reklama

Vakuová svářečka přináší mnoho výhod

Vakuová svářečka Foodsaver je výborný pomocník do domácnosti. Díky ní odsajete přebytečný vzduch ze speciální nádoby nebo sáčku, čímž zajistíte delší dobu trvanlivosti. Můžete tak ušetřit nejen místo, ale i peníze. Sepsali jsme pro vás, jaké konkrétní výhody vám přinese používání vakuovačky.

i (Zdroj: Foodsaver)
Používání vakuové svářečky má mnoho výhod (Zdroj: Foodsaver)

Šetří peníze

Největší výhodou používání vakuové svářečky Foodsaver je bezesporu úspora peněz. Kolikrát se vám stane, že probíráte jídlo v lednici a najdete nějaký ten kousek, který je třeba vyhodit. Nám se to stávalo často. Kažení potravin a ztrátu chuti způsobuje oxidace. Uchováváním potravin ve vakuu zabráníte přístupu vzduchu, čímž zajistíte mnohonásobně delší trvanlivost. Můžete tak nakoupit maso v akci (pozor na kvalitu!) a  díky prodloužené trvanlivosti jej uschovat v mrazničce místo pár měsíců klidně dva až tři roky.

Šetří životní prostředí

Množství odpadu je celosvětově velký problém. Díky vakuové svářečce nemusíte vyhazovat zkažené potraviny a nevytváříte tak žádný zbytečný odpad. Maso kupujte čerstvé u řezníka, a ne v plastu v hypermarketech. Říkáte si a co vakuovací nádoby a sáčky? Ty neničí životní prostředí? Jak nádoby, tak sáčky jsou dobře umyvatelné, dají se používat opakovatelně a jsou vyrobeny z nezávadných materiálů.

ffs017x_17 upr
i (Zdroj: Foodsaver)
Vakuovací nádoby se dají používat opakovatelně

Šetří místo

Odsátím přebytečného vzduchu se zmenší objem sáčku, čímž ušetříte místo v lednici, mrazáku nebo spíži. Ani samotné vakuovačky nezabírají tolik místa. Kromě klasické existuje také menší ruční vakuová balička, která se vejde i do opravdu malých domácností, na chatu nebo na dovolenou.

Zachovává chuť a kvalitu

Uchovávání ve vakuu zachovává čerstvost a chuť potravin až pětkrát déle. Vakuováním navíc eliminujete nepříjemné pachy v lednici vycházející ze zrajících sýrů nebo z ryb. Také káva si v sáčku udržuje své nezaměnitelné aroma i chuť.

ffs017x_02 upr
i (Zdroj: Foodsaver)
Uchovávání potravin ve vakuu zajistí jejich delší trvanlivost

Praktický pomocník

Vakuové svářečky Foodsaver se nejvíce hodí na vakuování potravin. Kromě toho ji můžete využít také při cestování. Odsáté sáčky šetří místo ve vašich zavazadlech a zároveň brání nehodám jako např. vylití tekutin nebo ušpinění oblečení od make-upu. 

Publikováno: 16. 5. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce