reklama

Proměna bytu v moderní interiér s prvky retra

Proměna bytu, kde se zastavil čas, pro sestřenici a její dceru. Paní Věra neměla moc veselý život. Věra zdědila byt, ve kterém je všechno tak, jako když tam žili její rodiče. Dcera Adéla se za to, jak bydlí, stydí a maminka by si pro ni přála dětský pokoj. Mamince Věře by zase proměna pomohla překonat nedávnou smrt rodičů. Na designové i životní proměny je tu pořad Jak se staví sen.

Velká proměna retro bytu v pořadu JSSS (Zdroj: FTV Prima)

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 17. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Věra neměla štěstí na muže. Toužila však po dítěti, a tak si ho pořídila. Dřív bydlely Věrka s Adélkou v pronajatém bytě. Až když rodiče potřebovali pomoc, tak se nastěhovaly obě k nim. Věra nemá jako matka samoživitelka peněz nazbyt. Má co dělat, aby všechno zaplatila, a nemůže Adéle dát všechno, co by si přála. Veškerý volný čas se snaží trávit s ní. Když ušetří nějaké peníze, jdou třeba do aquaparku. Věra a Adélka nikoho nemají. Jen Věrčinu sestřenici. Ta bere Věru jako sestru a pomáhá jim, proto je také do pořadu přihlásila.

Pokoj
Rozkládací sedačku pamatovala paní Věra jako dítě (Zdroj: FTV Prima)
Kuchyň
Kuchyně již dávno nemohla funkčně sloužit (Zdroj: FTV Prima)

V bytě bydlela Věrka už jako dítě. Nedávno jí zemřeli oba rodiče a byt stále vypadá tak, jak se tam oni asi před 40 lety nastěhovali. Jsou tam ještě staré tapety, umakartové jádro, stará kuchyň̌ i nábytek jsou původní. Věra je sama s malou dcerou a nezvládne finančně̌ zrekonstruovat celý byt, který potřebuje velkou rekonstrukci.

Obývák
Obývací pokoj byl úplně původní včetně zařízení po rodičích (Zdroj: FTV Prima)

Hlavně nový dětský pokoj. Adéla se stydí za to, jaký mají byt. Adélce je už 11 let a potřebovala by pokoj, kde by se mohla v klidu připravovat na školu. Také by si přáli novou koupelnu. Věra spí s dcerou na jedné rozkládací posteli, na které spala ještě ona sama, když byla malá. Postel v druhém pokoji koupila pro nemocnou maminku, která krátce nato zemřela. V obýváku je staré křeslo, na kterém vždycky sedával tatínek Věry. Celý byt je prostě jedno velké retro.

Byt nikdy neprošel rekonstrukcí, a to ani během života rodičů. Jsou skromné a na ničem netrvají. Nejvíce by ale potřebovaly dětský pokoj a koupelnu s WC, které jsou v dezolátním stavu. Radost by jim udělaly kvalitní postel, stůl, nějaký úložný prostor na oblečení. Nemají žádnou zvláštní představu, jenom pro Adélku hezký holčičí pokoj. Určitě by to chtělo novou vanu, umyvadlo a záchodovou mísu. Tak jak se s retro bytem poperou naši designéři?

Záchod
Ani záchod a koupelna nikdy nepoznaly rekonstrukci (Zdroj: FTV Prima)
Stará koupelna
Proměna koupelny byla opravdu potřebná (Zdroj: FTV Prima)

Nelehkého úkolu se tentokrát ujali designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný. Proměna patřila k těm nejnáročnějším, do kterých se pustili. Od začátku bylo jasné, že tady je jediným řešením radikální řez, tedy začít kompletně znovu a jít do kompletní rekonstrukce. Byt byl ve zcela původním stavu, nikdy v něm žádná rekonstrukce vlastně neproběhla. Tedy trpěl všemi neduhy panelových domů – od staré elektroinstalace až po umakartové jádro. Dokonce i nábytek byl zcela původní, což na druhou stranu mělo své kouzlo.

Nová kuchyň
Moderní zařízení vtisklo kuchyni zcela jinou tvář (Zdroj: FTV Prima)

Největší výzvou se nakonec stali nepřející sousedé. Takto rozsáhlá rekonstrukce s sebou nese samozřejmě spoustu hluku a prachu, na druhou stranu míra nepřejícnosti a obstrukcí ze strany některých obyvatel domu byla naprosto nevídaná. Brala radost z práce a připravovala tým o cenné hodiny, což nakonec vyústilo až v prodloužení doby proměny o jeden celý den.

Designéři vytvořili moderní interiér s prvky retra. Velmi se všem líbila původní dýhovaná TV stěna, kterou nakonec využili jako jeden ze stěžejních prvků. Ve stejném dekoru přírodního dubu designéři vybrali dveře a zbytek interiéru nechali v jednoduché, převážně černobílé kombinaci. V dětském pokoji je zajímavým prvkem i tapeta s výrazným geometrickým vzorem. A pro oživení nakonec vybrali jemnou pudrově růžovou barvu na textilních dekoracích. Dispozičně se měnil pouze prostor mezi kuchyní a chodbou. Původní dveře se zastavěly a využily jako úložný prostor pro pračku se sušičkou, čímž se uvolnil kýžený prostor v koupelně.

Koupelna v novém
Koupelna a WC se musely kompletně vyměnit (Zdroj: FTV Prima)
Dětský pokoj
Adélčin pokoj se změnil k nepoznání (Zdroj: FTV Prima)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Jak se staví sen – tipy a triky – v tomto dílu vás čeká věčné téma koupelny a WC. Jaké jsou trendy v koupelnách, kam všude se dá v rámci bytu přesunout sociální zařízení? Specifika barev a další zajímavé podněty pro místnost, kam chodí i císař pán sám.

V dalším dílu se těšte, jak se designéři poperou s rozestavěným domem.

Publikováno: 15. 2. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce