reklama

Ozdobné věšáky jsou i zajímavou dekorací

Ozdobné věšáky dokáží hotové divy. Mít doma pěkný věšák proto rozhodně není na škodu. S jejich pomocí získá místnost útulnosti. Vedle své praktické stránky totiž působí i esteticky. Jejich výběr proto nepodceňujte. Musíme však upozornit, že ozdobné věšáky najdou své uplatnění nejen v předsíni, ale i v koupelně, v kuchyni, dětském pokoji, a dokonce i v kanceláři.

Šatní ozdobný věšák je výborným a praktickým doplňkem (Zdroj: Depositphotos)

Ozdobné nástěnné věšáky

Ozdobné nástěnné věšáky ozvláštní vstupní prostory bytu i kanceláře. Oceníte je v chladných měsících. Kromě své estetické stránky mají především roli praktickou. Můžete si na ně odložit kabát, sako, klobouk nebo také deštník. Je toho celkem dost, co na věšák můžete odložit, a proto je důležité, aby byl pořádně bytelný a něco udržel. Jeho velikost by měla odpovídat velikosti předsíně. Při výběru nástěnného věšáku je proto nutné pracovat s prostorem. Vybrat to správné místo, kde bude vypadat nejlépe, je velmi důležité, zvlášť když vezmete v úvahu, že předsíň je jakousi vaší vizitkou. A proto by měla být reprezentativní a příjemná.

Stojací věšák
Ozdobné věšáky v předsíni jsou praktickým, ale i estetickým prvkem (Zdroj: Depositphotos.com)

Nástěnné věšáky do malé předsíně

Nástěnné věšáky v předsíni jsou skvělým řešením pro malé předsíně a malé byty, kde není dostatek úložného prostoru, natož abyste si mohli dovolit šatnu. Pozor, nástěnný věšák v předsíni neslouží k dlouhodobému uskladnění oblečení. Při jeho výběru dbejte na to, aby nejen splňoval parametry předsíně, ale aby s předsíní i stylově ladil. Do tradičně vybavené předsíně se hodí nadčasový věšák, kdežto v moderně vybavené předsíni si můžete dovolit více kreativity. Takový ozdobný věšák pak může mít různou podobu, čili může být vyroben z různých materiálů a může mít i různý tvar. Věšák by měl odpovídat vašemu vkusu. Při výběru věšáku si spočítejte i jeho háčky. Každý člen domácnosti by měl mít jeden svůj háček a pro návštěvy by na něm měly být ještě další dva háčky. Pokud máte malé děti, doporučujeme vám, abyste pro malé děti do předsíně přidali samostatný věšák, který by měl být připevněn do té správné výšky, aby si děti své oblečení mohly zavěsit samy.

Háčky na zeď
Věšáky jsou nejen praktickým doplňkem, ale i dekorací. (Zdroj: Depositphotos.com)

Ozdobné věšáky v kanceláři

Ani v kanceláři se bez věšáků neobejdeme. Ba co víc, právě kancelář je ideálním prostorem, kde můžeme využít ozdobné věšáky. Ani ty nejmenší detaily v těchto pracovních prostorech není radno podceňovat. Věšáky tak splňují nejen svou funkci, ale jsou i unikátní dekorací, která dokáže podtrhnout ráz kanceláře. Dá jí osobitou tvář. V současné době si již na českém trhu máte z čeho vybrat. Nabídka ozdobných věšáků je skutečně hodně pestrá.

Stojanový věšák
Ve velkém prostoru si můžete dovolit robustní věšák, do těch menších se hodí spíše nástěnné věšáky (Zdroj: Depositphotos.com)

Věšáky v dětském pokoji

Dalším místem, kde můžete využít potenciál ozdobných věšáků, jsou dětské pokoje. Pěkné věšáky mohou pomoci děti podporovat v udržování pořádku. Figurovat na něm může klidně i jejich oblíbený motiv.

Dětský věšák
Ozdobné vintage věšáky v dětském pokoji (Zdroj: Depositphotos.com)

Ozdobný věšák v koupelně

Bez praktického věšáku se neobejde ani koupelna. Tyto věšáky obvykle slouží k zavěšení ručníků a osušek, kromě nich na ně můžete věšet i župany. Velikost věšáku se bezesporu odvíjí od velikosti koupelny i počtu členů v domácnosti. I podoba věšáků do koupelny může mít dnes velmi rozmanitou podobu. Faktem však je, že do koupelny se příliš nehodí dřevěné věšáky.

Koupelnový věšák
Stylový kovový věšák do koupelny podtrhne její vzhled (Zdroj: Depositphotos.com)
Polohovací věšák
I věšák v koupelně může pěkně vypadat (Zdroj: Depositphotos.com)

Luxusní věšáky

Všichni fajnšmekři, kteří si potrpí na detaily a chtějí mít vše dokonalé, si mohou pořídit luxusní věšáky. Tyto luxusní kousky jsou hotovými uměleckými kousky. Klenoty místnosti a ta funkčnost u nich není zase až tak důležitá. Takové ozdobné věšáky jsou naprosto jedinečné, mnohdy se jedná pouze o jediný kus, který navrhl designér a jeho cena se pohybuje v závratných výšinách. Klidně za ně můžete zaplatit i padesát tisíc korun a více.

Atypický věšák
Luxusní věšáky jsou hotovými uměleckými kousky (Zdroj: Depositphotos.com)
Věšák z větve
Věšák z větve (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 22. 11. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová