reklama

Pokojové květiny jako dekorační materiál

Vyzkoušejte si aranžování pokojovek do velkých nádob. Budete si moci vytvořit dokonalé živé a dekorativní kompozice, které navíc můžete podle libosti obměňovat, vylepšovat a doplňovat. Takto naaranžované pokojovky můžete mít pěkně pohromadě a vylepšíte jimi prázdná místa v interiéru.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Aranžování pokojovek vám zaručí stále nové dekorace interiéru

Aranžování pokojovek do velkých nádob

Nejsnazší a nejrychlejší je aranžování rostlin ponechaných ve vlastním květináči. Ale pokud složíte několik pokojovek do velké dekorativní nádoby, získáte rázem originální aranžmá, které můžete navíc podle nálady nebo ročního období měnit. Aranžování pokojovek tak bude rázem zábavnou hrou, která vlastně nemá konec.

Základem je obstarat si velkou objemnou a spíše nižší nádobu – široký květináč nebo mísu. Vnější obal ovlivňuje celkový vzhled kompozice. Dno vysypte drenáží, ideální je třeba keramzit.

Dno nádoby vysypte drenáží
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Dno nádoby vysypte drenáží

Zapojit do aranžování pokojovek lze celou řadu rostlin zelených a kvetoucích, vzhledově si podobných nebo zcela odlišných – měly by ale mít alespoň přibližně stejné nároky na pěstování, zálivku a potřeby světla či polostínu. Do mísy pokojovky usaďte v jejich vlastních květináčích.

Do nádoby umístěte pokojovky v květináčích
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Do nádoby umístěte pokojovky v květináčích

Aranžování pokojovek můžeme zakončit nakladením mechu okolo květináčů v míse. Lze sem také umístit vázu pro živé květiny. 

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Parťáci od fochu

Publikováno: 2. 6. 2024, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová