reklama

Moderní trendy v malování bytů

Moderní trendy v malování bytů se sice neustále mění, stále se však snaží docílit toho, abyste se doma cítili dobře. Pokud jste se rozhodli vymalovat si svůj byt a hledáte nějakou inspiraci, podívejte se spolu s námi, jaké trendy vévodí tomuto roku. Porozhlédli jsme se za vás a zjistili jsme, jaké nové moderní trendy se tento rok objevily na scéně v malování bytů.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Moderní trendy v malování bytů se často mění (Zdroj: Depositphotos.com)

Moderní trendy v malování bytů

Moderní trendy v malování bytů v roce 2019 upouští od minimalistické bílé výmalby, která byla po tolik let velmi módní. A přešli k hřejivým odstínům barev. Pokud tedy chcete mít svůj byt vymalovaný podle těch nejmodernějších trendů, měli byste se porozhlédnout po teple působících zemitých tónech, které na rozdíl od bílé, navodí pocit útulna. Hnědá se v interiéru objeví jak ve světlé formě, tak i v tmavší podobě. Jde především o tóny krémové, která pak pokračuje přes pískovou a pokračuje až do světle hnědé. Tím největším hitem tohoto roku je tzv. Spiced honey, čili kořeněná medová a dále pak terakotová.

Popisek Moderní interiér s moderní výmalbou-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Moderní interiér s moderní výmalbou

Neutrální tóny

Kromě příjemně hnědé výmalby se v interiéru objevují také teplé neutrální tóny. Dále pak bohaté a výrazné barvy drahokamů. Královnou v této kategorie je myslivecká zelená a smaragdově zelená, které jsou kombinovány s neutrálními odstíny. Stále ještě moderní je rovněž i šeříková šeď a chladný odstín šedé. Nemyslete si však, že jde o minimalismus, tento trend je ve skutečnosti úzce spjat s přírodou. Inspiruje se lesy, houbami a kapradinami. Dominantními odstíny v této kategorii jsou všechny ty, jež můžete spatřit na houbách.

Neutrální barvy v interiéru-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Neutrální barvy v interiéru působí velmi příjemně

Zapojení barvy roku do dekorace interiéru

Barvou roku je podle Pantone energická korálová barva. Má velmi pozitivní náladu. Pokud jste odvážní a nevadí vám každý rok malovat, můžete to s ní zkusit. Tahle barva je totiž velkým hitem nejen v módě, ale i v interiéru. Objevuje se často v kombinované výmalbě spolu s oranžovou a bílou barvou, ale zkusit to můžete pouze s touto barvou. Hodí se do dívčích pokojů.

Korálová barva v interiéru působí pozitivně-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Barva roku - korálová - v interiéru působí pozitivně

Syté tóny malby bytů

V módě jsou rovněž i syté barvy k nimž patří výše zmíněná myslivecká zelená, barva černého uhlí, zelenomodrá, tmavě šedomodrá. Tyto syté barvy je možno použít všude tam, kde je velké množství přirozeného světla a prostory jsou dostatečně veliké. Pozor, není dobré touto barvou vymalovat všechny stěny v pokoji, dost dobře stačí pro podkreslení atmosféry jedna zajímavá stěna.

Modré křeslo a dekorace-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Syté barvy na stěnách podtrhnou nábytek v interiéru

Vzory dekoru stěn

Vedle barevných trendů, se na scéně objevují i různé vzory. Nejde však tentokráte o tapety, ale o výmalbu. Přesněji o akvarelovou výmalbu. Letošní dominantou jsou bohatě vymalované květy, hotové velké kytice plné barev. Jde o dost výrazný vzor, takže by vše ostatní pak mělo být neutrální. Dalším zajímavým trendem tohoto roku je tzv. Boho styl, který se na stěně vyjeví především ve způsobu míchání barev, tvorbou textur a užívání typických boho vzorů. A třetím výrazným stylem tohoto roku je dekorování stěn s pomocí šablon.

Vzorovaný dekor stěn-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vzorovaný dekor stěn, které se vytvoří s pomocí šablon

Černá barva v interiéru

Dalším velmi zajímavým trendem tohoto roku je použití černé barvy. Ta vyhrála souboj s šedou, jež dominovala minimalistickým interiérům v předešlých několika letech. Nebojte se, nejde o to proměnit svůj domov v temnou kobku, stačí, když matnou černou barvou vymalujete pouze jednu stěnu. Černou barvu je záhodno kombinovat s bílou, případně světle šedou, která její temný účinek zmírní. Tato kombinace barev působí sofistikovaně a elegantně, je ideální do minimalistických interiérů.

