reklama

Tři novinky z Grady na letní čtení

Letní dny se začínají přibližovat a v Gradě vycházejí knihy, které se hodí na dovolenou, víkend na chalupě nebo na lavičku v parku. Oddechové čtení na léto dokonale vystihují tyto tři novinky - Život byl pes, Nová životní kapitola a Kouzelný ostrov.

i (Zdroj: Depositphotos)
Tři novinky z Grady na letní čtení (Zdroj: Depositphotos)

Letní pohoda nemusí být vyplněna jen okopáváním záhonů nebo lenošením na dece. A když už, vyplňte takové chvíle zajímavou knihou. 

Dojemné historky Život byl pes od Heleny Rytířové

Voříšek jménem Život vypráví své roztomile nebojácné, vtipné i dojemné "psí" paměti, a protože jeho psí nitro je podobné tomu lidskému, předává nám spoustu drobných poselství. Jeho prostřednictvím poznáte psí teritoria v parku na Letné - psí zeď nářků, psí bulvár, ale i psí štamgasty letenské hospůdky a bezdomovce, kterým říká pouliční chlapíci. Jeho svět se ale točí kolem paničky: "Jsem její kumpán, kamarád do nepohody, odraz její povahy, jsem její Život".

Zivot byl pes
i (Zdroj: Grada)
Skutečný příběh psa jménem Život psím pohledem

Americký bestseller Nová životní kapitola Amy B.

Amy je upracovaná, nedoceněná svobodná matka. Když se objeví její bývalý manžel, pronásledovaný pocitem viny, a nabídne se, že se o děti na nějaký čas postará, Amy váhá, ale nakonec se nechá přesvědčit a vyrazí z pensylvánského venkova na knihovnickou konferenci do města, které nikdy nespí. Do New Yorku, kde potká muže, v jehož přítomnosti se jí srdce rozbuší jako splašené. Nevinné prázdniny se tak změní ve spletitou hru citů, a jak se léto chýlí ke konci, Amy musí učinit nelehké rozhodnutí. Dá sbohem svému starému životu a otevře novou, vzrušující kapitolu? Ztratí návratem domů svoje nově objevené já?

Nova zivotni kapitola Amy B_
i (Zdroj: Grada)
Dát sbohem svému starému životu a začít nový? To je otázka pro Amy

Humorný román Kouzelný ostrov

Jednoho dne si Lottie a Rose všimnou na nástěnce v mateřské škole v Brooklynu inzerátu na letní pronájem chaty na malém ostrově.
Obě by si potřebovaly odpočinout – Lottie od panovačného manžela a Rose od svých zlobivých dvojčat. Nabídka jim nedá spát, a tak přestože si to nemůžou dovolit, na ostrov nakonec v létě vyrazí. Jsou uchváceny svěžím vzduchem, nádhernými výhledy, vidinou dlouhých bezstarostných dnů i představou humrů, kukuřice a koktejlů. Na celý měsíc hodí skutečný život a všechny problémy za hlavu a žijí úplně jinak. Je změna opravdu tak těžká?

Kouzelny ostrov
i (Zdroj: Grada)
Inzerát na letní pronájem chaty na malém ostrově může odstartovat nové dobrodružství

Publikováno: 1. 6. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce