reklama

Dopřejte vašim domácím mazlíčkům dovolenou ve zvířecím hotelu

Čas dovolených je v plném proudu. Pokud je to možné, bereme sebou i naše domácí mazlíčky. Pejskové jsou bezva parťáci na cesty, pod stan, ale i k moři nebo do hor. Ne vždy můžeme pejska vzít sebou, a pokud chováme kočičku, nebo třeba ptáčky, tak to ani nejde. Co s tím?

i (Zdroj: depositphotos.com)
Takto pohodově by se váš pejsek mohl mít ve zvířecím hotelu (Zdroj: depositphotos.com)

Ideální je, pokud můžeme dát zvířátko k němu do péče. Dobrá kamarádka, která si ráda půjčí našeho pejska na pár dní a statečně se o něj postará, to bude mít určitě ještě dlouhou dobu u nás k dobru. Maminka, která zaskočí zalít kytky a nakrmit kočičku, rybičky, želvičku a nově pořízenou anakondu, je k nezaplacení.

Kočka a pes
i (Zdroj: depositphotos.com)
Zvířecí hotely se o naše mazlíčky vzorně postarají

Soukromé zvířecí útulky

Zvířecí útulky se nestarají jenom o zatoulaná zvířata a zvířecí bezdomovce. Některé nabízejí i služby dočasného hlídají, nebo se na tuto možnost zkuste zeptat. Většinou pomůžou zdarma, protože to nemají jako základní podnikatelskou činnost. Pokud navíc nějaký útulek navštěvujete a podporujete, bude to pro ně možnost, jak se vám mohou odvděčit. Není to ale jejich povinnost, není možné si takovou službu nárokovat. Určitě se ale nebojte zeptat, třeba to klapne. Pokud žádný útulek nepodporujete, můžete tak následně učinit právě jako odměnu za tuto pomoc. A třeba se motivovat do budoucna.

Dobrovolníci ve zvířecích hotelích
i (Zdroj: depositphotos.com)
Zvířecí hotely nabízejí práci dobrovolníkům

Placené individuální hlídání

Hodně mladých lidí hlídá pejsky a kočičky jako koníček, brigádu, nebo malou podnikatelskou činnost. Zkuste se poptat v okolí, zabrouzdat na internetu, nebo najít diskusní skupinu zaměřenou na domácí zvířata a hlídání zvířat. Můžou se vám postarat o zvířátko samostatně, nebo mají na starosti více klientů. Stále je to ale individuální ve vlastním bytě či domě, a v menším počtu. Při domlouvání této služby si zjistěte co nejvíce informací a referencí, ať víte, komu svého miláčka svěřujete.

Sveřepí hlídači
i (Zdroj: depositphotos.com)
Všichni mazlíčci se budou cítit lépe doma

Profesionální zvířecí hotely

Nejedná se právě o levnou záležitost a je potřeba vše zařídit hodně dopředu. Tato služba je v dnešní době už hodně využívaná a proto jsou termíny často rezervované na delší dobu. Začněte tedy vybírat v předstihu. Zjistěte si veškeré možné informace, zkuste se poptat na reference a spokojenost jiných zákazníků. Před zamluvením místa si hotel běžte prohlédnout, seznámit se s personálem a zjistit, jaký je denní režim a poskytované služby.

Psí odpočinek stylově
i (Zdroj: depositphotos.com)
Ve zvířecím hotelu si zvířátka užijí i spoustu zábavy

Prohlédněte si celé zařízení, místnosti, kde budou zvířata umístěná a zda mají k dispozici třeba zahradu. Zda jsou na noc v kotcích nebo volně v místnosti v pelíškách. Podívejte se, zda jsou místnosti čisté, zda se tam třeba neválí psí exkrementy a zbytky jídla. K dispozici by mělo být i dostatek misek s vodou. O kolik zvířat a jaké se starají najednou, zda umí přizpůsobit denní režim individuálním potřebám jednotlivých pejsků apod.

Spokojení mazlíčci
i (Zdroj: depositphotos.com)
Není nic hezčího, než spokojená domácí zvířata

Popište skutečnou povahu vašeho pejska, zdravotní stav a individuální potřeby. Pokud má zvířátko i nějaký zlozvyk, tak to určitě nezamlčujte. Reakce pečovatele vám hodně napoví, zda je umístění vhodné nebo ne. Provozovatele hotelu by nemělo nic překvapit ani znepokojit. Musí být připravený i na nepředvídatelné situace a mít zabezpečenou veterinární péči. Ptejte se klidně na vše, co vás napadne.

Pejsek u lékaře
i (Zdroj: depositphotos.com)
V případě potřeby pracovníci zvířecích hotelů navštíví veterináře

Před umístěním pejska nebo kočičky do zvířecího hotelu zajděte raději ještě na prohlídku k veterináři a přesvědčte se, že je vše v pořádku. Může to být také podmínka pro nástup na hotel. Miláčka můžete také připojistit.

Venčení pejsků a péče o kočičky doma

Pokud nechcete nebo se vám nepovedlo umístit pejska mimo domov, je možné se domluvit jenom na krmení a venčení. Je to vhodnější, když potřebujete pohlídat jenom pár dní. Pejsek tak nemusí měnit prostředí, na které je zvyklý, ale sám se jednoduše nevyvenčí. Nevýhodou je, že do vašeho bytu bude mít přístup někdo cizí, nepodceňujte proto opět reference a hledejte dostatečně dopředu.

Venčení psů
O zvířata v hotelích se starají i dobrovolníci (Zdroj: depositphotos.com)
Vyvenči mne
Dennodenní venčení je pro psa nezbytné (Zdroj: depositphotos.com)

Kočičky je také možné umístit do hotelu, ale zvládnou na vás počkat i doma. Jsou od přírody fixované na místo, kde žijí, proto je to pro ně vhodnější. Je potřeba jenom domluvit pravidelnou kontrolu, čištění záchodku a krmení. Ve vašem okolí určitě najdete profesionální chůvu i pro kočičí dámičky.

Roztomilá kočka
i (Zdroj: depositphotos.com)
Kočkám bude lépe než zvířecí hotel vyhovovat domácí prostředí

Kam s plazy a exotickými zvířaty

Umístění velkého hada, chameleona nebo krmení rybiček není tak snadné vyřešit, ale i toto je možné. V dnešní době se lidi věnují všemu možnému a také podnikají v nejrůznějších oborech a specifikách. Když budete hledat, najdete určitě i hotel nebo pečovatele specializující se na plazy, exotické ptactvo a akvarijní rybičky.

Anakonda
Hady a terarijní zvířata není nutné do zvířecích hotelů umisťovat (Zdroj: depositphotos.com)
Zelený chameleon
I chameleon potřebuje péči (Zdroj: depositphotos.com)

Publikováno: 17. 7. 2019, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná