reklama

Prostorová akustika zajistí čistý zvuk a lepší srozumitelnost

Díky kvalitní prostorové akustice a odhlučnění dosáhnete perfektní akustiky v požadovaném prostoru. Můžete se tak těšit na zcela nový rozměr zážitku z poslechu.

i (Zdroj: Pixabay)
Kvalitní akustika prostoru zajistí dokonalý zážitek (Zdroj: Pixabay)

Prostorová akustika se zabývá problematikou srozumitelnosti uvnitř budov. To zahrnuje například korekci odrážení zvuku od povrchů. Jistě jste se někdy ocitli v prázdné místnosti bez nábytku a různých věcí. Zde se zvuk odrážel jako divý. Zatímco při vstupu do plně vybavené místnosti jste vnímali zvuk úplně jinak! A díky měření srozumitelnosti a zvolení vhodných materiálů, získáme mnohem lepší srozumitelnost a ozvučení místnosti

Akustika pro větší komfort

Vhodná akustika prostoru je důležitá pro naše soustředění, výkon při práci nebo při odpočinku. Naše podvědomí automaticky zpracovává několik zvuků a podnětů zároveň, a proto je náš mozek po celý den vystavován obrovské zátěži. Ozvučení místnosti má tak z dlouhodobého hlediska výrazný vliv na naši psychiku a celkové zdraví.

Například akustika sálů výrazně ovlivňuje kvalitu představení a váš celkový zážitek. Podle toho se rozhodujete, zda půjdete na další hru, operu… Stejně tak akustika místnosti ovlivňuje vaše pracovní úsilí a nasazení.

Kde se uplatní prostorová akustika?

Akustika se řeší všude, především v nových projektech staveb a rekonstrukcí prostor. Prostorová akustika se řeší přednostně v administrativních budovách, kde je zapotřebí prezentační studio, pro videokonference,  zasedací místnosti, ale také je důležitá na učilištích, sportovních objektech nebo v kulturních budovách, ale i jiných budovách… Videokonferenční systémy a konferenční systémy jsou dnes běžným způsobem pro komunikaci. Času máme v dnešní době velký nedostatek a díky této technologii ho ušetříte spoustu.

Akustika prostoru je důležitá i pro soustředění
i (Zdroj: Pixabay)
Akustika prostoru je důležitá i pro soustředění

Akustické podmínky rozhodují i o kvalitě broadcast, což je plošné vysílání audio a video obsahu určitým uživatelům. Vhodným místem pro zprostředkovávání je broadcast Praha, protože právě zde je zajištěna nejlepší konektivita, přeci jen je to naše hlavní město!

Akustika jako akustika

Z výše zmíněného je již jasné, že kvalitu poslechu výrazně neovlivňuje pouze kvalita audio komponent, ale zejména akustika prostoru. Akustické vyváženosti místnosti se docílí za pomocí měření akustiky, při použití různého vybavení místnosti. Odborníci se zaměřují na měření doby dozvuku a měření vzduchové neprůzvučnosti! Díky těmto metodám se dojde k nejlepším optimalizacím akustických vlastností a vy si tak budete moci užívat klidu a soustředit se na svůj výkon.

Zdroj informací: AVT GROUP a.s.

Publikováno: 19. 8. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce