reklama

Zavěšení mušliček bez dírky není tak komplikované. Vyrobte si náušnice bez vrtání

Zavěšení mušliček je možné i bez vrtání dírek. Vrtání navíc může mušličky poškodit, velmi snadno vám mohou prasknout. A ruční vrtání je zdlouhavé a také hrozí poškození vašeho pokladu z dovolené. Místo toho je pověsíme úplně jinak a vyrobíme si krásné náušnice.

Mušličky zavěšené v uších ocení parádnice v každém věku (Zdroj: Silva Pokorná)

Z dovolené si snad každý přiveze nějakou tu mušličku. Kolikrát vás napadne, že si z nich vyrobíte náušnice, ale mrzelo vás, že nemají dírku. Zavěšení takové mušličky je také možné. Můžete sice trpělivě "vypižlat" dírku, ale jde to udělat i bez vrtání.

Co budete k zavěšení mušliček potřebovat:

  • mušličky z dovolené
  • menší korálky
  • řetízek
  • kovové komponenty
  • kleště a štípačky
Nářadí a komponenty pro výrobu náušnic s mušličkami
Nářadí a komponenty pro výrobu náušnic s mušličkami (Zdroj: Silva Pokorná)

 Jak zavěsit mušličky bez dírek a vyrobit náušnice

Vybrané korálky si připravte pro zavěšení. Ketlovací nýty navlečte na korálek, ohněte mírně do strany a pomocí kulatých kleští vytvořte hezké očko. Pokud je nýt příliš dlouhý, zkraťte ho pomocí kleští. Ideální očičko uděláte v délce 8 mm (myšleno od korálku).

Pokud máte mušličky s dírkou, máte vyhráno, pokud ne, musíte si poradit jinak. Jeden tip pro vás máme. Kroužek pro zavěšení mírně otevřete a navlečte na hrot mušličky, opatrně zamáčkněte co nejvíce k sobě, aby to vypadalo, že je kroužek navlečený.

Na druhé straně zafixujte kroužek šperkařským lepidlem nebo tavnou pistolí. My použili tavnou pistoli a zakápli část kroužku tak, aby se dostatečně ukotvil na mušličce. Pracujte opatrně a snažte se udržet kroužek na svém místě, než lepidlo zatuhne. Ohlídejte si prostor pro další práci, aby bylo možné navléct mušličku na řetízek.

Zafixujte kroužek lepidlem nebo tavnou pistolí
Zafixujte kroužek lepidlem nebo tavnou pistolí (Zdroj: Silva Pokorná)

Uštípněte si tři různě dlouhé kousky řetízku. Jelikož máme náušnice dvě, připravte si vždy stejné délky dvskrát. Pokud máte řetízek s otevíracími očky, tak postupně navlečte korálky i mušličky a druhý konec navlečte na náušnicový závěs.

Přidejte řetízek a zkompletujte náušnice
Přidejte řetízek a zkompletujte náušnice (Zdroj: Silva Pokorná)

Pokud máte pevné očka, přidejte vždy jedno malé kolečko, abyste mohli vše pohodlně navléct na své místo. Náušničky máte hotové.

Zdroj informací: autorka článku

Abyste měli náušnice kam uložit, vyrobte jim praktický stojánek:

Mušličku z dovolené zavěste s korálky a roztančete den
Mušličku z dovolené zavěste s korálky a roztančete den (Zdroj: Silva Pokorná)

Publikováno: 29. 1. 2022, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná