reklama

Jak řešit v malém bytě úložné prostory?

Marná sláva, malý byt se nafouknout nedá a tudíž musíme velmi promyšleně hospodařit s každým milimetrem prostoru, který obýváme. Nadějí jsou nejrůznější úložné prostory a vychytávky, které nám umožní žít v uklizeném bytě, kde nezakopáváme o nábytek a návštěvy sem nemusí chodit podle pořadníku, protože jinak by se sem už nevešly.

i (Zdroj: PRIMA Doma Media)
Malý byt a úložné prostory (Zdroj: PRIMA Doma Media)

Malý byt a úložné prostory

Každý, kdo někdy bydlel v garsonce nebo malém bytě, ví, jak je občas těžké udržet těch pár metrů čtverečních v obyvatelném stavu a jak se vypořádat s úložnými prostory, když musíte hospodařit s každým milimetrem místa. Některé problémy dokážou vyřešit praktické úložné boxy, které se dají využít v ložnici na oblečení, v dětském pokoji na hračky a drobnosti, nebo v kuchyni na uskladnění potravin ve spíži či na uschování úklidových prostředků. Děti mohou případně pomoci s úklidem do úložných boxů ve svém pokoji, což je bude motivovat k udržení pořádku a naučí je uklízet.

Sedátko
Úložné boxy jsou natolik pevné, že mohou posloužit i jako sedátka (Zdroj: PRIMA Doma Media)
Úložné boxy
Praktické boxy jsou potaženy omyvatelným potahem (Zdroj: PRIMA Doma Media)

Další možností, jak se v malém bytě nepřerazit je pořízení si skládacího nábytku. Například skládací židle jsou velmi praktické, protože je můžeme pohodlně uklidit třeba pod gauč, když potřebujeme volný prostor nebo je můžeme použít na balkon či lodžii. Stejně tak lze zakoupit i skládací stůl.

Schovka na podsedáky
i (Zdroj: PRIMA Doma Media)
Do boxů můžeme naskládat třeba podsedáky nebo sezónní oblečení

V koupelně se dá malý prostor šikovně využít posuvnými dveřmi a využitím praktických úložných skříněk a boxů, které zaberou jen minimum místa a jsou použitelné třeba na chemické čisticí prostředky, které potřebujeme schovat před dětmi. Dáme je tedy na dno úložné skříňky a zakryjeme pevným víkem.

Box do koupelny
i (Zdroj: PRIMA Doma Media)
Chemii a čisticí prostředky nejlépe uschováme do pevného boxu a víkem

Velmi zajímavou pomůckou je skládací plastový kbelík. Jednoduše jej použijeme ke svému účelu a poté z něj vodu vylijeme a složíme. Dá se uklidit třeba do koupelnové skříňky pod umyvadlem, kde nezabere téměř žádný prostor. 

Skládací kbelík
Díky gumových stěnám kbelík snadno složíme (Zdroj: PRIMA Doma Media)
Kbelík
Tento praktický kbelík vám místo nezabere, je skládací (Zdroj: PRIMA Doma Media)

Takové výrobky, které vám usnadní bydlení v malém bytě, nabízí třeba společnost www.astoreo.cz. Na stránkách e-shopu nalezneme spoustu zajímavostí, které nejen usnadní bydlení v malém bytě a nabídne mnoho úložných boxů a pomůcek, ale nabízí také milé drobnosti, které byt zkrášlí a rozveselí.

 

Úložné prostory v malém bytě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

 

Publikováno: 1. 5. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová