reklama

Domácí zmrzlina pomocí zmrzlinovače

V létě se chceme během horkého dne osvěžit. Pomoci nám v tom může domácí zmrzlina, to abychom nemuseli neustále běhat do obchodu a nakupovat. Zmrzlinu si připravíme doma velmi jednoduše a pokud máme navíc domácí zmrzlinovač, tak bude její výroba ještě snazší. Víte, co všechno takový zmrzlinovač umí?

Domácí zmrzlina pomocí zmrzlinovače (Zdroj: Depositphotos)

Domácí zmrzlinovače by vám neměly chybět ve výbavě

Trendy moderní doby nás trochu paradoxně vrací do dob minulých, ale v tom dobrém slova smyslu a my si můžeme díky umění našich babiček a prababiček připravovat doma spoustu kvalitních a chutných pokrmů, které bychom jindy v naší uspěchané současnosti kupovali v obchodech. Umíme péci moučníky, zavařovat, vyrábět jogurty a sýry, dokonce i domácí uzeniny, tak proč si doma také nepřipravit lahodnou a osvěžující zmrzlinu? Taková zmrzlina se dá samozřejmě připravit pomocí šlehače na smetanu a mixéru na ovoce, ale výrazně nám práci s výrobou zmrzliny mohou usnadnit domácí zmrzlinovače

Domácí zmrzlinovač je výrobník zmrzliny, který z vašich přebytků na zahradě vytvoří kvalitní a ryze domácí zmrzlinu. Jeho podstatou je nejen uchování zmrzliny, ale také pomoc při její výrobě - důkladné promíchání všech ingrediencí, čímž se z vaší zmrzliny stane vskutku mistrovské dílo. A navíc bez zbytečných konzervantů, dochucovadel a barviv, se kterými se setkáváme ve zmrzlinách v obchodě. 

Sorbet
Vedle zmrzliny vyrobí zmrzlinovače i sorbety nebo mražené jogurty (Zdroj: Depositphotos)

Domácí zmrzlina

Díky nepřebernému množství ovoce si doma můžeme vyrobit prakticky jakoukoliv zmrzlinu. Budeme na její výrobu potřebovat:

  • 1 zakysaná smetana
  • 1 tvaroh ve vaničce
  • cukr moučka dle potřeby
  • jahody nebo maliny, borůvky, třešně, ostružiny, ananas, černý rybíz, mango, maracuja, kiwi, angrešt nebo máta, meduňka nebo čokoládové floky, kokos, vanilkový lusk, pistáciové nebo vlašské ořechy

Ovoce rozmixujeme (bylinky nebo ořechy nasekáme), přidáme ostatní suroviny a dáme do zmrzlinovače, kde se vše zamíchá a namrazí. Zmrzlina je hotova během chvíle.

Domácí zmrzlina
Doma vyrobené zmrzliny mohou mít prakticky jakoukoliv příchuť (Zdroj: Depositphotos)

Zmrzlinovač s kompresorem - DOMO DO9066I

Tento nerezový výrobník zmrzliny překvapí svou jednoduchostí při obsluze. Dík vestavěnému kompresoru máte zaručenou dokonalou výrobu nejen zmrzliny, ale také nejrůznějších sorbetů nebo ledových tříští. Zmrzlinovač je plně automatický. Do 1 hodiny je schopen vám připravit až 800 g gramů výborné domácí zmrzliny díky nádobě na 1,5 l a rychlosti chlazení od -18 °C do -37 °C. Nádobu zmrzlinovače není nutné předem namrazovat. Přístroj udrží po skončení výroby zmrzlinu ještě hodinu v chladu, takže máte dostatek času se do ní pustit, než jí uskladníte v mrazáku. Výrobník má průhledné víko nádoby, čímž vám umožní během výroby sledovat celý proces, a ve víku otvor pro možnost přidávání dalších ingrediencí během práce. Nádoba na zmrzlinu je vyrobena z eloxovaného hliníku, který odolává vlivům okolí, otěru a má dlouhou životnost. Dodává se s odměrkou na suroviny a špachtlí. Součástí balení je taktéž receptář na výrobu mražených pochoutek.

Zmrzlinovač 2
Zmrzlinovač s kompresorem - DOMO DO9066I (Zdroj: domo-elektro.cz)

Zmrzlinovač s kompresorem - DOMO DO9201I

Zmrzlinovač s vestavěným kompresorem je na rozdíl od svého menšího kolegy objemnější, nádoba na výrobu zmrzliny nebo mraženého jogurtu má obsah 2 litry. Právě díky kompresoru dochází během výroby zmrzliny k míchání a namražování, čímž dostává výsledný produkt nadýchanou konzistenci a je od průmyslově vyráběných zmrzlin téměř k nerozeznání. Automatický program zajistí během několika minut krémovou zmrzlinu dle vašeho přání. Tento výrobník má dokonce 3 automatické programy, přičemž další dva slouží k doladění - mají samostatnou funkci buď míchání nebo namrazování. 

Zmrzlinovač 1
Zmrzlinovač s kompresorem - DOMO DO9201I (Zdroj: domo-elektro.cz)

Přehledný LCD displej, jednoduché ovládání třemi tlačítky a otočný ovladač dělá z výrobníku nadmíru jednoduchého, ale velmi výkonného pomocníka v kuchyni. kromě zmíněných pochoutek dokáže vyrobit též šerbety nebo gelata. Do 1 hodiny máte připravenou výbornou namraženou zmrzlinu a pomocí přiložených zmrzlinových kleští na kopečky jako dárek navíc jí můžete ihned servírovat. Zmrzlinovač je vyroben z kvalitní nerez oceli, která splňuje všechny náležitosti pro styk s potravinami. Chladivem je směs R134a - fluorovaný skleníkový plyn, který je zahrnut v Kjotském protokolu. 

Stroj na zmrzlinu (zmrzlinovač) - DOMO DO2309I

Jedná se o šikovného pomocníka pro domácí využití. Tento kompaktní stroj vyrobí až 1 l zmrzliny. Má odnímatelnou nádobu na namražení a průhledné víko, kudy lze do nádoby přidávat potřebné suroviny. Ovládá se jedním tlačítkem. Je velmi dobře omyvatelný a snadno se rozebírá. Během 20 minut máme připravenou domácí zmrzlinu. Jeho příkon je 12 W a přístroj má zabudovanou ochranu proti přehřátí. Dodává se s recepty na přípravu základních druhů zmrzliny.

Zmrzlinovač 3
Stroj na zmrzlinu (zmrzlinovač) - DOMO DO2309I (Zdroj: domo-elektro.cz)

Výrobník ledu - kompresorový - DOMO DO9200IB

Léto se zmrzlinou se neobejde také bez osvěžujících letních drinků. A na ty je potřeba velká spousta ledu. Led se ale se sluncem nemá tuze rád, a proto přichází na řadu kompresorový výrobník ledu. Další z řady užitečných pomocníků dobré pohody je schopen každých 8 minut vyrobit 9 velkých kostek ledu, takže máme zaručený trvalý přísun ledu kdykoliv si vzpomeneme. Zásobník na vodu má objem 2,1 litru. Za 24 hodin vám takový výrobník dokáže připravit 12 kg ledu. A to už je na pořádnou párty.

Výrobník ledu
Výrobník ledu - DOMO DO9200IB (Zdroj: domo-elektro.cz)

Nastavitelnost velikosti kostek - velkých nebo malých z něj činí rozumného společníka při výrobě domácích drinků nebo limonád. Kromě toho má kontrolku naplněnosti koše na ledové kostky, kontrolku signalizace docházející vody, odnímatelný koš a výpustný ventil ve spodní části nádoby. Přístroj je vybaven vlastním kompresorem a má příkon 120 W.

Publikováno: 24. 7. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová