reklama

Sítě do oken vyřeší problém s větráním a nechtěným hmyzem

Každý si rád v horkém létě otevře okna, aby se ochladil a osvěžil čerstvým vzduchem. Přes den v těch nejteplejších dnech to moc možné není, ale v nočních hodinách, kdy teploty klesají na hodnotu okolo 20 stupňů je určitě vhodná doba okna otevřít a pustit vzduch dovnitř. Se vzduchem ale většinou přichází také hmyz. Ten je v noci lákán světlem vycházejícím z vašeho pokoje. Jedná se především o noční hmyz, jako jsou můry a komáři. Přes den jsou to mouchy, mušky, vosy, pavouci atd. Velmi jednoduchou a levnou ochranu proti vniknutí hmyzu do vašich příbytků lze zajistit pomocí sítí do oken.

i (Zdroj: depositphotos.com)
Sítě do oken – jednoduše a účinně zabrání návštěvě hmyzu u vás doma (Zdroj: depositphotos.com)

Jaký druh sítě zvolit?

Pokud nejste milovník hmyzu, zajisté oceníte široký výběr sítí do oken k dostání na našem trhu. Mlsné vosy a hejna dotěrných much budou mít smůlu a na váš stůl se podívají maximálně přes síť umístěnou v okenním rámu. Síť v okně či dveřích vás dostatečně a účinně ochrání. Kvalitní produkty jsou vyrobeny ze sklolaminátového vlákna s ochranným PVC potahem v šedé, bílé nebo černé barvě. I když by se mohlo zdát, že přes černou barvu neuvidíte, není tomu tak. Černá síť je v okně téměř neviditelná a je přes ni dobře vidět. Bílá naopak eliminuje průhlednost dovnitř i ven. Je proto vhodné ji umístit třeba do koupelny. Vybrat si lze z několika typů.

Síť na suchý zip

Nejjednodušší a levný způsob je použití sítě, která se připevní pomocí suchého zipu. Na okenní rám se nalepí samolepící páska, která je z vnější strany vybavena suchým zipem. Na ten se jednoduše nalepí síť a je to. Tento typ sítí umožňuje síť kdykoliv otevřít, když například potřebujete zalít květiny na parapetu. Stejnou funkci zajistí magnetická síť.

Otevírací síť na magnet
i (Zdroj: depositphotos.com)
Sítě na magnet umožní například zalévat květiny na parapetu

Pevná síť

Nejpoužívanější typ sítě tvoří hliníkový rám a sklolaminátová síťovina dobře snášející teplotní rozdíly. Na rám okna se montuje se zevnitř místnosti pomocí otočných nebo pružinových držáků. Finančně nenáročná varianta.

Instalace sítě do oken
i (Zdroj: depositphotos.com)
Jednoduchou instalací se mohou pochlubit určité druhy okenních sítí

Otočný rám

Sítě v otočném rámu jsou velmi výhodné pro často otevíraná okna i dveře. Ovládají se magnetickým zavíráním, jednoduše - jakmile vyjdete ven ze dveří, síť se sama díky magnetu zase přilne ke dveřím.

Rolovací

Ty jsou určeny především pro montáž do svislých oken a jsou nejčastěji montované přímo na něj anebo na prvky proti slunci - tedy okenice, rolety a tak dále. Výhodou těchto rolovacích sítí je to, že se vyrábějí na míru, nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, že jste koupili síť menší, než je vaše okno. Další výhodou je také nezávislý pohyb sítě na roletovém systému, který se mechanicky ovládá po otevření okenního křídla.

Rolovací síť proti komárům
i (Zdroj: depositphotos.com)
Rolovací sítě se většinou vyrábí na míru

Posuvný rám

Instalují do lišt a jednoduchým pohybem si síťové dveře odsunete na jednu nebo na druhou stranu. Záleží, jaký směr si zvolíte.

Sítě pro atypická okna nebo rozměr

Pokud máte okna nebo dveře atypických rozměru, nebojte se. I ty se dají vybavit sítěmi. Řešením jsou posuvné sítě. Pohybují se na zabudovaných pojezdových kolečkách buď v rámu, nebo v kolejnicích, což usnadňuje jejich manipulaci a zároveň to zajišťuje jejich tichý chod. Kartáčové těsnění po obvodu zajistí perfektní dolehnutí.

Sítě proti hmyzu do oken
i (Zdroj: depositphotos.com)
Metráž můžete využít na atypická okna

Publikováno: 16. 7. 2019, Autor: Josef Dušek, Profil autora: Josef Dušek