reklama

Nejkrásnější místa pro strávení Vánoc a Silvestra

Představy o průběhu Vánoc i Silvestra se mohou různit. Ne všichni jsou ze svátků strávených u domácího krbu nadšení. A také ne každý propadá vánoční náladě. Díky širokým možnostem se proto řada lidí vydává na cesty a tyto nejvýznamnější svátky v roce tráví trochu jinak. Jste na tom stejně? Nebo o Vánocích mimo domov teprve uvažujete? Hledáte inspiraci? Ať už je to tak, či onak, máme pro vás tipy na ta nejkrásnější místa pro strávení Vánoc a Silvestra.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nejkrásnější místa pro strávení Vánoc a Silvestra (Zdroj: Depositphotos)

Island

Island se v posledních letech těší velké oblibě. Je to ideální destinace pro všechny milovníky přírody, kteří touží po klidu a úniku před tradičním vánočním shonem a silvestrovským randálem. Na Islandu jsou navíc místa, která jsou v zimě nejhezčí. Jde třeba o ledovcové jeskyně nebo teplá vodní vřídla. Kromě nich se tu můžete kochat také polární září. V případě, že vám přece jen ruch města začne chybět a zatoužíte po ohňostroji, doporučujeme vám vydat se do Reykjavíku, kde se na Silvestra přesně o půlnoci rozjíždí velkolepá show, při níž se odpálí mnoho tun pyrotechniky.

Island
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Island vás okouzlí svými ledopády i polární září

Thajsko

Zima pro vás není to pravé ořechové? Toužíte spíše po teple a koupání v moři? Tak to se místo na Island vydejte raději do Thajska. Země sice oficiálně Nový rok slaví až 14. dubna, protože na ten den spadá datum narození Buddhy, ale pro turisty rádi nachystají zcela nezapomenutelnou silvestrovskou party. Turisty totiž velmi rádi rozmazlují. Vyhlášená je i zdejší Full Moon party v Koh Phangan, která každý rok přiláká na 30 000 lidí. Pokud ani toto není pro vás, můžete si užít jedinečnou atmosféru na pláži Haad Rin Beach. Pláž je romanticky osvětlená, vyjmutá z ruchu města, připravena pro svobodnou zábavu a uvolnění. Rádi ji mají především mladí. Nádherné silvestrovské oslavě pak můžete být přítomni v případě, že se rozhodnete Silvestr strávit v Bangkoku.

Thajsko
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Typické panorama pro Thajsko

New York

Další skvělou vánoční a silvestrovskou destinací je New York. Ten již dávno není nedostupným místem, takže proč toho nevyužít a neoslavit nezapomenutelného Silvestra právě zde? New York je svými oslavami Vánoc a Silvestra vyhlášený. Již od roku 1907 se na Time Square schází lidé, kteří se zde baví a napjatě sledují chvíli, kdy balon vzlétne vzhůru. Oslavy z tohoto náměstí jsou vysílány po celém světě. Vidí je mnoho milionů lidí. Zábava se však v New Yorku nekoná pouze na Time Square, ve městě se toho po celý prosinec děje spousta, každý si tu tak může najít něco pro sebe.

New York
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Oslava Silvestra na Time Square

Nový Zéland

Pokud chcete prožít zcela ojedinělý vstup do Nového roku, zaleťte si na Nový Zéland. Právě zde totiž slaví Nový rok jako první na světě. Jako první Nový rok přivítá metropole Wellington a následně i Auckland. V celé zemi se tuto noc koná celá řada hudebních festivalů. Nejvýznamnější najdete v Gisborne. Pokud ale toužíte po větším klidu, můžete zamířit na nějakou zdejší vinici. Ty nejromantičtější pohledy vám nabízí vinice na ostrově Waiheke.

Nový Zéland
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Wellington na Novém Zélandu

Maledivy

V době Vánoc jsou krásné i Maledivy, které nabízí příjemný relax. Svátky tu můžete prožít pěkně v poklidu, u vody, šnorchlováním a potápěním. Bohužel je také pravda, že si za tento relax pěkně zaplatíte. Nutno ale říct, že se to rozhodně vyplatí.

Maledivy
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Pláže na Maledivách

Mexiko

Poněkud levnější verzí je Mexiko. Je sice pravda, že ani Mexiko není zrovna za rohem, ale paradoxně tu můžete zažít cenově nejdostupnější Vánoce i silvestrovské oslavy v exotickém luxusu. Vůbec tou nejžádanější mexickou destinací je Cancún. I když jeho nevýhodou je to, že je poměrně významně turisty zaplaven.

Mexico
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Pohled na zapadající slunce a pláž v Mexiku

Kitzbühel v Rakousku

Pro milovníky zimy a zimních sportů tu máme ještě jeden tip na zimní destinaci, kde můžete prožít krásné Vánoce i Silvestr. Kitzbühel vás již od prvního pohledu okouzlí svou pohádkovou scenérií. Lyžovat zde navíc můžete každý den nejen v průběhu dne, ale i po setmění. Slavit zde můžete v soukromí, na hotelech, v restauracích i v ulicích města. Součástí zdejších silvestrovských oslav je i krásný ohňostroj.

Rakousko
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Horská chata a zima v Rakousku

Edinburgh ve Velké Británii

Možná byste čekali, že za tu nejlepší destinaci pro oslavu příchodu nového roku označíme spíše Londýn než Edinburgh, nicméně my jsme se rozhodli právě pro Edinburgh. V Londýně se totiž konec roku neslaví tři dny. V Edinburghu ano. Jde o Edinburghský Hogmanay, který začíná 30. 12. loučovým průvodem a pokračuje na Silvestra bujarými oslavami v uličkách. Na Silvestra se tu konají různé oslavy a koncerty. Samotný příchod Nového roku pak lidé tradičně vítají pod zdejším hradem. Vrcholem silvestrovských oslav je i ohromný ohňostroj. Na Nový rok se tu pak pořádá soutěž ve psím spřežení, exhibice místních otužilců, kteří se ve večerních šatech vrhají do ledové řeky Forth a spousta hudebních festivalů pod širým nebem.

Velká Británie
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Ohňostroj nad hradem v Edinburghu

Praha

Říká se, že to nejlepší přichází nakonec. A je tomu skutečně tak. Víte, že právě Praha dominuje ve všech cestovatelských žebříčcích napříč celým světem? Jaký to paradox, my hledáme tu nejkrásnější vánoční a silvestrovskou destinaci za hranicemi a přitom to nejlepší máme doma. Velkou výhodou je i to, že není daleko, nemusíte zde používat cizí měnu ani jazyk, a i cenově je Praha Čechům dostupná. V Praze jsou pohádkové vánoční trhy a spousta akcí a slavností. Zajít můžete do baru, restaurace, diskotéky, gala plesu anebo se můžete zúčastnit slavnosti na hotelu. To vše propojit s procházkami, jedinečnou atmosférou města a dobrým jídlem.

Praha
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zimní pohled z Karlova mostu v Praze

Tak co, už jste si vybrali? Jedete jinam? Anebo raději zůstanete doma? Ať už je to tak, či tak, přejeme vám, abyste Vánoce i Silvestra oslavili podle vašich představ a bez nehod. A do Nového roku vstoupili pravou nohou.

Publikováno: 11. 11. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová