reklama

Bezbariérová koupelna, to je sen seniorů i handicapovaných!

Ne každá koupelna je zcela vyhovující, a to co je pro mladé výhoda, už může být pro seniory nebo handicapované problém. Dostat se do vany i z vany se může stát doslova noční můrou! Jenže co si počít, když na rekonstrukci nezbývají síly, a i samotná výměna vany za klasický sprchový kout je stavebně i časově náročná? O tom jsme se pobavili s panem Milošem Večeřou, odborníkem na rekonstrukce koupelen. Zjistili jsme, že rekonstrukci koupelny je možné provést za neuvěřitelný jediný den, a to navíc bez větších stavebních úprav a nervů.

Sprchový box pro seniory (Zdroj: vinata.cz)

Co obnáší klasická rekonstrukce koupelny?

Rekonstrukce koupelny, tak jak si ji asi všichni představíme znamená – hromadu času, ještě větší množství práce a také peněz. Klasická rekonstrukce obnáší „život na staveništi“. Sloučit ji s běžným provozem domácnosti je téměř nemožné – práce řemeslníků, řešení nových obkladů, přívodu vody a odpadů, nová sanita… to vše znemožňuje na nějaký čas běžné užívání koupelny.

jak vyřešit rekonstrukci koupelny
jak vyřešit rekonstrukci koupelny jsme se zeptali pana Miloše Večeři, odborníka na rekonstrukce koupelen (Zdroj: archiv FTV Prima)

Vysoká vana ale představuje pro seniory, ale i handicapované problém. Nutnost zvedat nohy při vstupu do vany i z vany do výšky, absence madel, sedátka, kluzký povrch… to není relaxace, ale galeje…

rekonstrukce koupelny
Při běžné rekonstrukci koupelny je nutné řešit poměrně zásadní stavební úpravy (Zdroj: archiv FTV Prima)

Sprchový box představuje řešení

K vytvoření pohodlné, bezpečné, a hlavně bezbariérové koupelny, přitom mnohdy stačí výměna vany za sprchový box. Bezbariérový sprchový box je ideálním řešením nejen pro starší občany, handicapované, ale i třeba sportovce nebo rodiny s dětmi.

Jenže i výměna vany za běžný sprchový kout může být problém jako při klasické rekonstrukci koupelny. My pro vás ale máme řešení, které slučuje všechny problémy s rekonstrukcí do jednoho snadného řešení, které je navíc stavebně natolik jednoduché, že ho zvládneme za jediný den!

sprchový box VINATA
Sprchový box VINATA představuje dokonalé bezbariérové řešení pro seniory, handicapované, sportovce i rodiny s dětmi (Zdroj: vinata.cz)

Sprchový box nové generace – to je VINATA!

Tento sprchový box nové generace v sobě slučuje všechny bezpečnostní prvky a požadavky, to znamená:

  • Protiskluzový povrch vaničky
  • Bezpečnostní madla
  • Sklápěcí sedátko
  • Bezbariérový přístup s nástupní hranou maximálně 30 mm
  • Bezpečnostní skla
  • Lehké zavírání, masivní rám a odolné pojezdy
  • Termostatická a úsporná baterie
  • Povrchová úprava skel RothClean pro snadnou údržbu
sprchový box
Snadné zavírání a odolné pojezdy jsou samozřejmostí (Zdroj: archiv FTV Prima)
sprchový box příslušenství
Sprcha, odkládací polička, sklápěcí sedátko, madla... to vše přispívá k pohodlí a bezpečnému sprchování (Zdroj: archiv FTV Prima)

Výměna staré vany za sprchový box během jediného dne

Při volbě sprchového boxu VINATA dokáží proškolení instalatéři zvládnout celou rekonstrukci během jediného dne, a to bez zbytečných stavebních úprav a nadbytečného nepořádku. Po vybourání staré vany, bez toho, aby bylo nutné odstraňovat staré obklady na zdech, mohou ihned přikročit k instalaci sprchového boxu.

Díky tomu, že má box vše potřebné, včetně neprůhledných stěn, které zakryjí staré a nevzhledné obklady vše probíhá velice rychle – během jediného dne!

rekonstrukce koupelny
Koupelna před a po instalaci boxu VINATA. Vidíte ten rozdíl? (Zdroj: vinata.cz)

Možná vás napadne, že při instalaci klasické sprchové vaničky je nutné ji podezdívat – což také představuje stavební úpravy, a navíc tak vznikne vyšší schod, který je při vstupu do sprchy nutné překročit. I toto je při instalaci sprchového boxu VINATA vyřešeno a není nutné žádné takové stavební úpravy provádět.

Zkrátka, toto je elegantní, časově a finančně nenáročné řešení pro všechny, kdo zvažují rekonstrukci koupelny v podobě výměny vany za sprchový box. Tak s chutí do toho - bez nervů a stresu. Doslova za jediný den budete mít vymazlenou bezbariérovou koupelnu poskytující tolik potřebný relax.

Sprchový box VINATA
Sprchový box VINATA má bezpečnostní skla (Zdroj: archiv FTV Prima)

Publikováno: 1. 7. 2019, Autor: Andrea Drobílková, Profil autora: Andrea Drobílková