reklama

Elektrické krby jsou zajímavou dekorací

Elektrické krby fungují tak, že nehoří reálným plamenem jako klasické krby na dřevo. Není proto nutný komín, takže zmizí proces s jeho revizí, údržbou a čištěním. Postačí jen krb zavěsit na zeď nebo postavit na podlahu a zapojit do elektrické sítě. Efekt ohně je u elektrického krbu vytvářen větrákem ve spodní části. Aby byl "plamen" dostatečně viditelný, je osvětlen LED diodami. Třepotající nasvícená látka vytvoří efekt skutečného ohně.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Elektrický krb bude krásným doplňkem našeho interiéru (Zdroj: Depositphotos)

Většinou jsou elektrické krby dodávány s příručním ovladačem, který slouží k aktivaci. Můžeme tak okamžitě navodit romantickou atmosféru. Díky ovladači můžeme regulovat pomyslný plamen nebo zapnout  systém topení, který je součástí většiny krbů. Teplo je tvořeno elektrickou spirálou, která je ukryta uvnitř krbu, a tak je efekt hořícího ohně dokonalý. Moderní elektrické krby lze ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu, do kterých si stáhneme aplikaci, s jejíž pomocí ovládáme obraz plamene podle svých potřeb.

Moderní krb
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Moderní krb

Výkon elektrických krbů je závislý na topné spirále, která je uložena uvnitř krbu. Její výkon je do 1 kW, i u krbu, který je používán jako topidlo, tento výkon nepřekročí. Z tohoto důvodu nemůžeme využívat elektrický krb jako hlavní topidlo v bytě či v domě. Jeho teplo je využíváno především jako pocitové zvýšení tepla v místnosti. Při vypnutí funkce výhřevu se jeho výkon sníží na max. 50 W, což je výkon zapnuté žárovky.

Imitace ohně
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Sílu plamenů lze nastavit

Na trhu jsou k dostání různé typy elektrických krbů, které fungují na stejné principu, stačí zapojit do zásuvky. Elektrický krb může být umístěn na stěně zavěšením nebo zabudován přímo do stěny. Tento typ je vhodný všude tam, kde chceme mít vkusnou dekoraci nebo máme málo prostoru. Jinak zvolíme samostatně stojící, který je vhodný pro větší prostor. Rohový typ nám dodá jednoznačný ráz daného prostoru. Možností je i provedení elektrické krbové vložky, která je opatřena imitací žhnoucích polen a pulzujících uhlíků, nebo krbové vložky opatřené speciální technologií hoření opti-myst. Umístěná polena tvoří reálný dým prostřednictvím vodní páry a věrně tak imitují hořící oheň. Můžeme si zvolit i takové, které imitují klasické kachlové krby.

Design elektrického krbu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Elektrický krb nám do prostoru obývacího pokoje kromě imitace ohně dodává i teplo

Výhodou elektrického krbu je jeho velmi jednoduchá a praktická údržba. Stačí z něj jen občas otřít prach. Oproti klasickým krbům nám odpadne starost se dřevem, instalací a taktéž potřebou komínu. Proto si jej pořizují všichni, kteří nemají dostupný komín, ale chtějí si užívat příjemné vlastnosti krbu. Dalším pozitivem je dálkové ovládání, kterým můžeme pohodlně regulovat sílu „plamenu“. Výhodou je také vhodnost pro alergiky, nevytváří žádný přídavný prach a není nutné časté větrání.

Jedinou nevýhodou může pro někoho být, že jen imituje skutečný oheň a jeho výtopnost je opravdu malá. Musíme při jeho pořízení počítat s tím, že bude vždy jen přídavným zařízením, a ne hlavním zdrojem tepla.

Rohový krb
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Prosklený rohový krb je krásný doplněk bytu

Publikováno: 15. 9. 2019, Autor: Šárka Miškovská, Profil autora: Šárka Miškovská