reklama

Balzám na rty lze vyrobit i doma

Balzám na rty už není doménou jen žen, obliby se dočkal i u mužů, kteří ho hojně využívají při mrazivém počasí, ale je výtečný pomocník i na všední dny. Balzám hojí naše rty, od drobných ranek, suchých a popraskaných rtů až po popraskané koutky, které jsou velmi bolestivé.

Balzám na rty lze vyrobit i doma (Zdroj: Depositphotos)

Vyrobte si balzám na rty

Do balzámů se přidávají různé olejíčky, které vám rty zvláční a ochrání třeba před větrem, ale najít ten správný balzám je kumšt. Určitě vyzkoušejte náš recept na balzám na rty, má velikou výhodu, že si do něj dáte samé zdravé přírodní ingredience a ještě si vyberete vůni, kterou máte rádi.

Jelení lůj
Jelení lůj pomáhá na popraskané rty (Zdroj: Depositphotos)

Co budete potřebovat

  • 5 g včelího vosku
  • 3 g kakaového másla - pro výživu a hojení
  • 5 g mangového másla - je vhodnější než bambucké máslo
  • 1 g ricinového oleje
  • 8 g mandlového oleje
  • 6 kapek esenciálního oleje na provonění
  • 6 kapek vitamínu E - působí zde jako antioxidant, konzervant
Včelí vosk
Základem je pravý včelí vosk (Zdroj: Depositphotos)

Postup

Včelí vosk rozehřejte ve vodní lázni, postupně přidejte kakaové máslo a mangové máslo.

Do rozehřátého včelího vosku a másla přidáme ricinový a mandlový olej, esenciální olej dle našeho výběru a úplně nakonec vitamín E, který balzám na rty zakonzervuje a díky tomu mu prodlouží použitelnost až na jeden rok. Po smíchání všech ingrediencí opatrně misku vyjmeme z vodní lázně a pečlivě ji zespodu osušíme utěrkou, voda nám nesmí kapat do připravených obalů, protože by se připravená směs kazila. Obaly můžeme použít buď klasické rtěnkové nebo nějaké různé malé uzavíratelné krabičky, tato směs vystačí na 4 balzámy.

Vonné esence
Lze přidávat všemožné vůně i příchutě (Zdroj: Depositphotos)

Zkuste a uvidíte, že domácí přírodní balzám na rty už za jiný nevyměníte. Hlavní výhodou kromě skvělého účinku je, že si vůně můžete měnit podle libosti.

Publikováno: 28. 3. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce