reklama

Boho styl vypovídá o bohémském způsobu života

Boho styl nemá s Českem nic společného, spojen je totiž s bohémským životem. Proto i tak vypadá. Bohémové ničím nešetří, rozhazují peníze a obklopující se luxusem. Boho styl tedy rozhodně není pro milovníky minimalismu a jednoduchosti. Boho styl je ideální pro všechny, kdo milují život a dokáží si ho užít plnými doušky.

i (Zdroj: Depositphotos)
Boho styl vypovídá o bohémském způsobu života (Zdroj: Depositphotos)

Boho styl není pouze pro bohémy a umělce

Boho styl není ničím novým, vznikl již v 19. století ve Francii. Spojen je s umělci a básníky, kteří žili bohémským životem. Boho není jedním vyhraněným stylem, ale kreativním propojením mnoha stylů. Jeho cílem je vytvořit nezapomenutelné setkání. Jednou pro vždy se vrýt pod kůži. Díky tomu, že míchá věci dohromady, a to mnohdy rádoby neslučitelné, není pro každého. Boho totiž nezná hranice a nebojí se experimentovat.

Za sebou má již několik comebacků. První proběhl v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Dnes známe spoustu boho stylů. Existuje modern boho, romantic boho, boho chick, morocan boho, scandinavian boho, maximal boho, folksy boho, earthy boho atd. A každý z nich se vyznačuje něčím trochu jiným. Pojďme si boho styl přiblížit.

Útulnost
i (Zdroj: Depositphotos)
Obývák v boho stylu je velmi útulný

Co boho styl charakterizuje

Boho styl je natolik sebevědomý, že si neláme hlavu, zda má vše sladěné. Interiér odráží majitelovu osobnost, jeho záliby, zážitky a fantazii. V místnosti zařízeném v boho stylu nikde nenajdete prázdné místo. Neexistují žádná pravidla, která by přesně definovala boho styl. Tento styl je pro všechny, kdo se nebojí vybočit z řady.

Modrý pokoj
i (Zdroj: Depositphotos)
Boho styl si potrpí na drobnosti, které interiér dělají osobitým

Především barvy

Boho styl se vyznačuje pestrými barvami a vzory, které zdánlivě neladí. Základními barvami jsou přírodní odstíny hnědé a béžové. K hlavním barvám boho stylu se dále řadí také černá, olivová a khaki. Tyto barvy se pak kombinují s burgundskou, červenou, červenohnědou, fialovou, žlutou, hořčicovou, modrou, zelenou, zlatou a stříbrnou. Co se týká vzorů, boho styl vystihují geometrické i etno vzory či originální nepravidelné tvary.

Barvy
i (Zdroj: Depositphotos)
Boho styl není pouze o bílé, ale o barvách

V druhé řadě materiály

Pro boho styl je typický dřevěný nebo proutěný nábytek. Rád ve svém interiéru používá provazy, kůži, len, bavlnu, vlnu, krajky i blýskavé flitry. V boho interiéru nechybí kovové doplňky, barevné sklo, dřevěné sošky, skleněné svícny, barevné polštáře, kožené taburety i sedací nábytek se sametovým povrchem. Potrpí si na květiny, bylinky, závěsné květináče, houpací sítě i barevné lampiony. Při zařizování by se nemělo zapomenout také na svíčky, které by měly být na stole, vaně, nočních stolcích, prostě všude. Důležitou součástí jsou i kožešiny, vysoké koberce, polštáře a deky. Pro boho styl je typické nezvyklé kombinace, tedy například míchání polštářů z jemného hedvábí s hrubě upletenou vlněnou dekou.

Proutí
i (Zdroj: Depositphotos)
Boho styl se neobejde bez dekorací. Ty jsou originální a hravé

Dekorace v boho interiéru

Důležitou součástí jsou dekorace. Podtrhují celý interiér. Jsou originální a hravé. Typické pro tento styl jsou dekorace v zlaté barvě i exotickými prvky. Mohou to být ananasy, palmové listy, pávi, plameňáci, citronovníky, pomerančovníky, kaktusy, velbloudi, sloni, třešně i výrazné obrazy. Své místo zde mají rukodělné výrobky jako háčkované, vyšívané a drhané předměty (ubrusy, dečky, závěsy, polštáře, koberečky, ozdoby na stěnu i okna). Hodí se sem i světelné řetězy, peříčka, mandaly a lapače snů.

Ložnice
i (Zdroj: Depositphotos)
Výrazné zlaté a zelené tóny dávají lůžku nádech orientu

Publikováno: 21. 5. 2020, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová