V červnovém období se na našich zahradách setkáváme se spoustou škůdců. Nejčastěji s plošticemi a mšicemi. Jako prevenci můžeme použít např. různé postřiky nebo ostříhání rostlin.
V červnu je teplo nejen přes den, ale i v noci. To mají rádi nejen lidé, ale i všemožní škůdci našich zahrad. Nejčastěji se setkáváme s mšicemi a plošticemi. Na buxusu se vyskytuje mera zimostrázová. Mezi další škůdce řadíme, květopasy, dřevčíky, třásněnky.
Pomoci si můžeme výběrem správného stanoviště a správným hnojením vlastním vyrobeným bio hnojivem. Do kýblu si natrháme kopřivy, zalejeme dešťovou vodou a necháme odstát 10 dní na sluníčku. Potom můžeme výluhem zalévat rostliny na zahradě.
Napadené části rostlin odstřihneme a spálíme. Pokud to nejde, můžeme použít křemelinový prášek z kterého vytvoříme hmotu, se kterou potřeme kmeny rostlin. Housenky tuto bariéru nepřekonají.
Účinné jsou také postřiky. Můžeme si vyrobit postřik z máty, tabáku, kopřiv, nebo česnekového oleje. V případě většího zamoření škůdci, zvolíme insekticidní přípravky.
Publikováno: 16.6.2016, Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.