reklama

Není nic příjemnějšího než možnost uvařit si na čerstvém vzduchu!

Také byste si přáli mít ten komfort a možnost i v horkých letních dnech připravit jídlo pro celou rodinu pěkně venku na čerstvém vzduchu? Máme pro vás řešení! Tím je venkovní kuchyně, kterou si nyní může dopřát opravdu každý majitel rodinného domu, chaty nebo zahrady. Modulární zahradní kuchyni jednoduše umístíte do pergoly nebo zahradního domku a využívat ji můžete celoročně. Nejen v parných letních dnech, ale i třeba za podzimního sychravého počasí. Venkovní kuchyně Bef Home se skládá z jednotlivých modulů, které umožní péct, grilovat, rožnit nebo udit pěkně venku na čerstvém vzduchu.

Venkovní kuchyně (Zdroj: Bef Home)

Modulární venkovní kuchyně se přizpůsobí každé zahradě

Venkovní kuchyně Bef Home je kompaktní systém, který se dokonale přizpůsobí vašim potřebám. Umožňuje venku péct, grilovat nebo rožnit, případně připravovat vynikající uzené maso nebo klobásky. To vše je možné díky jednotlivým modulům, které je možné k základnímu topeništi pořídit.

Venkovní kuchyně
Díky jednotlivým modulům si sestavíte kuchyni přesně podle vašich potřeb (Zdroj: Bef Home)

Zahradní kuchyně Bef Home se skládá z topeniště s troubou. Dále ji postupně můžete dovybavit samostatnými moduly:

  • Grilem – základ tvoří grilovací ploténka o rozměru 40x40 cm, dokonalou přípravu grilovaných pokrmů zajistí praktické krycí víko, které udrží požadovanou teplotu.
  • Udírnou – modulární díl udírny je opravdu prostorný a ideální pro uzení masa, ryb, klobás a dalších dobrot. Udírna je ovládána přívodní klapkou, která zajišťuje přívod horkého vzduchu přímo z centrálního topeniště. Součástí jsou úchyty pro umístění háků s uzenými pokrmy, ve spodní části je pak mřížka sloužící k ohřevu.
  • Rožněm – díky tomuto přídavnému dílu nebude problém rožnit kuřata, vepřovou kýtu, kebab apod. Vidlice s elektrickým pohonem zajistí rovnoměrnou, a hlavně pohodlnou přípravu masa. Celkem můžete najednou připravit až 15 kilo masa! Rožeň má samostatné ohniště na dřevo.
  • Skříňkou – praktická skříňka poskytuje ideální prostor pro uložení všech potřeb pro venkovní vaření. Pohodlně do ní uložíte grilovací nářadí, koření a suroviny na vaření nebo nádobí.
  • Dřevníkem – poskytuje velkorysý prostor pro uložení dřeva na topení. Je to otevřená police na nastavitelných nožičkách, v níž budete mít dostatek dřeva na topení vždy po ruce.

Venkovní kuchyně může být kompletně provedená v nerezu, který zajistí snadnou údržbu. Robustní ocelová konstrukce je opatřena kvalitní izolací zajišťující lepší udržení a přenos tepla. Samozřejmostí je speciální nátěr konstrukce proti korozi. Venkovní kuchyně je konstruována tak, aby zvládala všechny výkyvy a rozmary počasí. Její využití je tedy možné celoročně. Jak při letních grilovačkách a párty s přáteli. Při běžném vaření v horkých dnech na čerstvém vzduchu. Oceníte ji ale i třeba na podzim při pečení mas nebo při přípravě domácího uzeného nebo klobásek. Využití venkovní kuchyně je tedy opravdu široké.

Zahradní kuchyně
Venkovní kuchyně Bef Home může stát samostatně nebo je možné ji zakomponovat do prostoru pergoly či altánu (Zdroj: Bef Home)

Její instalace je navíc velmi jednoduchá. Jen je zapotřebí mít předem rozmyšleno, kam kuchyň umístíte a plochu pro její sestavení předem připravit. Pokud byste volili celou sestavu, pak je nutné počítat s prostorem širokým 2,7 metru. Hloubka kuchyně je 70 centimetrů. K sestavení, které opravdu není nijak složité, se však vzhledem k celkové hmotnosti přes 400 kg bude hodit pár silných chlapských rukou.

Srdcem kuchyně Bef Home je kvalitní topeniště

Bez kvalitního topeniště by žádná kuchyně nemohla dobře fungovat. To také platí o zahradní kuchyni Bef Home. Důmyslné topeniště je srdcem celé kuchyně, pomocí rozvaděče rozvádí horký vzduch do dalších modulárních dílů kuchyně. Má objemný popelník, takže nemusíte mít obavu z neustálého čistění a vynášení popele. Topeniště je vyloženo akumulačním materiálem Carcon.

Carcon je oproti klasickému šamotu moderní materiál, jehož vlastnosti šamot v mnohém předčí. Je nárazuvzdorný, designově propracovanější a má vyšší schopnost akumulovat teplo. Pro moderní zahradní kuchyni tedy zcela ideální materiál.

Gril do venkovní kuchyně
Na rožni připravíte bez problémů kuřata, kýtu, kebab apod., o pravidelné propečení se postará integrovaný elektrický pohon (Zdroj: Bef Home)

Rozměry topeniště venkovní kuchyně Bef Home jsou 43x45x37 cm (šířka x výška x hloubka). Odvod spalin zajišťuje komínek pro kouřovod o průměru 150 mm. Hmotnost základního modulu je 150 kg.

Součástí základního topeniště venkovní kuchyně je i trouba. Troubu je možné vyhřát až na teplotu 350 °C – pečené maso, ale i třeba buchty, koláče nebo pizza připravené v zahradní kuchyni budou chutnat všem strávníkům. Trouba umožňuje vložit plech do tří poloh. V základním provedení je opatřena jednosklem, lze ji však doplnit i o dvojsklo. Rozměr trouby je 37 x 38 x 43 cm (šířka x hloubka x výška).

Venkovní kuchyně (Zdroj: Bef Home)
Venkovní kuchyně (Zdroj: Bef Home)
Grilovaná kuřata
Grilovaná kuřata (Zdroj: Bef Home)

Publikováno: 11. 7. 2019, Autor: Andrea Drobílková, Profil autora: Andrea Drobílková