reklama

Vyrobte si andělské zvonění na zahradu

Andělské zvonění je oblíbené hlavně na Vánoce, ale může vám dělat radost po celý rok. Keramické závěsné zvonění si vyrobíte velmi snadno. Stačí vám vrchlík, korálky, kamínky či mušličky a trochu trpělivosti. Pak ho stačí pověsit na strom nebo na verandu u domu. A když zafouká vítr, příjemně vás pozdraví jemným cinkáním.

i (Zdroj: Silva Pokorná)
Vyrobte si andělské zvonění na zahradu (Zdroj: Silva Pokorná)

Klasické andělské zvonění známe z vánočních tradic. Na zahradu či do bytu si můžeme vyrobit vlastní originální závěsnou zvonkohru. Pro použití venku zvolte odolný materiál, pálenou keramiku, skleněné nebo plastové korálky, skvělé jsou různé kamínky a mušličky. Spojovat pak můžete komponenty provázkem, drátkem nebo lankem. Pro korálky je možné použít i techniku ketlování a kombinovat pověšení s kovovým řetízkem.

Potřeby pro výrobu keramického zvonění:

  • keramický vrchlík
  • keramické a skleněné korálky
  • přírodní špagát
  • nůžky
01_potřeby
Potřeby na výrobu andělského zvonění (Zdroj: Silva Pokorná)
02_vrchlík
Vrchlík z pálené hlíny (Zdroj: Silva Pokorná)

Jak na výrobu andělského zvonění

1. Spočítejte si počet dírek po obvodu vrchlíku a podle toho si připravte řady korálků. Korálky si rozmístěte tak, jak se vám to bude líbit pak pověšené, snažte se barvy a tvary různě střídat. Největší korálek použijeme jako srdíčko zvonečku, nechte ho zatím stranou.

03_příprava korálků
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Příprava korálků

2. Když máte korálky připravené, nastříhejte si provázek také podle počtu dírek po obvodu. Změřte si délku závěsu a vynásobte dvěma, tak budete mít dostatek materiálu i pro navazování a vytváření smyček. Na konci provázku udělejte dvojitý uzlík a první korálek jen navlékněte. Řadu navlékáme odspodu, začínáme posledním korálkem.

04_navlečení korálků
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Navlečení korálků

3. Navlečte celou řadu, u některých korálků stačí udělat smyčku a budou na svém místě držet. Hotovou řadu pak přivažte na okraj vrchlíku.

05_detail navlékání
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Detail navlékání

4. Postupně navlékněte a přivažte všechny obvodové provázky s korálky. Při protahování provázku si můžete pomoci tenkým háčkem. Konce zastřihněte a můžete zakápnout lepidlem.

06_přivázání na vrchlík
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Přivázání na vrchlík

5. U korálků, kde je malá dírka, udělejte pro ukotvení na vybraném místě uzlík a jenom ho klasicky navlečte. U korálků s větší dírkou ukotvěte korálek na místě smyčkou. Navlečte korálek a špagát provlečte korálkem ještě jednou (můžete si pomoci háčkem). Pak zatáhněte a pokračujte v navlékání.

08_připevnení šňůr
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Připevnění šňůr

6. Nakonec navlečte středový korálek. Umístěte ho asi do půlky celého závěsu.

Publikováno: 21. 4. 2020, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.