Černá barva v interiéru-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nebojte se černé. V interiéru vypadá skutečně dobře

Pastelové tóny jsou in

Při zvažování toho, jakou barvu zvolíte na stěny pokojů svého bytu, nezapomeňte na pastelové odstíny. I ty jsou stále moderní. Z rozsáhlé škály pastelových odstínů v čele figuruje žlutá, která pozitivně ovlivňuje náladu. Dále se hojně užívanou stává rovněž i růžová. Pokud se vám zdají samotné pastelové odstíny příliš silné, zkombinujte je s hutnou šedou barvou, jež interiér harmonizuje. Vedle růžové a šedé se žlutá dobře kombinuje se studenými odstíny modré barvy a béžovou barvou.

Velmi zajímavým odstínem je tzv. misty blues, což je taková velmi příjemná pastelová modrá s uklidňujícím šedým podtónem, jež může mít i lehký dotek fialové. Jde o takový slabý opar, který na plochách vypadá velmi příjemně.

Růžová výmalba pokoje-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Pastelová růžová je v módě

Colorblocking nejmodernější trend ve výmalbě pokojů

Colorblocking představuje nový trend, který představuje vybarvení celého interiéru třemi až čtyřmi barevnými odstíny. Dva jsou přitom dominantní a druhé dva pak doplňující.  Jejich kouzlo spočívá v tom, že chce z prostoru vytěsnit nudu a jednotvárné plochy nahrazují barevné kontrasty, které se však propojují se zbytkem interiéru. Jde obvykle o jednu barvu a její různé tóny. Pro zvýšení efektu se kombinují především teplé a studené barvy.

Interiér se stojací lampou-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zapojení barvy v roku v interiéru ve stylu colorbloking

Metalické stěny

Velmi zajímavým moderním trendem jsou kovové barvy, jež se aplikují na stěny. Existuje přitom řada možností, jak je použít. Můžete jimi natřít jednoduše celé stěny anebo je možno použít pouze kovové akcenty, které podpoří více strukturovaný vzhled stěny.

Moderní design metalických stěn-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Metalický design stěn je velmi moderní

Malování na zeď

Zajímavým novým trendem, který se ve světě malování pokojů objevil, je umělecké malování na zeď. Tento styl je znám i jako dekorativní malování. Jde o nápaditý doplněk prostoru, který dokáže podtrhnout. Může však být i jeho dominantou. Takováto dekorace může interiéru dodat potřebnou vyváženost a harmonii. Svůj “obrázek” si můžete namalovat sami, nebo si jej můžete nechat vytvořit přímo na míru od profesionálů.

Dětský pokoj s malbou na zdi-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Výmalbu pokoje můžete oživit malbou rukou přímo na zeď

Jak je vidět, moderní trendy v malování bytů nabízí skutečně mnoho možností, s nimiž můžete svůj domov proměnit v příjemné místo, kam se budete po náročném dni vracet. Pokud byste stále ještě váhali, níže vám přinášíme trochu inspirace.

Modré křeslo a dekorace-1
Syté barvy na stěnách podtrhnou nábytek v interiéru (Zdroj: Depositphotos.com)
Sytě vymalovaný pokoj s křeslem-1
Syté barvy v interiéru vypadají dobře (Zdroj: Depositphotos.com)
Hnědě vymalovaná stěna-1
Syté barvy v interiéru si rozumí s výraznou žlutou a mandarinkovou (Zdroj: Depositphotos.com)
Výmalba v barvě terakoty-1
Terakotová barva v interiéru působí velmi příjemně a útulně (Zdroj: Depositphotos.com)
Metalická stěna obývací pokoj-1
Metalická stěna dokáže podtrhnout jinak poněkud nevýrazný interiér (Zdroj: Depositphotos.com)
Světlý obývací pokoj-1
Neutrální vymalování interiéru v jemných pastelových odstínech (Zdroj: Depositphotos.com)
Klasický hnědý a bílý obývací pokoj-1
Útulnost pokoje závisí významně na jeho výmalbě (Zdroj: Depositphotos.com)
Ložnice moderní interiér-1
Hřejivé tóny barev dělají prostor pokoje útulným (Zdroj: Depositphotos.com)
Neutrální barvy na stěnách-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Neutrální barvy na stěnách dodají místnosti harmonický vzhled

Publikováno: 5. 6. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová