reklama

Rozbité ozdoby nevyhazujte, zkuste z nich něco vytvořit

Rozbité ozdoby po Vánocích často končí v koši. Jde však o další zbytečný odpad, který je možné ještě využít při dalším tvoření. Tak třeba z těch baněk, z nichž vám vypadly části k zavěšení, můžete vyrobit různá roztomilá zvířátka. Neumíte si to představit? Inspirujte se u nás, máme pro vás návod na roztomilého jelínka.

i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Rozbité ozdoby nevyhazujte, raději si z nich něco pěkného vyrobte (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Rozbité ozdoby nevyhazujte, ale upcyklujte

Rozbité ozdoby jde rovněž upcyklovat. Vyžaduje to sice trochu fantazie a trochu odvahy, ale získáte tím neotřelé a zcela originální výtvory. Nebojte se vystoupit ze škatulky s touhou mít vše dokonale nové a vytvořte něco unikátního. Bezva je, že k tvoření můžete klidně přizvat i děti. Skvělé na tom všem navíc je, že nejenže budete tvořit originální dekorace, ale ušetříte některé věci, aby skončily v odpadu. Vyhnete se pasti kupovat stále nové věci. Ušetříte tím přírodu i svou peněženku. Užijte si spolu s námi povánočního tvoření a vyrobte si s námi roztomilého jelínka.  

Na tvoření potřebujete: 

 • hnědou baňku střední až větší velikosti
 • bílou, růžovou a hnědou akrylovou barvu
 • větvičku
 • tavnou pistoli s lepidlem
 • tuhé lepidlo
 • tužku
 • bílý akrylový fix
 • kytičky z papíru nebo jiného materiálu
 • hnědou a bílou čtvrtku
 • nůžky
 • štětec a kelímek s vodou
Kromě baňky potřebujete větvičku, akrylové barvy a lepidlo
i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Kromě baňky potřebujete větvičku, akrylové barvy a lepidlo

Jak malého jelínka vyrobíte?

Dále namalujte čumáček, tvářičky a puntíky na čele
Dále namalujte čumáček, tvářičky a puntíky na čele (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Rozbité ozdoby, ať už jsou jakékoliv barvy, můžete použít k výrobě drobné dekorace. Nevyhazujte je, když vám vypadne část k zavěšení. Bílou akrylovou barvou natřete v její přední části bílé oči. Aby se vám lépe malovaly, můžete si je předkreslit bílým fixem. Namalované oči nechte uschnout. Po zaschnutí bílých očí, namalujte černou barvou víčka a čumáček. Růžovou dotvořte tvářičky.

Vystřihněte z čtvrtky ouška, která k sobě slepte
Vystřihněte z čtvrtky ouška, která k sobě slepte (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Z hnědé čtvrtky si vystřihněte dvě stejná ouška. Spodní hranu přitom tvarujte do obloučku. Pod onou hranou si nakreslete několikamilimetrový lem. Ouško vystřihněte a spodní lem opatrně zalomte. Samotný lem můžete na několika místech nastřihnout, bude se vám pak lépe tvarovat při lepení na baňku. Z růžového papíru potom vystřihněte vnitřní části oušek. Růžový papír pomocí klasického lepidla vlepte do oušek.

Větvičky, kytičky i ouška nalepte na baňku
Větvičky, kytičky i ouška nalepte na baňku (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Z větvičky odstřihněte dvě kratší části, které nalepte tavnou pistolí jelínkovi do oblasti, kde býval úchyt k zavěšení. Tavnou pistolí následně vedle parůžků přilepte papírové kytičky. Hotová ouška přilepte tavnou pistolí až nakonec. Přilepte je vedle parůžků, ale až za kytičky.

Jelínek je hotový. Pokud ho chcete ještě vylepšit, můžete do něj vložit ta nejkratší LED světýlka (v případě, že otvor pro zavěšení je dostatečně velký). Stejným způsobem můžete vytvořit i jiná zvířátka. Tvoření zvládnou i trochu větší děti. Jde o skvělou povánoční dekoraci, kterou však můžete použít i jako drobný dárek. 

Zdroj informací: autorka článku; Instagram

Publikováno: 9. 1. 2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.