reklama

Tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Každý vnímá koupelnu jinak. Někdo jako místo, kde nechce strávit více času, než je nezbytně nutné. Dvě minuty na čištění zubů, pět minut na sprchu – to úplně stačí. Jiný by naopak v koupelně pobyl klidně hodiny, kdyby to šlo. Pro přípravu do práce si pustit příjemnou hudbu, večer se ponořit do horké koupele s pěnou...

i (Zdroj: Shutterstock)
Koupelnový nábytek by měl poskytovat dostatek úložného prostoru pro všechny vaše potřeby, jako jsou ručníky, toaletní potřeby a čisticí prostředky

Kvalitní koupelnový nábytek ale potřebuje bez výjimky každý. S ním máte veškerou kosmetiku, ručníky a další vybavení přehledně uspořádané. Ti, co více spěchají, vyřídí osobní hygienu efektivně, protože všechno, co potřebují, mají po ruce. Ti, co naopak rádi relaxují, získají dostatek úložného prostoru pro koupelové soli, mýdla, vůně a vše, co mají rádi.

Nábytek vybírejte s ohledem na dostupný prostor

Koupelnový nábytek je sice důležitý, ale pravdou je, že na pomyslném seznamu vybavení koupelny mu patří až předposlední pozice. Za nábytkem zůstávají už jen doplňky. Nejdříve je nutné vyřešit vedení elektřiny a přípojky na vodu. Podle toho pak do koupelny postupně umísťujeme sanitární keramiku, tedy umyvadlo, vanu, sprchu, toaletu a baterie. Nesmíme zapomenout ani na topné těleso a třeba také pračku. Koupelnový nábytek pak přijde na zbylá volná místa. Pokud je koupelna malá, je těch volných míst už málo, což výběr limituje. Místo širokých koupelnových skříněk pak doporučujeme vybrat úzké vysoké skříňky. Anebo vsaďte na police a regály.

Vybírejte nábytek z kvalitních materiálů

Na koupelnový nábytek klademe jiné nároky než na nábytek do jiných místností. Koupelnový nábytek musí odolat vlhkému prostředí a musí vyhovovat i hygienicky. Kdo preferuje dřevo, které rozhodně má i v koupelně své místo, ten ať se seznámí se zkratkami MDF a LDT.

MDF je zkratkou pro dřevovláknitou desku, LDT je zase laminovanou dřevotřískovou deskou. Pocit dřeva lépe navozuje MDF, která má vzhled i strukturu masivního dřeva. LDT tak hustou strukturu nemá, navíc se na jeho výrobu na rozdíl od MDF používají i lepidla. Rozhodně jsou oba materiály ale do koupelny vhodnější než klasická DTD, tedy dřevotřísková deska, protože disponují povrchovou úpravou, která vzdoruje vlhkosti.

Koupelnový nábytek musí být odolný vůči vlhkosti a změnám teploty
i (Zdroj: Shutterstock)
Koupelnový nábytek musí být odolný vůči vlhkosti a změnám teploty

Kromě dřevěného nábytku lze najít i skříňky vyrobené z kovu, skla či plastu. Jejich design je někdy zdařilejší, někdy méně.

Všímejte si i nejmenších detailů

U koupelnového nábytku záleží na více okolnostech, než je jen design a materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Kvalitu poznáte i ve zdánlivých maličkostech. Tak například si všimněte, jak je řešeno dovírání dvířek nebo šuplíků. Přední výrobci standardně nabízí funkci pomalého dojezdu a systému automatického dovření. Nezdá se, ale tyto technologické vylepšováky značně zvyšují životnost koupelnového nábytku. Zvláštní kategorií jsou zrcadlové skříňky, u nichž rozhodně doporučujeme funkci osvětlení. Bývá řešeno buďto klasickými žárovkami, nebo dnes častěji LED osvětlením.

Koupelnový nábytek by měl odrážet váš osobní styl a vkus
i (Zdroj: Shutterstock)
Koupelnový nábytek by měl odrážet váš osobní styl a vkus

U koupelnových skříněk řešíme také způsob montáže. Buďto můžete pořídit skříňky volně stojící, nebo závěsné. Závěsné nezabírají místo na podlaze, ale pro některé uživatele, například ty žijící v podnájmu, jde bohužel o nepřípustnou variantu.

Zdroj informací: SANITINO s.r.o.

Publikováno: před dvěma dny, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce