reklama

Chystáte se pořídit si nový koupelnový nábytek? Možná uvítáte pár rad, podle čeho se orientovat při výběru

Moderní koupelna se neobejde bez koupelnového nábytku. Ten plní především praktickou funkci, protože potřeby osobní hygieny chceme mít pěkně po ruce. Podle čeho ale vybírat vhodný koupelnový nábytek? Někdo se bude orientovat především dle vzhledu a velikosti, jiný si uvědomí, jak důležitý je výběr materiálu, ze kterého je nábytek vyroben.

i (Zdroj: depositphotos.com)
Sestava koupelnového nábytku nabízí bohatý úložný prostor (Zdroj: depositphotos.com)

Nábytek v koupelně nám nabízí dostatek prostoru a úložného místa. Svým designem a barvou nám může i z obyčejné koupelny vytvořit obdivovanou část bytu či domu. Pro samotné koupelnové skříňky je velmi důležitý použitý materiál, který musí být odolný vůči vodě a vlhku, ale také s možností snadné údržby. Před samotným výběrem koupelnových skříněk je nutné si uvědomit co všechno má být v nich umístěno.

Důležitý je i rozměr, jak jednotlivé jednoduché skříňky, které budeme pořizovat do menších koupelen, nebo soustav skříněk vhodných pro rozměrově větší koupelny. Můžeme si vybírat mezi řadou tuzemských nebo zahraničních výrobců, nebo dle oblíbeného výrobce či designéra. Skříňky můžou být otevřené ve formě polic nebo naopak uzavřené různými dvířky nebo kombinací obojího.

Sestava spodních skříněk
i (Zdroj: depositphotos.com)
Skříňky jsou umístěny pod umyvadlem, ale i mimo něj

Sestavy koupelnového nábytku

Sestávají se z několika vyšších koupelnových skříněk, dále spodních a horních koupelnových skříněk a ze skříněk pod umyvadlem. Do těchto úložných prostor se nám vejdou veškeré osušky i ručníky, ale i prostředky pro koupání, sprchování, ale čištění koupelny. Pokud chceme udržet dlouhou životnost a stálou čistotu, je dobré vybírat závěsné typy skříněk.

Koupelnové skříňky

Spodní skříňky jsou umístěny v prostoru pod umyvadlem, ale i mimo něj. Nabízejí dostatek místa pro uložení potřebných věcí. Mohou být sestaveny z několika menších zásuvek, které umožňují snadnou manipulaci a přístup k uskladněným věcem. Nebo ze zásuvky a dvoudveřové skříňky, ve které lze umístit i objemnější předměty, jako jsou čisticí prostředky, prací prostředky nebo aviváže.

Spodní koupelnové skříňky
i (Zdroj: depositphotos.com)
Skřínky pod umyvadlem mohou být závěsné nebo volně stojící

Často využijeme i úložný prostor i na skříňce, kde je prostorná povrchová deska, například pro odložení kulmy nebo holicího strojku. Skříňky mohou být opatřeny i pojízdnými kolečky, které nám umožní snadnější posun a možný úklid. 

Komoda se zásuvky
i (Zdroj: depositphotos.com)
Komoda se zásuvky nabízí velké množství úložného prostoru

Horní koupelnové skříňky jsou velmi často v závěsném provedení se zrcadly. Pomohou nám uschovat předměty z umyvadla, ale i nezbytnou kosmetiku, odličovací tampóny či kosmetické ubrousky. Dbejte na správnou výšku zrcadla, tedy celé skříňky. Při zavěšování nezapomínejte na menší členy rodiny, především dámy potřebují při upravování svého zevnějšku vidět výsledky své práce. 

Skříňka se zrcadlem
i (Zdroj: depositphotos.com)
Vrchní skříňka může mít v sobě zabudované zrcadlo

Skříňky s umyvadlem jsou podobné dolním koupelnovým skříňkám jen s tím detailem, že obsahují i umyvadlo, které je v koupelně nezbytné. Do větších koupelen je vhodné použít širší skříňky, které jsou opatřeny dvěma umyvadly, které ocení vícečetné domácnosti.

Moderní koupelna se stojícími umyvadly
i (Zdroj: depositphotos.com)
Velká domácnost uvítá dvě umyvadla

Mohou být i v závěsném provedení. Skříňka není tolik vystavená kontaktu s vodou a její životnost se tak výrazně prodlouží. A samozřejmě volný prostor pod skříňkou uvítají hospodyňky při úklidu.

Skříňka pod umyvadlo v závěsném provedení
i (Zdroj: depositphotos.com)
Zavěšení spodní skříňky ocení hospodyňky při úklidu

Koupelnové stěny dodávají prostoru vysokou exkluzivitu a funkčnost. Nezabírají zbytečně volný prostor koupelny. Nejčastěji jsou v provedení vrchních dvířek s třemi sektory a spodních menších dvířek s dvěma sektory. Ale můžeme je pořídit s řadou menších či větších zásuvek, otevřených polic a dvoudveřových skříněk. 

Luxusní koupelnový nábytek
i (Zdroj: depositphotos.com)
Luxusní koupelnový nábytek s řadou menších či větších zásuvek, otevřených polic a dvoudveřových skříněk

Závěsné koupelnové skříně jsou nezbytné pro uložení značného množství důležitých nezbytností, které používají všichni členové domácnosti. Vana ani pračka nejsou vhodným prostorem pro titěrnou kosmetiku, kartáček či ručník. Lépe a přehledně bude těmto pomocníkům ve skříňce.   

Moderní koupelnový nábytek
i (Zdroj: depositphotos.com)
Moderní koupelnový nábytek zavěsíte na stěnu

Policový systém jako uložný prostor v koupelně je velmi přehledný. Můžeme do nej umístit veškeré koupelnové potřeby, které máme ihned po ruce. Jeho nevyhodou je vyšší prašnost a také určitá ztráta soukromí.

Police v koupelně
i (Zdroj: depositphotos.com)
Policový systém v koupelně nabízí přehled v uložených věcech, postrádá soukromí

Koupelnový nábytek je nezbytnou součástí každé koupelny, ať bydlíme v rodinném domku, velkém bytě nebo v garsonce. Každou koupelnu tak můžeme opatřit vhodným nábytkem, který bude splňovat estetickou stránku, ale především funkčnost. Vše můžeme díky nim mít přehledně srovnané. Při samotném výběru nábytku je nutné dávat pozor nejen na rozměr, ale i kvalitní materiál, který je odolný vůči vodě a vlhku. Tak můžeme využívat koupelnový nábytek dlouhé roky. Velmi oblíbeným materiálem je laminátová dřevotřísková deska nebo mořený masiv.

Sestava závěsných skříněk
i (Zdroj: depositphotos.com)
Sestavu závěsných skříněk můžete pořídit v různém barevném provedení

Skříňky si můžeme vybírat dle našeho stylu v luxusním, moderním, retro či klasickém provedení. Mohou být jednoduché, ale i sestavené z jednotlivých částí. S koupelnovým nábytkem můžeme vytvořit velmi útulný prostor, který využijí všichni členové domácnosti. Pokud vybereme kvalitní materiály a zpracování můžeme být inspirací i pro přátele a známé, kteří naši koupelnu navštíví.

Publikováno: 3. 7. 2019, Autor: Šárka Miškovská, Profil autora: Šárka Miškovská