reklama

Březové polínko může být součástí velikonoční dekorace

Letošní Vánoce byly ve znamení dekorací z kulatiny. Dřevěný základ nabízí velké množství různých variací, není tak divu, že jej můžeme vidět i o Velikonocích. Připravili jsme pro vás návod na dekoraci z březového polínka.

Březové polínko osázíme rozkvetlými skořápkami (Zdroj: Depositphotos)

Materiál na výrobu velikonoční dekorace z březového polínka

  • březové polínko
  • mech 
  • květiny
  • skořápky
  • tavná pistole
Materiál na výrobu
Co budeme na výrobu dekoračního polínka potřebovat? (Zdroj: Depositphotos)

Jak budeme postupovat?

Potřebujeme vhodné březové polínko. Důležité je, aby se nepřevracelo. Buď si ho tedy rozštípneme, nebo vybereme více členitý tvar. Z květin volíme například drobnokvěté karafiáty, frézie, můžeme použít nevěstin závoj pro dozdobení, buxus a další. Nabídka květinářství je velká. 

Osázení skořápek květinami
Do skořápek vložíme květiny (Zdroj: Depositphotos)

Rozklepneme vajíčka napůl, obsah použijeme v kuchyni, skořápky necháme je vyschnout. Pokud nemáme bílá, použijeme hnědá a natřeme je bílou akrylovou barvou. Po zaschnutí můžeme ještě přelakovat. Protože chceme mít v dekoraci živé květiny a ne umělé, musíme jim dopřát vláhu. Vezmeme tedy zelenou aranžérskou hmotu, která je vhodná pro mokré aranžování, a uřízneme si z bloku potřebné kousky. Ty dáme namočit do vody. Jakmile jsou kostičky dostatečně nasáklé vodou, vložíme je do skořápek. Rostliny si nastříháme na potřebnou délku šikmým řezem. Postupně napícháme rostlinky do hmoty ve vajíčku, dozdobíme třeba buxusem či dalšími květinami.

Lepení tavnou pistolí
Na dřevo naneseme dostatek lepidla (Zdroj: Depositphotos)

Na březové polínko naneseme tavnou pistolí dostatek lepidla. Vezmeme mech a nalepíme ho po stranách. Mech můžeme použít přírodní nebo umělý. Na internetu nalezneme širokou nabídku různých dekoračních mechů. Z přírodních mechů můžeme využít mech španělský nebo třeba lesní. Nalepíme ho na dřevo v dostatečném množství, vynecháme místa, kam umístíme skořápky. 

Nalepení skořápek
Umístíme skořápky (Zdroj: Depositphotos)

Lepidlem přilepíme osázené skořápky, rozmístíme je po co největší ploše, aby dekorace působila celistvě. Lepidlem nešetříme, vajíčka musí na dřevě držet pevně. Postupně také přezkoušíme stabilitu celé dekorace. Aby se nám nepodařilo vajíčka umístit příliš k jedné straně a celé polínko se pak nepřevrátilo.

Velikonoční aranžmá
Březové polínko umístíme na stůl či komodu (Zdroj: Depositphotos)

Výhodou je, že odkvetlé květiny můžeme průběžně odstranit a nahradit čerstvými. Také lze doplňovat vodu do skořápek. O to déle nám bude rozkvetlé polínko dělat v interiéru radost. 

Z březového polínka můžeme vyrobit i jiné dekorace

Publikováno: 11. 4. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková