Vyrobme si na velikonoční stůl dekoraci v podobě mechového vajíčka

K Velikonocům patří jako hlavní symbol vajíčko. My si dnes vyrobíme dekoraci na stůl z vajíček, která nám tak trochu zezelenají. Zelená je přeci hlavní barvou jara, tak pojďme na to.

Velikonoční dekorace na stůl z mechového vajíčka (Zdroj: Depositphotos)

Dekoraci na velikonoční stůl si můžeme vytvořit třeba z vajec a mechu. Dále budeme potřebovat už jen nůžky, tavnou pistoli a stužku. Tu volíme buď v barvě mechu, nebo naopak zvolíme kontrastní barvu, nejlépe v živých jarních odstínech.

Materiál na výrobu
Co budeme na výrobu mechového vajíčka potřebovat? (Zdroj: )

Vajíčka potřebujeme opravdu velká, pokud neseženeme husí či kachní, můžeme použít vejce polystyrenové. V tomto případě nám odpadne práce s vyfukováním. Ptačí vejce musíme nejprve tedy vyfouknout, vysušit a povrch odmastit. Dobrým tipem je odlakovač. Má ho doma každá paní a slečna a skořápku dokonale odmastí. Dále si připravíme mech. Může být opět umělý, seženeme jej v eshopech, popřípadě v obchodě pro aranžéry. Nastříháme si ho na menší kousky. Na vajíčko začneme nanášet po malých částech tavnou pistolí lepidlo a hned přimáčkneme kousek mechu. 

Nanesení lepidla
Na vajíčko naneseme trochu lepidla tavnou pistolí (Zdroj: )
Lepení mechu
Mech nalepíme po menších částech (Zdroj: )

Postupně pokryjeme mechem celé vajíčko, snažíme se, aby nikde neprosvítala spodní barva. I do malých mezírek vlepíme kousek mechu. 

Nalepení mechu
Mechem pokryjeme celý povrch vajíčka (Zdroj: )

Když je vajíčko dokonale omechované, ještě jej musíme upravit do tvaru. Zastřihneme nůžkami vše, co odstává, aby byl povrch celistvý. 

Ostříhání mechu
Mech na vajíčku ještě ostříháme (Zdroj: )

Nakonec ještě převážeme stužkou. Pokud chceme mít vajíčko v kompozici s dalšími barvami, raději zvolíme neutrální zelenou stuhu. Ale také můžeme určit, která barva má celému aranžmá vévodit a poté vybereme stužku právě této byrvy.

Dozdobení mašlí
Vajíčko ovážeme mašlí (Zdroj: )

Záleží jen na nás, kam chceme mechové vajíčko umístit, zda na velikonoční stůl nebo do nějaké větší dekorace. Vyjímat se bude u květinové výzdoby. Pokud máme větší množství skleněných jednoduchých váziček, použijeme různé jarní květiny, například frézie, tulipány, narcisy, hyacinty a další a po jedné snítce je umístíme do váziček. Krásně se k tomuto účelu hodí skleněné ampulky v dřevěném stojanu. Vajíčko pak může být součástí takovéto výzdoby. 

Velikonoční aranžmá
Celé aranžmá můžeme doplnit živými květy v jednoduché váze (Zdroj: )

Z mechu si můžeme vyrobit třeba i zajíčka

Autor:

Související k tématu