reklama

Jaro se blíží, je i váš šatník připraven na novou sezónu?

Jaro je cítit nejen ve vzduchu, ale pomalu se dere i do našich skříní. S příchodem nového ročního období přicházejí také nové kolekce do obchodů a s nimi spousta módních lákadel. Než se ale pustíte do nakupování, nezapomeňte, že novým kouskům je potřeba udělat ve skříni místo. Co si nechat a čemu dát navždy sbohem? Ve spolupráci se stylistkou přinášíme hned několik tipů, jak co nejefektivněji obměnit svůj šatník.

i (Zdroj: Nákupní centrum Metropole Zličín)
Nosíte všechny outfity, které máte ve svém šatníku?

Po dlouhé zimě se všichni těšíme na jaro, sluníčko, teplé dny, na změnu obecně. A především my ženy se těšíme, až odložíme těžké kabáty a oblečeme svěží jarní kousky. Na co už se těšíme méně, je velký jarní úklid. Ať už se chystáte „jen“ na výměnu zimních věcí ve skříni za jarní či rovnou plánujete nakoupit nové outfity, nezapomeňte, že jaro je ideální dobou pro refresh vašeho šatníku. Jak na to?

Pravidlo pěti měsíců 

První poletí pryč věci, které jste na sobě neměli alespoň 5 měsíců. Samozřejmě se nebavíme o sezónních kouscích, jako jsou plážové plédy přes plavky nebo zimní kožichy. Jde o celosezónní záležitosti – topy, trička, halenky, džíny, kalhoty atd. Ven půjdou přesně ty kousky, které vám většinou leží na dně skříně, a děláte, že neexistují. Když o ně zavadíte okem, zahrabete je ještě hlouběji, nebo si je z pocitu viny oblečete, ale po pěti minutách je zase vrátíte zpátky do skříně, protože se v nich prostě necítíte dobře.

Výměnou oblečení můžete získat zajímavé kousky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Výměnou oblečení můžete získat zajímavé kousky

Přestaňte se pranýřovat za to, že něco nenosíte, i když jste za to utratila peníze. Pocitu viny už bylo dost. Teď je na čase dát takovým kouskům nový život v úplně jiné skříni u osoby, která je bude milovat a nosit do aleluja! Všechno takové oblečení vyndejte ze skříně na hromadu a darujte je, uspořádejte bazárek pro své kamarádky nebo je vyměňte – tzv. swapněte – za jiné, neokoukané outfity Zbavíte se tak starých kousků a rovnou svůj šatník obměníte.

Další v pořadí jsou věci, které jsou vám velké, malé… prostě nesedí na vaši současnou postavu. Dobře, máte povoleno nechat si ve skříni jedny motivační džíny, ale opravdu jen jedny. Takové, které tam čekají, až shodíte kila, se kterými se nemáte ráda a běháte kvůli nim do posilovny. Ale věřte, víc toho nepotřebujete. Protože až docílíte své vysněné postavy, tak si stejně budete chtít koupit trendy outfity, na nějaké staré nebudete mít ani pomyšlení. A poslední do skupiny „Na vyhození“ samozřejmě patří poničené, seprané, roztrhané oblečení, které už se nedá opravit nebo vyprat. 

Jak nový šatník uspořádat

Ještě než po vytřízení do šatníku přidáte nové kousky, je ideální si uklidit a uspořádat skříň. Aby pro vás bylo každodenní oblékání co nejjednodušší, je potřeba mít vše na očích a ideálně na jednom místě. I kdybyste měla šatník vybavený těmi nejlepšími outfity, nikdy se vám nebude snadno oblékat, když budete mít kalhoty a bundy v jedné skříni, a svetry a trička ve druhé v úplně jiné místnosti. 

Co nenosíte, bez milosti dejte pryč
i (Zdroj: Nákupní centrum Metropole Zličín)
Co nenosíte, bez milosti dejte pryč

„Věci do skříně rovnejte podle typu a následně dle barvy. Máte-li prostor na pověšení na ramínka, snažte se maximum kousků pověsit. Tak budete mít o svém oblečení největší přehled a zároveň se nejméně zmačká. Pozor, neplatí to pro svetry. Ty je ideální skladovat složené naležato, na ramínku by se vám totiž prověsily a ztratily svůj tvar,“ radí stylistka Barbora Havlíková. Co by ale určitě ve skříni být nemělo, jsou boty. Na ty si vyhraďte botník. Z bot by na oblečení mohly přenášet bakterie a co hůř, nepříjemné pachy z ulice.

Zdroj informací: Nákupní centrum Metropole Zličín

Publikováno: 29. 2. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce