reklama

Vyrobme si na velikonoční stůl dekoraci v podobě mechového vajíčka

K Velikonocům patří jako hlavní symbol vajíčko. My si dnes vyrobíme dekoraci na stůl z vajíček, která nám tak trochu zezelenají. Zelená je přeci hlavní barvou jara, tak pojďme na to.

Velikonoční dekorace na stůl z mechového vajíčka (Zdroj: Depositphotos)

Dekoraci na velikonoční stůl si můžeme vytvořit třeba z vajec a mechu. Dále budeme potřebovat už jen nůžky, tavnou pistoli a stužku. Tu volíme buď v barvě mechu, nebo naopak zvolíme kontrastní barvu, nejlépe v živých jarních odstínech.

Materiál na výrobu
Co budeme na výrobu mechového vajíčka potřebovat?

Vajíčka potřebujeme opravdu velká, pokud neseženeme husí či kachní, můžeme použít vejce polystyrenové. V tomto případě nám odpadne práce s vyfukováním. Ptačí vejce musíme nejprve tedy vyfouknout, vysušit a povrch odmastit. Dobrým tipem je odlakovač. Má ho doma každá paní a slečna a skořápku dokonale odmastí. Dále si připravíme mech. Může být opět umělý, seženeme jej v eshopech, popřípadě v obchodě pro aranžéry. Nastříháme si ho na menší kousky. Na vajíčko začneme nanášet po malých částech tavnou pistolí lepidlo a hned přimáčkneme kousek mechu. 

Nanesení lepidla
Na vajíčko naneseme trochu lepidla tavnou pistolí
Lepení mechu
Mech nalepíme po menších částech

Postupně pokryjeme mechem celé vajíčko, snažíme se, aby nikde neprosvítala spodní barva. I do malých mezírek vlepíme kousek mechu. 

Nalepení mechu
Mechem pokryjeme celý povrch vajíčka

Když je vajíčko dokonale omechované, ještě jej musíme upravit do tvaru. Zastřihneme nůžkami vše, co odstává, aby byl povrch celistvý. 

Ostříhání mechu
Mech na vajíčku ještě ostříháme

Nakonec ještě převážeme stužkou. Pokud chceme mít vajíčko v kompozici s dalšími barvami, raději zvolíme neutrální zelenou stuhu. Ale také můžeme určit, která barva má celému aranžmá vévodit a poté vybereme stužku právě této byrvy.

Dozdobení mašlí
Vajíčko ovážeme mašlí

Záleží jen na nás, kam chceme mechové vajíčko umístit, zda na velikonoční stůl nebo do nějaké větší dekorace. Vyjímat se bude u květinové výzdoby. Pokud máme větší množství skleněných jednoduchých váziček, použijeme různé jarní květiny, například frézie, tulipány, narcisy, hyacinty a další a po jedné snítce je umístíme do váziček. Krásně se k tomuto účelu hodí skleněné ampulky v dřevěném stojanu. Vajíčko pak může být součástí takovéto výzdoby. 

Velikonoční aranžmá
Celé aranžmá můžeme doplnit živými květy v jednoduché váze

Z mechu si můžeme vyrobit třeba i zajíčka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 6. 4. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková