reklama

3x proměna dětského pokoje

Blíží se prázdniny, ideální doba naplánovat proměnu dětského pokoje. Ať už potřebujete vytvořit pokoj pro mimčo, školáka, staršího studenta nebo jen zázemí pro děti na chalupě, často není potřeba nic vyhazovat (samozřejmě s výjimkou pořízení velikostně vhodnějšího nábytku). Barvy, štětec a nové doplňky vyčarují velkou změnu za pár chvilek.

Žlutá barva oživí každý dětský pokoj (Zdroj: Balakryl)

Nevýrazný dětský pokoj oživí syté svěží barvy

Původně byl pokoj velmi strohý a nevýrazný, bez fantazie. Ze stávajícího vybavení nemusíme ale nic vyhazovat, stačí vzít do ruky štětec a ty správné barvy. Pocit slunce, tepla a léta navodíme sytě žlutými doplňky, které kombinujeme s námořnickou modrou a neutrálními barvami, které ozvláštní doposud převažující bílou.

01-detsky-pred_1554451824-1
Původně byl pokoj velmi strohý a nevýrazný, bez fantazie (Zdroj: Balakryl)
02-detsky-po_1554451827-1
Z nudného interiéru se stal optimistický, prázdninový a svěží prostor (Zdroj: Balakryl)

Z nudného interiéru se stal optimistický, prázdninový a svěží prostor. Žlutým Balakrylem UNI jsme natřeli fotorámeček na zdi, reflektor u postele i odpadkový koš, který se díky pruhům stal výraznou dominantou pokoje. Tmavě modrým odstínem jsme přetřeli lampičku na stole a využili jsme ho i na odpadkový koš. Na dřevěné pořadače na stůl jsme použili světle šedou.

04-detsky-detail-2_1554451845-1
Pocit léta navodí sytě žluté doplňky v kombinaci s námořnickou modrou (Zdroj: Balakryl)
05-detsky-detail-3_1554451848
Na dřevěné pořadače na stůl byl použit světle šedý odstín (Zdroj: Balakryl)

Zázemí pro děti na chalupě zvládneme s tím, co najdeme na půdě

Starou skříň a židli oživíme nátěrem silnovrstvou lazurou, která má atest pro použití na dětských hračkách, a dokonce i pro přímý styk s potravinami (za sucha).

Před aplikací je však potřeba zbavit skříň starých nátěrů (zbrousit) a povrch očistit a odmastit. K odmaštění dobře poslouží i obyčejný líh nebo ředidlo (např. C 6000). Problematické je odmašťování mycími prostředky, protože mohou obsahovat silikony, které pak naopak přilnavost nového nátěru komplikují.

Poličky vyrobíme jednoduše – třeba z cihel a prkýnek či trámků, kterých je na každé venkovské půdě dost. Vše samozřejmě přivrtáme do zdi, aby nehrozilo zranění.

pokoj-detsky_1554451888-1
Starou skříň a židli oživíme nátěrem a poličky vyrobíme třeba z cihel a prkýnek (Zdroj: Balakryl)

Čáry máry tabule

Klasických černých či zelených tabulí ve školách pomalu, ale jistě ubývá. Je škoda nemít takovou pěknou a šikovnou věc alespoň doma, třeba v dětském pokoji – s Tabulovou barvou vlastně kdekoliv.

tabulova-barva-s-obrazkem-kridou-(1)_1554452646-1
Dveře natřené tabulovou barvou zabaví dítě na dlouhou dobu (Zdroj: Balakryl)
tabulova-barva-s-obrazkem-kridou-(3)_1554452641-1
Snad každé malé dítě rádo kreslí na tabuli (Zdroj: Balakryl)

My jsme zvolili dveře, které by se jinak už musely hodně složitě renovovat. I tak se samozřejmě musel odstranit původní nesoudržný nátěr a na odmaštěný a očištěný povrch jsme aplikovali 2 vrstvy Tabulové barvy. Výsledek stojí za to.

tabulova-barva-s-obrazkem-kridou-(5)_1554452629-1
Děti budou z velké tabule ve svém pokoji nadšené (Zdroj: Balakryl)
tabulova-barva-s-obrazkem-kridou-(6)_1554452635-1
Dveře s tabulovou barvou skvěle ladí se zbytkem pokoje (Zdroj: Balakryl)

Publikováno: 8. 6. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce