reklama

Při dobročinném běhu Run and Help podpořil HECHT Konto Bariéry

Společnost HECHT podpořila akci „Předběhni svého starostu“, kterou uspořádalo Konto Bariéry a 3. ZŠ u Říčanského lesa v Říčanech. Akce odstartovala na začátku června v rámci kampaně dobročinného běhu Run and Help. Cílem byla finanční pomoc na rehabilitace Lukášovi s dětskou mozkovou obrnou.

Děti připravené na běh na startu (Zdroj: HECHT)

Za každého běžce, který měl lepší čas než starosta, přispěla společnost HECHT na Konto Bariéry 10 Kč. Celý den na akci vládla velmi přátelská atmosféra. Běhu na pomoc Lukáškovi se zúčastnili téměř všichni žáci školy, včetně jejich rodičů. Starostu nakonec předběhlo 720 závodníků.

Děti před začátkem závodu
Běhu na pomoc Lukáškovi se zúčastnili téměř všichni žáci školy, včetně jejich rodičů (Zdroj: HECHT)
Dítě dobíhající do cíle
Starostu nakonec předběhlo 720 závodníků (Zdroj: HECHT)

Projekt pro letošní rok Run a Help 2019 odstartoval dopis od Lukáška:

„Ahoj, jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a chodím do školy v Jedličkově ústavu v Praze. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou, nemůžu chodit, mluvit, sám se nenajím a ani nenapiju. Celodenně se o mne musí někdo starat, komunikuji hlavně přes počítač a snažím se psát. Ve škole mě nejvíce baví počítače. Mám mladšího brášku Kubíčka, kterého mám moc rád. Aby se moje problémy nezhoršovaly, musím pravidelně cvičit. Rehabilitace jsou časově i finančně náročné, proto vám moc děkuji za pomoc.“

Jak běhy fungují?

Run and Help jsou charitativní běhy, do kterých se mohou zapojit jednotlivci i skupiny. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomáhají lidem s handicapem. Ambasadorkou Run and Help se letos stala snowboardistka Eva Samková. Pomoci může každý, stačí se jen zaregistrovat na stránce Konto Bariéry.

Skupina dětí běží závod
Akce odstartovala na začátku června v rámci kampaně dobročinného běhu Run and Help (Zdroj: HECHT)

Publikováno: 12. 7. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce