reklama

Udržte sprchový kout dokonale lesklý a čistý

Jak udržet čistý sprchový kout bez nevzhledných kapek? Sprchový kout, jakožto nedílná součást moderní koupelny, představuje nejen praktický, ale i estetický prostor určený pro osvěžení i relaxaci. Ale co dělat, když začne ztrácet svůj lesk a sklo je plné skvrn? Existuje několik osvědčených způsobů, jak obnovit jeho krásu.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Chcete udržet čistý sprchový kout?

Pravidelná údržba zajistí čistý sprchový kout

Prvním a nejdůležitějším krokem, jak udržet čistý sprchový kout, je pravidelná údržba. Ta zahrnuje systematické čištění skleněných ploch i dlaždic, odstraňování vodního kamene a prevenci vzniku plísní a usazování nečistot. Vytvořte si i na tomto místě z úklidu sprchového koutu pravidelnou rutinu, jeho vzhled i větší čištění pak bude méně náročné.

  • Věnujte úklidu vždy chvilku po použitá sprchového koutu. Stačí vzít do ruky stěrku, kapky vody setřít a ideálně ještě dosušit hadříkem z mikrovlákna.
  • Při koupi věnujte pozornost vlastnostem materiálu sprchového koutu. Často má skleněný povrch i kovové součásti již povrchovou úpravu, která vodní kapky odpuzuje, a ty z velké části samy stečou.
  • Pokud vodoodpudivá úprava chybí, použijte přípravky, které skla sprchového koutu naimpregnují. Nanesený povlak rovněž způsobí, že voda bude z povrchu stékat a skvrny se nebudou tvořit.
Stěrka je nepostradatelným pomocníkem
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Stěrka je nepostradatelným pomocníkem

A čemu se ještě vyhnout?

  • Koupelnu pravidelně větrejte, jen tak se zbavíte přebytečné vlhkosti a tepla, které jsou jako stvořené pro vznik plísní. A pokud v koupelně nemáte okno, nechte alespoň na chvíli pootevřené dveře. Stejně tak nechávejte otevřený i sprchový kout.
  • Nevěšte mokré ručníky na sprchový kout. I pod nimi se totiž množí plíseň a vodní kámen.
  • Vodní kapky, které jsou způsobené tvrdou vodou, můžete redukovat pořízením vodního filtru.
  • Některá kosmetika obsahuje pigmenty, které můžou na povrchu zanechávat skvrny, pokud povrch hned neopláchnete.
Zaschlé kapky vody vás nemusí trápit
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zaschlé kapky vody vás nemusí trápit

Čistý sprchový kout vykouzlí kupované prostředky

Udržet čistý sprchový kout bude hračka, protože existuje mnoho komerčních produktů navržených speciálně pro čištění skleněných ploch a dlaždic. Tyto produkty obsahují speciální složky, které účinně bojují proti vodním skvrnám, usazeninám a zajišťují, že povrch zůstane dlouho lesklý a bez šmouh. Vyberte si ale vždy prostředky, které nejen účinně čistí a odstraňují nečistoty, ale jsou také šetrné k povrchům.

Věnujte sklu čas, budete se tam cítit lépe
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Věnujte sklu čas, budete se tam cítit lépe

Svou práci odvedou i domácí čisticí prostředky

Pokud preferujete přírodní čisticí prostředky, můžete si jednoduše vyrobit své vlastní, a to s použitím běžných ingrediencí, jako je ocet nebo citron. Například roztok, který získáte smícháním jednoho dílu octa a jednoho dílu vody, je účinným prostředkem pro odstranění usazenin a nečistot ze skleněných ploch. Stačí ho aplikovat rozprašovačem na povrch a nechat chvíli působit. Pak už jen vyčistěte houbou či utěrkou a vyleštěte. A pokud vám ocet nevoní, zkuste ho nahradit citronovou šťávou nebo kyselinou citronovou, výsledek vás také překvapí.

I když může sprchový kout čas od času ztratit svůj lesk, existuje mnoho způsobů, jak ho obnovit a udržet v co nejlepší kondici. Pravidelná údržba a správné používání čisticích prostředků pomohou udržet váš sprchový kout čistý a lesklý.

Zdroj informací: sanitino.cz, baumax.cz

Publikováno: 4. 3. 2024, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová