reklama

Vytvořte si jednoduché originální velikonoční aranžmá

Na velikonoční stůl patří velikonoční aranžmá. Jestli nemáte moc času a materiálu nazbyt, uvítáte náš návod na jednoduchou dekoraci, kterou zvládnete vytvořit třeba spolu s dětmi.

Velikonoční aranžmá může být jednoduché, a přesto nadělá spoustu parády (Zdroj: Depositphotos)

Jak budeme při výrobě velikonočního aranžmá postupovat?

Na výrobu velikonočního aranžmá nepotřebujeme mnoho materiálu. Připravíme si dřevěnou nebo pěknou papírovou krabičku s přihrádkami, pár větviček jívy, dekorativní mech a barevná vajíčka. 

Materiál na výrobu
Materiál na výrobu velikonočního aranžmá (Zdroj: Depositphotos)

Nejdříve vybereme vhodnou krabičku. Může se hodit krabička s přihrádkami na čaj. Pokud žádnou vhodnou nemáme, můžeme si jí i vyrobit. Nebo do vhodné papírové krabičky vložíme jednoduchou přepážku z kartonu. Obyčejnou papírovou krabici můžeme také natřít barvou, rohy opatinovat, vložit přepážku a máme hotovo. Nebo lze povrch krabice natřít bílou barvou a nalepit vhodný ubrousek s velikonočním motivem. Takto připravenou krabičku vysteleme mechem. 

Vložení mechu
Mechem vyložíme přihrádky krabičky (Zdroj: Depositphotos)
Mech v krabičce
Aby se s ním lépe pracovalo, můžeme si ho nastříhat na menší kousky (Zdroj: Depositphotos)

Na mechová lůžka položíme vajíčka. Mohou být z umělé hmoty nebo vyfouklá a obarvená do oblíbených barev. K jaru patří veselé barvy, čím zářivější, tím lepší, stejně jako jsou jasné a veselé barvy jarních květin a první jarní trávy. Můžeme udělat vajíčka z mramorové barvy, vyzkoušet si barvení lakem na nehty či další techniky. Možností je mnoho. 

Vložení vajíček
Na každé mechové hnízdečko dáme jednu kraslici (Zdroj: Depositphotos)

Jak si nabarvit vajíčka, aby vznikl mramor? 

Do přihrádek s vajíčkem a mechem ještě zapíchneme několik větviček kočiček. I ty můžeme zakoupit umělé a nemusíme tak trhat jívu živou. Umělé květiny mají navíc tu výhodu, že neuvadnou a mohou nám dělat radost mnoho let. I umělé květiny můžeme zkrátit na potřebnou délku. 

Nastříhání větviček
Větvičky si nastříháme na potřebnou délku (Zdroj: Depositphotos)
Zapíchnutí kočiček
Do okénka ještě zapíchneme větvičku jívy (Zdroj: Depositphotos)

Větvičkami nešetříme, udělají příjemný kontrast proti barevným vajíčkům. Takovouto dekoraci pak umístíme na stůl, ale i na okno či komodu. Pokud zvolíme umělé komponenty, není problém umístit dekoraci do exteriéru, například na terasu či za okno.

Do holých míst ještě přidáme mech
Do holých míst ještě přidáme mech (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 8. 4. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková