reklama

Vánoční vafle podle Live with Anny

Čerstvé, dozlatova propečené, křupavé, s typickým vzorem. Sladké, ale i slané. Pokud si pořídíte vaflovač, snadno jejich kouzlu podlehnete. Už cítíte, jak se jejich neodolatelná vůně line nedělním ránem? Vyzkoušejte oblíbený recept autorky blogu Live with Anny a nemůžete se splést.

i (Zdroj: MORA)
MORA a Live with Anny valentýnské vafle 2 (Zdroj: MORA)

Co budete potřebovat

  • 300 g hladké špaldové mouky
  • 50 g cukru
  • 1 kypřící prášek do pečiva
  • 50 g rozpuštěného másla
  • 2 vejce z volného chovu
  • 500 ml mléka / vody

Na ozdobu

  • jahody
  • vanilkovou zmrzlinu
  • čokoládové floky
Pečící plochy
i (Zdroj: MORA)
Sendvičovač nabízí tři různé pečící plochy

A jak na to?

Mouku, cukr a kypřící prášek rozmíchejte ve velké míse. Přidejte rozpuštěné máslo, vejce a postupně přilévejte mléko. Vymíchejte si krásně hladké těsto – pro lepší konzistenci těsta použijte šlehač MORA. Hotové těsto nechte odpočinout a mezitím si rozehřejte MORA sendvičovač s plotýnkami na vafle.

Mora sedvičovač
i (Zdroj: MORA)
Sendvičovač MORA nabízí moderní pojetí svých přístrojů

Jakmile zhasne zelené světélko, můžete pomocí naběračky těsto nalít na plotýnky. Zavřete sendvičovač a nechte v něm vafle péct 20 minut. Hotové vafle podávejte ještě teplé. Skvělé jsou s marmeládou a jogurtem, nebo z nich udělejte úžasnou Vánoční snídani pomocí vanilkové zmrzliny, čerstvých jahod a čokoládových floků. 

Ukázka pečení
i (Zdroj: MORA)
Můžete si vyrobit sendviče nebo vafle a dokonce i grilovat

Anny připravila svoje lahodné vafle v sendvičovači MORA MS 903 BK „3v1“ se třemi páry vyměnitelných desek s nepřilnavým povrchem. Využijete jej však nejen při pečení této slavnostní pochoutky, ale i při přípravě toustů, panini nebo grilovaných masíček, aniž byste potřebovali dalšího kuchyňského pomocníka. Netradičními svačinkami, večeřemi, nebo pohoštěním potěšíte nejen svou rodinu, ale také oslníte na každé párty. Rukojeť zůstává při pečení chladná, a tak se nemusíte bát popálení. Světelná signalizace vás upozorní, že je přístroj v provozu a dosáhl požadované teploty. Sendvičovač má prostor pro uložení připojovacího kabelu, a proto se snadno skladuje. Stojí 1590 Kč.

Vafle
i (Zdroj: MORA)
Krásné a chutné vafle budou ozdobou vaší snídaně

Publikováno: 20. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat