reklama

Zabalte bonboniéru neobvyklým způsobem

Darovat bonboniéru k nějakému významnému dni je běžné. Většinou takový dárek zabalíme do papíru a převážeme mašlí. Jak ale zabalit bonboniéru pro ženu, která si většinou potrpí na propracovanější úpravě? Máme pro vás tip na zajímavé spojení sladkého bonbonu s květinou.

Jak zabalit bonboniéru? Zkuste trochu jiný způsob! (Zdroj: Depositphotos)

Blíží se slavnostní den a vy máte nachystaný dárek pro milovanou osobu? Pak určitě přidáte i nějakou tu sladkost, která vždy potěší. Pokud koupíte bonboniéru, vyvstává otázka, jak ji originálně zabalit. A zde může přijít na řadu vaše kreativní já. Vyrobte speciální dárek, který v sobě bude ukrývat nejen sladkou tečku, ale i kytičku květin.

Jaký materiál a pomůcky potřebujeme k výrobě originálního balení bonboniéry?

  • papírová krabice
  • aranžovací hmota
  • miska 
  • trn
  • oboustranná páska
  • povoskovaný tvrdý papír
  • nůžky
  • oblíbené květiny
Materiál na výrobu
Co budeme k výrobě originálního balení bonboniéry potřebovat? (Zdroj: Depositphotos)

Jak postupovat při výrobě

Jako první si musíme vyměřit velikost aranžovací hmoty a bloček spráných rozměrů si uříznout. Při nákupu vybíráme zelenou hmotu, která je určená pro mokré aranžování. Šedá je pak pro suchou vazbu. Připravený kousek hmoty namočíme do vody a necháme řádně nasáknout. Poznáme to podle barvy, mokrá hmota je temně zelená. Do vhodné misky (ideálně zakoupíme přímo aranžovací misku) nalepíme speciální trn, který je určený k zafixování bločku na misce. K zakoupení bývá v obchodech pro floristy či květinářstvích. Většinou má ve spodní části lepidlo, stačí tedy sundat ochrannou pásku, umístit do středu misky a přitlačit. Na trn pak napíchneme namočenou hmotu. 

Umístění trnu
Na dno misky umístíme trn (Zdroj: Depositphotos)
Zapíchnutí hmoty
Na trn napíchneme namočenou aranžovací hmotu (Zdroj: Depositphotos)

Misku vložíme do oválné krabice. Pokud ji nemáme, můžeme si ji doma vyrobit ze silnější čtvrtky či kartonu, na internetu najdeme spoustu návodů. Nezapomeneme ji vhodně odekorovat. Oválný tvar je pro tento účel nutný. Vezmeme tvrdý povoskovaný papír (pokud nemáme, pomůžeme si igelitem, který z vnitřní strany přilepíme oboustrannou páskou na obyčejnou čtvrtku) a odměříme si potřebný pás. 

Vytvoření okraje
Z papíru vyrobíme okraj pro umístění květin (Zdroj: Depositphotos)

Na jeho konce z vnější strany nalepíme oboustrannou pásku v dostatečné velikosti. Pruh papíru bude sloužit jako ohrádka pro květiny a zároveň udrží misku na potřebném místě. Musí být tedy tak dlouhý, aby vystačil po celém obvodu spodní misky. Přilepíme jej po obvodu a pečlivě přimáčkneme lepené části. 

Vyměření okraje
Nejprve si odměříme pruh papíru (Zdroj: Depositphotos)

Připravíme si květiny. Odstraníme většinu lístků ze stonků, chceme nechat pouze samotné květy. Vybíráme takové druhy květin, které mají tužší stonek, ty půjdou dobře zapíchnout do hmoty. Můžeme použít i ty s křehkým stonkem, pak si ale musíme předpíchat hmotu špejlí či jiným vhodným předmětem. Konce stonků zkrátíme na potřebnou délku a seřízneme ostrým nožem do špičky. Čím širší bude řezná plocha, tím lépe může květina absorbovat vláhu z aranžovací hmoty. A samozřejmě o to déle vydrží celá vazba svěží. 
Postupně pokryjeme celou plochu misky květinami a vyplníme jimi celou ohrádku vytvořenou papírem. 

Zapíchání květin do hmoty
Do aranžovací hmoty zapícháme postupně jednotlivé květy (Zdroj: Depositphotos)
Květiny v krabičce
Vznikl prostor pro vložení bonbónů (Zdroj: Depositphotos)

Máme květinovou část připravenou, můžeme vyplnit zbytek krabičky laskominami. V horkém létě nedoporučujeme volit čokoládové bonbóny, hrozí, že by se čokoláda rozpustila a pošpinila by nepěkně vnitřek krabice, výsledek by tedy nepůsobil moc dobře. Můžeme zvolit buď jednotlivě balené bonbóny, dnes jich je na trhu již spousta, nebo použijeme například cukrové pusinky či marshmallow, pokud je má oslavenec v oblibě. Dáváme takové množství laskomin, aby nepřesáhly vnitřní papírový okraj, který odděluje květiny od bonbónů.

Vložení sladkostí
Nyní můžeme vložit oblíbené sladosti (Zdroj: Depositphotos)

A pokud byste chtěli darovat místo bonboniéry něco zdravějšího k mlsání, vyrobte si ovocnou kytici.

Návod najdete v našem videu:

Publikováno: 6. 3. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková