reklama

Vytvořte si jednoduché originální velikonoční aranžmá

Na velikonoční stůl patří velikonoční aranžmá. Jestli nemáte moc času a materiálu nazbyt, uvítáte náš návod na jednoduchou dekoraci, kterou zvládnete vytvořit třeba spolu s dětmi.

i (Zdroj: Depositphotos)
Velikonoční aranžmá může být jednoduché, a přesto nadělá spoustu parády (Zdroj: Depositphotos)

Jak budeme při výrobě velikonočního aranžmá postupovat?

Na výrobu velikonočního aranžmá nepotřebujeme mnoho materiálu. Připravíme si dřevěnou nebo pěknou papírovou krabičku s přihrádkami, pár větviček jívy, dekorativní mech a barevná vajíčka. 

Materiál na výrobu
i (Zdroj: Depositphotos)
Materiál na výrobu velikonočního aranžmá

Nejdříve vybereme vhodnou krabičku. Může se hodit krabička s přihrádkami na čaj. Pokud žádnou vhodnou nemáme, můžeme si jí i vyrobit. Nebo do vhodné papírové krabičky vložíme jednoduchou přepážku z kartonu. Obyčejnou papírovou krabici můžeme také natřít barvou, rohy opatinovat, vložit přepážku a máme hotovo. Nebo lze povrch krabice natřít bílou barvou a nalepit vhodný ubrousek s velikonočním motivem. Takto připravenou krabičku vysteleme mechem. 

Vložení mechu
Mechem vyložíme přihrádky krabičky (Zdroj: Depositphotos)
Mech v krabičce
Aby se s ním lépe pracovalo, můžeme si ho nastříhat na menší kousky (Zdroj: Depositphotos)

Na mechová lůžka položíme vajíčka. Mohou být z umělé hmoty nebo vyfouklá a obarvená do oblíbených barev. K jaru patří veselé barvy, čím zářivější, tím lepší, stejně jako jsou jasné a veselé barvy jarních květin a první jarní trávy. Můžeme udělat vajíčka z mramorové barvy, vyzkoušet si barvení lakem na nehty či další techniky. Možností je mnoho. 

Vložení vajíček
i (Zdroj: Depositphotos)
Na každé mechové hnízdečko dáme jednu kraslici

Jak si nabarvit vajíčka, aby vznikl mramor? 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Do přihrádek s vajíčkem a mechem ještě zapíchneme několik větviček kočiček. I ty můžeme zakoupit umělé a nemusíme tak trhat jívu živou. Umělé květiny mají navíc tu výhodu, že neuvadnou a mohou nám dělat radost mnoho let. I umělé květiny můžeme zkrátit na potřebnou délku. 

Nastříhání větviček
Větvičky si nastříháme na potřebnou délku (Zdroj: Depositphotos)
Zapíchnutí kočiček
Do okénka ještě zapíchneme větvičku jívy (Zdroj: Depositphotos)

Větvičkami nešetříme, udělají příjemný kontrast proti barevným vajíčkům. Takovouto dekoraci pak umístíme na stůl, ale i na okno či komodu. Pokud zvolíme umělé komponenty, není problém umístit dekoraci do exteriéru, například na terasu či za okno.

Do holých míst ještě přidáme mech
i (Zdroj: Depositphotos)
Do holých míst ještě přidáme mech

Publikováno: 8. 4. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková