reklama

Originální dekoraci vyzdobíte pro jakékoliv roční období

Některé dekorace se dají využít pouze pro konkrétní období, na které je vyrábíme. Jsou ale takové, které můžeme sestavit a vyzdobit pokaždé v jiném duchu. Nemusíme mít pokaždé další novou výzdobu. Vystačíme si s jedinou, pouze vždy přizdobíme do aktuálního času. Návod není nijak složitý, můžete se sami přesvědčit.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Jeden svícen uzpůsobíte jakémukoliv ročnímu období (Zdroj: Depositphotos)

Co budeme potřebovat na výrobu?

  • dřevěnou bedýnku s přihrádkami
  • 4 lahvičky
  • 4 dlouhé tenké svíčky
  • krajku
  • provázek
  • šípky
  • luční kvítí
  • nůžky
  • tavnou pistoli
Materiál na podzimní svícen
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Co budeme potřebovat k výrobě podzimního svícnu?

Jak postupovat při výrobě svícnu

Výroba tohoto svícnu je velmi jednoduchá, zvládne ji opravdu každý. Samotné dozdobení můžeme lehce přizpůsobit jakémukoliv ročnímu období. Začneme tím, že z lahviček odstraníme veškeré etikety a důkladně odmastíme. Vyměříme si potřebnou délku krajky. Tu volíme čistě bílou, nejlépe ladí k jakékoliv další barvě. Na lahvičku přilepíme tavnou pistolí jen lehce, můžeme ji kdykoliv sundat a nahradit jinou barvou.

Vyměříme a odstřihneme potřebnou délku krajky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vyměříme a odstřihneme potřebnou délku krajky

Ustřihneme jutový provázek a minimálně dvakrát obtočíme lahvičku. Uvážeme na mašličku. Díky provázku bychom nemuseli spodní krajku přilepovat, ale mohla by sklouznout dolů. Provázek zde plní tedy funkci čistě dekorativní. Takto si připravíme všechny čtyři lahvičky. Pokud neseženeme hranaté, můžeme použít i klasické lahve od malých limonád. 

Na krajku přivážeme jutový provázek
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Na krajku přivážeme jutový provázek

Nyní si připravíme svazky květin, které přivážeme jutovým provázkem na krajku. V našem případě jsme zvolili šípek, řebříček, kerblík a vratič. Řebříček můžeme v přírodě utrhnout v bílé či narůžovělé barvě. Na zahradě si můžeme vypěstovat i další barevné kultivary, jako například fialový, červený (Cerise Queen) nebo žlutý (Řebříček tužebníkovitý). Kromě vratiče můžeme tyto květiny nechat usušit, dekorace pak vydrží o to déle. Stonky ustřihneme na krátký úvaz, lahvičky nejsou nijak vysoké, potřebujeme tedy stonky jen pár centimetrů dlouhé. Svážeme a připevníme jutovým provázkem na krajku.

Květina na lahvičce
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Kytičku přivážeme doprostřed jedné strany

Takto opět připravíme všechny čtyři lahvičky. Umístíme do dřevěné bedýnky, která je rozdělena přepážkou. Přepážka není nutná, v našem případě je tu spíš jen na efekt. Lahve umístíme tak, aby květina směřovala vždy ven z krabičky. Nezáleží tedy, jakým směrem bude svícen postaven na stole, z každé strany bude vidět květinová vazba. 

Hotová podzimní dekorace
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Lahve vložíme do přihrádek

Do každé z lahviček umístíme dlouhou štíhlou svíčku. Tu je dobré koupit ideálně v bílé barvě, která je neutrální a ladí k jakékoliv barvě další. Kdo má strach, že by se svíčka v lahvičce naklonila a opřela o hrdlo, může nakapat opatrně trochu vosku na dno lahve a svíčku takto upevnit.

Do lahví vložíme dlouhé svíčky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Do lahví vložíme dlouhé svíčky

Takovouto dekoraci můžeme uzpůsobit jakémukoliv ročnímu období. Stačí vyměnit například květinovou vazbu za šišku a větvičku jehličnanu a máme dekoraci na Vánoce. Nebo necháme pouze jednu svíčku a do dalších 3 lahví umístíme letní květiny, které utrhneme na louce (kopretiny, zvonečky či kohoutky) nebo zahrádce. V případě živých květin nalijeme do lahví vodu a svíčku raději nezapalujeme, aby se květiny neopálily. Místo svíček můžeme na jaře umístit do lahví po stonku narcisu či hyacintu. Na podzim můžeme na stůl umístit okolo svícnu barevné dýně a několik uschlých listů. Vytvoříme si tak originální zátiší.

Zátiší se svícnem a dýněmi
Okolo svícnu položíme dýně a několik barevných listů (Zdroj: Depositphotos.com)
Podzimní zátiší s dýněmi
Barevné dýně doplní svícen s květinami (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 24. 11. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.