reklama

Samolepicí hodiny máte? A mohla bych je vidět?

Na trhu je v dnešní době tolik různých typů a tvarů hodin, že si vybere opravdu každý. Skutečný přehled má snad jen člověk, který v tomto oboru dělá. Nás zaujaly nástěnné hodiny, které se na stěnu lepí, a proto bychom vám je chtěli blíže představit. O samolepicích fóliích d-c-fix bylo již mnoho napsáno, proto se dnes budeme věnovat dekoraci, která je tak trochu neobvyklá.

i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Výroba vlastních nástěnných hodin není tak složitá, jak by se mohlo zdát (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Roztomilé hodiny ve tvaru ptáčka
Roztomilé hodiny ve tvaru ptáčka (Zdroj: Hornschuch CS)
Hravé barevné bubliny
Hravé barevné bubliny (Zdroj: Hornschuch CS)

A proč trochu nevybočit z řady? Ne každému vyhovuje dnešní styl, který je tak trochu minimalistický, strohý. Někdo má rád zdobnost, jiný zas dává přednost trochu té výstřednosti. Ale uznejte, že pokud si dáte na stěnu obývacího pokoje hodiny v srdíčku či tričko-hodiny, každá návštěva z nich nespustí oči a budete si mít dlouho o čem povídat.

Hodiny se srdíčky pro všechny zamilované
Hodiny se srdíčky pro všechny zamilované (Zdroj: Hornschuch CS)
Hodiny Love aneb Láska je všude kolem nás
Hodiny Love aneb Láska je všude kolem nás (Zdroj: Hornschuch CS)

Na druhou stranu černobílé provedení hodin se zamilovanou dvojicí oživí interiér nejen u mladých lidí. Díky klasickému barevnému pojetí se hodí opravdu všude. Vyžíváte se v hranatém stylu nábytku? Tyto hodiny zjemní geometrické tvary v obýváku a vše uvedou do nebývalé harmonie. Červená ručička oživí jednoduchost barev.

Vášnivý polibek
i (Zdroj: Hornschuch CS)
Vášnivý polibek

Ani na mládež se nezapomnělo. Hodiny ve tvaru trička nebo hrající gramodesky zaujmou a rozhodně neurazí. V pokojích našich dětí se nachází občas prapodivné dekorace. Každý podle svých zájmů a zálib. Proč ne? Není třeba cokoliv hanět jen proto, že to je jiné, než co se líbí nám.

Gramofonovou desku ocení všichni milovníci hudby
Gramofonovou desku ocení všichni milovníci hudby (Zdroj: Hornschuch CS)
Hodiny ve tvaru trička
Hodiny ve tvaru trička (Zdroj: Hornschuch CS)

Postup:

Hodiny zakoupíte v "rozloženém" stavu. Číslice jsou opatřeny ze zadní strany nálepkou, stačí jen sundat a můžete lepit. Hodiny je potřeba pověsit na hřebíček.

Číslice jsou nalepené na fólii
i (Zdroj: Hornschuch CS)
Číslice jsou nalepené na fólii

Pověšení hodin zvládne i žena, ale proč nevyužít volné pracovní síly mladého muže. Hřebíček a kladívko se najdou v každé domácnosti, pro pověšení hodin tedy nemusíte ani vrtat do zdi ani nakupovat žádné nové věci.

Nejdříve je potřeba pověsit hodinový strojek
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Nejdříve je potřeba pověsit hodinový strojek

Číslice můžete lepit od oka, chcete-li je ovšem mít přesně tak, jak je tomu u běžných hodin, vyrobte si jednoduchou šablonu. Na papír si narýsujete kolo a rozdělíte je na 12 dílů.

Ze zadní strany se sejme ochranná vrstva
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Ze zadní strany se sejme ochranná vrstva

Nejjednodušší budou osy na čtvrt, půl, tři čtvrtě a celou, od těchto bodů se pak můžete již lépe orientovat, až budete lepit jednotlivé číslice. Stačí sejmout ochranný papír ze zadní strany a je to.

Dobré je začít dvanáctkou
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Dobré je začít dvanáctkou

Jednotlivé dílky lze znovu odlepit, ovšem jen tehdy, pokud je řádně nepřimáčknete na zeď. Pokud jste s výsledkem spokojeni, je nutné čísla opravdu dobře znovu přitlačit ke stěně.

Důkladně přimáčkneme
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Důkladně přimáčkneme

Jedničky u číslovek 1, 10, 11 a 12 můžete různě kombinovat. V balení jsou různé velikosti. Záleží jen na vás, co se vám bude líbit. Také ostatní číslice jsou různě veliké, přímo vybízejí k tomu, aby se do kruhu poskládaly nepravidelně. A ti z vás, co mají rádi recesi, mohou použít i nové číslování. Nemusíte začínat jedničkou, ale třeba trojkou.

Pohrát si můžete s velikostí číslic
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Pohrát si můžete s velikostí číslic

Hodiny fungují na AA baterii, strojek není ke stěně přilepený, nemusíte se tedy bát, že až přestane fungovat, budete muset pracně odloupávat. Prostě jen sejmete z hřebíčku či skobičky, baterii vyměníte a znovu pověsíte.

Zdroj informací: autorka článku; Hornschuch CS

Publikováno: 4. 2. 2023, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková