reklama

Vánoční trendy roku 2019

Ačkoliv do Vánoc ještě nějaký ten pátek zbývá, jedno moudré přísloví praví, že kdo je připraven, není překvapen. Protože se trendy nedotýkají pouze módního průmyslu, prozradíme vám, jaké budou ty letošní trendy v oblasti předvánoční a vánoční výzdoby. Vychutnejte si nejkrásnější svátky v roce obklopeni tou správnou atmosférou.

i (Zdroj: HORNBACH)
Vánoční trendy roku 2019 (Zdroj: HORNBACH)

O letošních Vánocích si přijdou na své všichni – příznivci tradiční výzdoby, severského minimalismu i milovníci originálních stylů. Vánoce jsou totiž inspirovány duchem regionálních odlišností a záleží jen na vás, zda si oblíbíte polární zimní motivy nebo naopak divoké tropické vánoční dekorace.

vánoční trendy 2019
Vánočním trendem 2019 jsou dekorace inspirované polární zimou (Zdroj: HORNBACH)
polární vánoce
Zejména dětem udělají radost vánoční figurky ledních medvědů (Zdroj: HORNBACH)

Vánoce jako na polárním pólu

Nejnovějším trendem je půvabný zasněžený design inspirovaný polární zimou – Arktida a Antarktida. Dominantní je bílá a světle modrá barva znázorňující sníh a mráz. Mezi zajímavé ozdoby patří například figurky teple oblečených Eskymáků, zasněžená těžítka s iglú, hvězdy a vločky všech velikostí. Zajímavé je využití motivů všech zvířat – tučňáci, lední medvědi, sobi a drobní ptáci. Na zahradě si tak můžete vytvořit originální scenérii s medvědí rodinkou na ledovcové kře. Nedostatek světla typický pro tyto kraje je kompenzován velkým množstvím svíček, lucerniček a světelných řetězů, které vánoční atmosféru rozsvěcují a prohřejí.

tropické vánoce
i (Zdroj: HORNBACH)
Hit pro Vánoce 2019 jsou dekorace v tropickém stylu

Tropické Vánoce

Nestandardním trendem letošního roku jsou Tropické Vánoce. Originální pojetí tradičních svátků poskytuje dostatečný prostor k vyjádření vlastní kreativity. Zařízení interiéru je v barvách drahých kamenů, živé a jiskřivé doplňky vykouzlí čistou a elegantní vánoční atmosféru. Výraznými dekoracemi jsou exotická zvířata – hrdí pávi s mohutnými ocasy z peří, třpytící se levharti, lesklí růžoví plameňáci, červené labutě nebo třeba pyšní papoušci sedící na bidle. Exotickou faunu doplňují velká zdobená srdce, svícny a vázy ve výrazných barvách nebo třeba stříbrno – zlatý ananas. Vhodná kombinace divokých doplňků vytváří v interiéru útulnost a teplost.

světelná trubice
i (Zdroj: HORNBACH)
LED vánoční osvětlení již dávno není jen doménou interiéru. Letošním trendem jsou venkovní světelné hadice

Adventní věnce a vánoční svíčky v každém vánočním stylu

Adventní věnec a čtyři svíčky symbolizují v českých domácností příchod Vánoc. Každou adventní neděli se tak na věnci zapaluje jedna svíčka. Adventní věnec si můžete koupit už kompletní. Pokud ale máte šikovné ruce a chuť vytvořit si něco originálního, kupte si připravený korpus, který ozdobte podle své fantazie. Použít můžete sušené plody, šišky nebo kůru, skleněné koule, řetězy a vše, co vám cvrnkne o nos. K lepení ozdob je ideální použít lepicí tavnou pistoli.

Svíčky k Vánocům prostě patří. Ať už jsou součástí adventního věnce nebo jako dekorace v interiéru. Jejich barvy, vůně a světlo dodají vánočním svátkům tu pravou atmosféru. Svíčkám to nejvíce sluší ve svícnech nebo ve speciálních lampách a lucernách. Barvy je dobré volit v kombinaci s hlavní barvou anebo naopak jako kontrast k hlavní barvě.

venkovní vánoční dekorace
i (Zdroj: HORNBACH)
Vánoční zahradu je možné dekorovat celými světelnými objekty

Venkovní a interiérové vánoční osvětlení

Světelné řetězy už dávno nejsou jen interiérovou záležitostí. Svítí a bliká to i venku. Moderním trendem jsou LED světelné hadice, které svítí či blikají několika barvami - červeně, žlutě, modře i zeleně, napájí se baterií s časovačem. Na osvětlení živého plotu nebo stromků v květináči je ideální shlukový řetěz s Micro LED světelnými zdroji, které blikají, plápolají anebo vytváří efekt padajícího deště.

vánoční venkovní osvětlení
i (Zdroj: HORNBACH)
Pří výběru venkovního LED osvětlení dbejte, aby bylo skutečně určené pro použití v exteriéru

Letošním trendem jsou také světelné objekty. Například LED světelné stromky. Součástí atraktivní venkovní výzdoby mohou být i venkovní nafukovací nebo keramické figury - vysoký nafukovací LED Santa, tučňák či vánoční stromek jsou originální dekorace, které na zahradě zaručeně upoutají pozornost. Některé postavy mají zabudované LED osvětlení a integrovaný nafukovací systém, který stačí pouze zapojit do elektrické sítě.


Tip HORNBACHU:

Od začátku listopadu jsou v Hornbachu zahájeny vánoční trhy. Nechte se unést vánoční atmosférou a přijďte si vybrat z velké nabídky dekorací, ozdob a osvětlení. Od konce listopadu si pak lze v Hornbachu koupit i vánoční stromek NORDMANNgold, který pochází z produkce certifikovaných závodů a je pěstován s ohledem na zdravé životní prostředí. A stejně jako v minulých letech, lze i letos objednat online s doručením až domů.


Více informací na: www.hornbach.cz

Publikováno: 1. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce