pejskovi způsobit zažívací potíže.

Pes se koupe
i (Zdroj: Depositphotos)
Dopřejte svému pejskovi letní osvěžení

Přehřátí pejska

Pokud se pes v létě přehřeje, tak to poznáte podle toho, že se mu bude obtížněji dýchat a může být malátný. Dejte ho na chladné místo. Nejlépe někam do stínu, kde jsou na zemi kachličky, či ho položte na vlhký hadr. Psa ochlazujte postupně. Rozhodně ho nedávejte pod ledovou sprchu.

Psi
i (Zdroj: Depositphotos)
Psi v horku trpí a potřebují nejen stín, ochlazení a vodu, ale také čerstvé krmivo, které se rychle nezkazí

Pozor na otevřené granule a konzervy

Další věcí, kterou byste ve vedrech měli sledovat, je krmení. V létě při venčení pejska více sledujte. Především pokud si bude běhat kolem odpadkových košů či laviček. Zde může být spousta odhozeného jídla. V letních měsících se pak potraviny rychle kazí. A po pozření může mít pejsek nehezké zažívací potíže. Zkazit se ale může i krmivo. Přidáváte-li ke granulím například konzervu a pejsek vše nesní, tak se krmivo může v misce rychle zkazit. Máte-li otevřené pytle s krmivy, tak je neskladujte v místnostech, kde je více než 25 stupňů, což granulím nesvědčí. Otevřené konzervy skladujte v ledničce.

Náš tip: speciální omáčky pro psy firmy Yoggies

Pro rozšíření psího jídelníčku, ale i pro odlehčení v horkých dnech, použijte omáčky pro psy. Ty se vyrábí z nejkvalitnějších mas, ovoce, zeleniny, silného přírodního vývaru a dalších přírodních surovin. Při vaření se nepoužívá chemie ani dochucovadla. Omáčky jsou ideální volbou jak pro zpestření běžné krmné dávky, tak i pro psy trpící nechutenstvím nebo nadváhou. Vhodné jsou i jako součást diet pro psy s onemocněním jater, ledvin a různými alergiemi.

Mix_4x
Omáčky jsou ideální volbou pro zpestření běžné krmné dávky (Zdroj: Yoggies)
Konzerva_6_1_Hovezi_400g
Vhodné jsou i jako součást diet (Zdroj: Yoggies)

K dostání varianty:

  • Hovězí maso s červenou řepou
  • Kuřecí maso s batáty
  • Zvěřina s dýní a brusinkami
  • Bílá ryba se zeleninou

K dostání na eshop.yoggies.cz .

Publikováno: 19. 8. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce