reklama

Pro zářivý interiér a příjemnou atmosféru

Vánoční hvězdy jsou nepřekonatelnými ozdobami interiéru nejen o Vánocích, ale tyto krásné květiny jsou velmi žádané také jako podzimní dekorace. Teplé barvy jejich listů rozzáří každý prostor a během podzimních dnů dodají pocit pohody a pozitivity. Výhodou těchto všestranných rostlin je, že se bez problémů hodí do jakéhokoli stylu interiéru. Odborníci z iniciativy Stars for Europe vám přinášejí tipy na podzimní dekorace s využitím vánočních hvězd, které vnesou do vašeho domova v těchto chladných dnech trochu tepla!

i (Zdroj: Stars for Europe)
Vánoční hvězdy jsou nepřekonatelnými ozdobami interiéru (Zdroj: Stars for Europe)

Elegantní venkovský styl v jemných pastelových barvách

Vánoční hvězdy v jemných pastelových a krémových odstínech se dokonale hodí do tohoto elegantního venkovského interiéru.  Mini vánoční hvězdy v růžové a krémové barvě vypadají v háčkovaném košíku úchvatně.

Toto krásné duo vánočních hvězd zaujme na první pohled svými dvoubarevnými listy v pastelových odstínech. Vánoční hvězda meruňkové barvy tvoří dekorativní zátiší se starožitnými knihami a dalšími doplňky. Důležité: Aby vánoční hvězdy dobře prospívaly, potřebují světlé, teplé místo bez průvanu. Pokud jsou rostliny na nevhodném místě, začnou jim opadávat listy.

Toto krásné duo vánočních hvězd zaujme na první pohled
i (Zdroj: Stars for Europe)
Toto krásné duo vánočních hvězd zaujme na první pohled

V této neobvyklé kytici z řezaných vánočních hvězd, borovicových větviček, eukalyptu a různých sušených květin krásně vyniknou jemné pastelové odstíny. Jako řezané květiny jsou vánoční hvězdy působivé svými obrovskými, jasně zbarvenými okvětními lístky, takže nepotřebujete žádné jiné květiny! 

Tip:

Stonky vánočních hvězd ihned po řezu ponořte na několik sekund do horké vody (cca 60 °C) a poté do studené vody. Ve vodě pak vydrží čerstvé až dva týdny.

Vánoční hvězdy v moderním obývacím pokoji

Vánoční hvězdy jsou skvělé pokojové květiny, které přinášejí barvy do chladných podzimních a zimních dnů a dobře se kombinují s jinými pokojovými rostlinami. V tomto interiéru s vysokými stropy vytvářejí vánoční růže různých barev a velikostí útulný pocit domova. Velké, hustě porostlé rostliny dodávají místnosti příjemnou atmosféru.

Vánoční hvězdy v jemných pastelových a krémových odstínech
i (Zdroj: Stars for Europe)
Vánoční hvězdy v jemných pastelových a krémových odstínech

Velký půlkruhový květináč uprostřed místnosti s bohatě osázenými rostlinami je skvělou dekorací, která upoutá pozornost na první pohled. Toto moderní aranžmá kombinuje červené vánoční hvězdy se sloním uchem (Alocasia zebrina), větvičkami okrasného chřestu (Asparagus plumosus), barevnými listy begónie (Begonia rex 'Indian Summer'), stařeckou břízou (Dischidia nummularia) a filodendronem 'Prince of Orange'. 

V této živé nástěnné dekoraci (obrázek vlevo) proměňují vánoční hvězdy a ozdobné zelené větve tyto vertikální květináče v živé umění. Tyto umělecké kompozice se skládají z jasně červených vánočních hvězd, fytonií (Fittonia verschaffeltii), signonií (Syngonium), tradescantia - tricolor (Tradescantia fluminensis tricolor), větviček okrasného chřestu (Asparagus densiflorus 'Meyeri'), cukrové lilie (Parthenocissus striata) a hemionitové mukoly (Hemionitis arifolia).

Dýně jsou jedním z nejoblíbenějších podzimních doplňků
i (Zdroj: Stars for Europe)
Dýně jsou jedním z nejoblíbenějších podzimních doplňků

Vánoční hvězdy si zachovávají svůj dramatický vzhled i jako řezané květiny. Zkombinujte je s anturiemi (Anthurium andraeanum), orchidejemi Vanda (Vanda), divokým chřestem (Asparagus acutifolius), sušenými hlavičkami hvězdnic (Scabiosa stellata), exotickou rostlinou (Protea neriifolia) a stříbrným stromkem (Leucadendron 'Safari Sunset') a vytvořte krásnou zimní dekoraci. 

Tip:

Řezané vánoční hvězdy vydrží až dva týdny, pokud ihned po řezu ponoříte konec stonku na několik sekund do horké vody (cca 60 °C), poté do studené vody, a nakonec vložíte řezanou květinu do čerstvé vody.

Vánoční hvězdy jsou skvělé pokojové květiny
i (Zdroj: Stars for Europe)
Vánoční hvězdy jsou skvělé pokojové květiny

Dokonalá podzimní dvojka: vánoční hvězda a dýně 

Dýně jsou jedním z nejoblíbenějších podzimních doplňků. Díky svým rozmanitým barvám, tvarům a velikostem se velmi dobře kombinují s vánočními hvězdami. Od konce října najdete vánoční hvězdy ve všech zahradnických centrech a květinářstvích. Nabídka je tradičně nejširší od konce října do druhé poloviny listopadu. Vánoční hvězdy v barvách, jako je lososová, skořicová nebo meruňková, jsou ideální pro podzimní dekorace. Ve spojení s dýněmi vytvoří barevná zákoutí, která vnesou do každé místnosti příjemnou atmosféru. Tyto rostliny nenáročné na údržbu lze použít i pro sváteční výzdobu. Pokud například plánujete halloweenský večírek, vypadá bohatě kvetoucí vánoční hvězda v tomto usměvavém oranžovém květináči fantasticky. Její hustě porostlé zelené a barevné listy připomínají hustou hřívu vlasů! 

Zdroj informací: starsforeurope.com

Publikováno: 3. 11. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce